4) Чому українські спортсмени мають такі високі результати на Параолімпіаді і такі незначні на Олімпіаді?
На це важко відповісти однозначно, але є кілька факторів.
По-перше, потрібно розуміти, що на Параолімпійських іграх у кожному виді спорту є свої категорії і умови участі. Наприклад, якщо на Олімпіаді у легкій атлетиці є поділ на статі та відстані (100 м, 200 м, стрибки у висоту і т. д.), то на Параолімпіаді ці категорії множать іще на п’ять, оскільки відбувається розподіл самих спортсменів у категоріях: 1) ті, що мають порушення зору; 2) інтелектуальні порушення, 3) спортсмени з церебральним паралічем (на інвалідних візках) та спортсмени з порушеннями, що впливають на роботу кінцівок, 4) спортсмени з ампутованими кінцівками, 5) спортсмени на інвалідних візках на треку.
Якщо у загальних цифрах, то на Параолімпіаді розігрують 526 комплектів нагород, а на Олімпіаді — лише 306.
По-друге, більшість українських параолімпійців можуть сприймати Ігри як основну можливість прогодувати себе — люди з обмеженими можливостями в Україні в середньому отримують як пенсію близько тисячі гривень на місяць.
Тож часто ті з них, кому «пощастило» мати відносно хороший стан загального здоров’я, займаються спортом. Перемога у міжнародних змаганнях, таких як Параолімпійські ігри, може принести їм велику грошову винагороду за медаль, та ще й непогану щомісячну стипендію.
Тоді як на Заході, якщо людина з особливими потребами може і хоче заробляти гроші, вона, радше за все, знайде собі посильну роботу. Якщо ж така людина має важку форму інвалідності і працювати не може, держава забезпечить їй хорошу пенсію, видасть авто з ручним управлінням, організує медичну і соціальну реабілітацію.
По-третє, у звичайних видах спортсмени практикують зміну команди і навіть країни, за яку виступають. Часто здорові українці вчаться і тренуються удома, а потім, змінивши громадянство, виступають за іншу державу, яка запропонувала їм вигідніші умови. Параолімпійців практично не «перекуповують», тож вони залишаються вдома.
Які, на Вашу думку, інші факторт? Коментуйте нижче.