[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]
Є декілька факторів, які можуть підвищити рівень задоволеності ваших працівників своїм робочим місцем і допоможуть інтровертам та екстравертам розвиватися.
1. Спроектуйте «тихі» зони
Під час одного з досліджень фахівці з’ясували, що і екстраверти, і інтроверти позитивно оцінюють ідею створення окремих «тихих» зон.
Варто облаштувати місця, куди за потреби може піти кожен і попрацювати там наодинці, щоби краще сфокусуватися на справі у спокійному середовищі.
Докладіть максимум зусиль, аби такі місця не перетворилися на кабінети для зустрічей. Члени команди також не повинні бронювати часу, щоби побути у такому місці, та не відчувати, наче вони когось звідти вигнали.
Потреба персонального, тихого середовища наразі є трендом, який стає все популярнішим. Це підтверджує дослідження, проведене компанією Gensler. Згідно із його результатами, у 2013 році американські працівники провели 54% свого робочого часу, фокусуючись на індивідуальних завданнях; у 2008 році показник становив 48%.
2. Дозвольте кожному працівникові мати власне робоче місце
Усе популярнішою є мікротенденція до «hot desking» — коли в офісі немає робочих місць, що закріплені за конкретними працівниками, і де кожен може працювати у кількох місцях впродовж робочого дня. Проте більшість працівників (як інтроверти, так і екстраверти) хочуть мати свій особистий простір.
Заохочення працівників до персоналізації свого робочого простору власними речами також може спричинити підвищення рівня задоволеності. Навіть якщо ви працюєте у hot desking-середовищі, намагайтеся забезпечити ситуацію, коли працівники створюють «свої» робочі місця. Навіть, на перший погляд, дрібниці — як-от персоналізація ноутбуків стікерами — може покращити ситуацію.
3. Поділіть великий офіс на маленькі частини
Спробуйте створити відчуття «дому» та інтимності через ретельне ставлення до дизайну та планування приміщення.
Люди, які працюють у менших приміщеннях, зазвичай більше задоволені своїм робочим середовищем та загалом своєю роботою, а тому почуваються там щасливішими.
Якщо це можливо, не створюйте офісів, що розраховані на велику кількість робочих місць. Замість того, щоб садити двадцять осіб в один ряд, облаштуйте менші й персоналізованіші частини офісного приміщення для 4-5 працівників.
Робота у такому середовищі особливо важлива для інтровертів. І тут необхідно пам’ятати, що інтроверти становлять від однієї третини до половини всього населення планети.
4. Заохочуйте шум у людних частинах офісу
Наскільки тихі місця потрібні інтровертам, настільки гамірний простір додаватиме комфорту екстравертам. Один із найкращих способів створити місце для гучнішого спілкування й більшої соціалізації — простежити, де люди найчастіше збираються для спілкування. Навіть декілька столиків біля охолоджувача води можуть природно створити таку зону.
Для офіс-менеджерів чи HR-працівників важливо, аби планування офісу задовольняло потреби і інтровертів, і екстравертів. Простеживши за тим, як зазвичай люди поводяться у офісі, можна легко помітити, які місця краще використати для створення як тихих, так і гучних місць. Ретельно підійшовши до питання офісного дизайну та планування, можливо створити місця, які дозволять і інтровертам, і екстравертам працювати найкраще і найефективніше.
Оригінал — Ashley Read
Адаптований переклад — Лілія Лаврук
Зображення — stocksnap.io