П’ять способів залишити стрес на роботі

Як не дати напрузі просочуватися у ваше домашнє життя

29 Березня 2019

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи № 1 в Україні]

Фіраз нещодавно призначили CEO компанії з ринковою капіталізацією $ 1 млрд. До цього він працював у компанії на різних позиціях останні дев’ять років і мріяв про цю посаду, але тепер, отримавши її, не став щасливим.

Робота приносила нескінченну кількість стресу. Він насилу справлявся з управлінням командою топ-менеджерів, особливо тому, що ще недавно ці люди мали з ним однакове становище. Ще одним фактором стресу стало управління радою директорів, яка хоч і підтримала його кандидатуру одноголосно, проте не могла дійти єдиної думки про стратегію компанії. Почуття страху і побоювання, що йому не вистачить компетентності, щоб вести компанію вперед в умовах нових заходів регулювання, ухвалених урядом, і жорстокої конкуренції, також сприяло стресу.

Крім того, Фіраз відчував стрес і вдома. До того, як отримати посаду CEO, він обіцяв дружині і дітям, що буде приходити з роботи до вечері. І хоча він сидів з ними за столом, його увагу постійно відволікали робочі повідомлення на смартфоні. Він став дратуватися через дрібниці, засипати, коли читав дітям, і прокидатися, коли мав спати.

Напруга, що накопичилася на роботі, стала просочуватися в домашнє життя і віддаляти його від сім’ї найголовнішого джерела, яке здатне полегшити стрес.

Не обов’язково займати посаду CEO, щоб відчувати подібне. Зазвичай стрес це частина нашої роботи. Ось п’ять порад, які дозволять відновитися і не зіпсувати життя людям, які понад все на світі хочуть підтримати вас.

Спілкуйтеся адекватно. Коли ви подумки перебуваєте на роботі, яка постійно відволікає вас від домашніх справ, члени сім’ї можуть вирішити, що відсутність уваги до них означає, що ви не цінуєте їх або вони зробили щось не так. Пояснюйте їм, що відбувається. Фіраз почав говорити: «Я вчуся працювати на новій посаді, і це для мене дуже важливо і непросто. Мені важко справлятися з новою роботою, і в найближчі три місяці мені доведеться відповідати на дзвінки частіше, ніж хотілося б». Розповівши про свої почуття, Фіраз не загнав стрес всередину, що часто веде до спалахів роздратування вдома або на роботі.

Допоможіть родині ширше поглянути на свою роботу. Коли Фіраз розповів, що переживає через роботу, його семирічна донька запропонувала віддати йому свої кишенькові гроші в надії, що це допоможе. Зрозумівши, що він схвилював її більше, ніж хотів, Фіраз пояснив: «Я переймаюся через роботу, але я дуже хотів отримати її, і вона подобається мені. Те, про що я хвилююся, владнається, коли я краще навчуся справлятися зі своїми обов’язками і візьму на роботу більше співробітників».

Перемикайтеся дорогою додому. Коли ви дістаєтеся з роботи додому, постарайтеся перемкнутися. Фіраз для цього став зупинятися біля озера, яке було по дорозі. Він виходив з машини і на декілька хвилин сідав на лавку помилуватися виглядом. Цей щоденний ритуал допомагав йому відійти від робочих справ і приготуватися до спілкування з родиною. Ви можете вигадати власні ритуали, які сприятимуть перемиканню з одного режиму на інший. Якщо ви їдете додому в метро, ​​ можете поглянути на фотографію сім’ї.

Діліться тим, що накопичилося. Сім’я забезпечує вам підтримку і відчуває ваш стрес, зміну настрою. Ділитися своїми думками і почуттями корисно, проте стежте за тим, щоб не звалити на близьких всі накопичені емоції. Знайдіть друга, колегу або коуча, який зможе підтримати вас, коли ви відчуватимете сильний стрес. Це дасть вам можливість випустити пар, отримати зворотний зв’язок або пораду. Під час однієї з коуч-сесій Фіраз відволікся і сказав, що з жахом чекає майбутньої розмови з фінансовим директором. Ми витратили цілу годину, розглядаючи джерела його тривоги і моделі поведінки, коли він стикався з конфронтацією з боку інших, і розробили стратегію майбутньої розмови. В результаті Фіраз зміг позбутися тривоги і прийшов додому спокійним.

Призначте спеціальний день для сім’ї. Повідомте членам сім’ї, коли ви будете весь день вдома, і присвятіть весь час тільки їм. А після цього домовтеся про день, коли ви можете прийти пізніше, ніж зазвичай. Цього дня вам, можливо, не вдасться потрапити додому до вечері через пізні зустрічі або термінові справи. Який день буде «пізнім» вирішувати вам, але краще, якщо це буде якийсь конкретний день, щоб і ви, і сім’я могли будувати плани.

Керуючи робочим стресом за межами офісу, Фіраз звільнив час і сили на дружину і дітей, що допомагало йому відволікатися, відпочивати і краще долати тривоги. Він почав спати в належний час і в потрібному місці. Фіраз також виявив, що, переставши нервувати і ставши розслабленішим, він став хорошим прикладом для дітей. Його 16-річний син зробив деякі аналогічні кроки у відносинах з друзями.

Проактивно керуючи стресом, ви послаблюєте його вплив на себе і відновлюєте контроль над своєю роботою і життям.

Оригінал — Sabina Nawaz
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!