Хочете бути продуктивнішими у 2018 році? Робіть перерви

Потрібно перестати вважати показником успіху час, що присвячений роботі

26 Грудня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Більшість із нас намагаються бути продуктивнішими — і в результаті наші календарі часто схожі на книгу бронювання нового модного ресторану. Але постійні зустрічі та робота без перерви можуть мати неприємні наслідки.

На думку старшого викладача MIT Sloan, автора бестселера «Екстремальна продуктивність» Роберта Позена, регулярні тайм-аути допоможуть освіжити концентрацію і зробити більше. В недавній статті в Fast Company Позен каже, що питання, яке варто ставити, — це не те, скільки перерв на день потрібно зробити, а «скільки часу ви можете зосереджено працювати, перш ніж зробити перерву?»

Позен пропонує влаштовувати тайм-аути кожних 75-90 хвилин. Він вивів цю тривалість,  ґрунтуючись на дослідженнях роботи професійних музикантів, які найпродуктивніші, коли проводять репетицію не більш ніж півтори години за один підхід. Крім того, дослідження Тоні Шварца, автора книги «Те, як ми працюємо, не працює» (The Way We’re Working Is not Working), доводить, що у людей природним чином відбувається перехід від повної уваги і енергійності до фізіологічної втоми кожних 90 хвилин.

«Працюючи від 75 до 90 хвилин, можна використовувати два режими мозку: навчання або фокусування і консолідації, — каже Позен. — Коли люди виконують завдання, а потім роблять перерву на 15 хвилин, то вони допомагають своєму мозку консолідувати інформацію і краще зберігати її».

Ще один підхід до робочого процесу — це «спринти». У статті Fast Company йдеться про експерименти стосовно запуску програмного забезпечення Draugiem Group, які показали, що найпродуктивніші колеги працювали так: робили 52-хвилинні робочі спринти, а потім 17-хвилинну перерву. (Під час дослідження використовували додаток для відстеження часу і продуктивності DeskTime.)

Експертка із управління часом, авторка книги «168 годин: у вас є більше часу, ніж ви думаєте» Лора Вандеркам також заохочує заплановані перерви. На її думку, вони навіть можуть містити якусь роботу, але при цьому ви повинні відволіктися від основного режиму праці та підвищити рівень енергії, наприклад, випивши кави з кимось із колег або отримавши звіт під час післяобідньої прогулянки.

Оскільки в графіку не завжди можна прописати регулярні перерви, Вандеркам радить використовувати будь-який зручний час. Можна, наприклад, скористатися скасованою зустріччю, щоб перевести дух хоча б на п’ять хвилин. Або почитати книгу перших двадцять хвилин польоту в літаку, перш ніж повернутися до роботи.

На жаль, не всі лідери чи корпоративні культури підтримують часті перерви. «Менеджери повинні визнати, що в перервах як таких немає нічого поганого, — говорить старша викладачка MIT Sloan, практична нейробіологиня, лікарка, тренерка з лідерства та авторка книги «Нейронаука для лідерства» Тара Сварт. — Потрібно заохочувати правильне перемикання завдань. Перехід від роботи за комп’ютером до перегляду браузера — це, як і раніше, робота за комп’ютером. Для працівника краще піти на прогулянку і поговорити з колегами».

Велика ранкова перерва може містити  медитацію, розмову з кимось, допомогу другу чи навіть участь у постановці цілей, але денні перерви важливіші та повинні охоплювати  певні дії, вважає Позен. «До цього часу енергія тіла знижується, тому перерва може зарядити вас», — говорить вона.

Тому, якщо ви шукаєте способи підвищити свою продуктивність в 2018 році, пам’ятайте про те, що час роботи не еквівалентний отриманій продуктивності. «Нам потрібно перестати вважати час показником успіху», — каже Позен.

Щоб досягти більшого, зробіть перерву.

Оригінал — MIT Sloan 
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — Pexels

Текст
новини

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки