«Справжня країна» — новий репортажний проект, над яким наша команда почала працювати у жовтні. На умовах відкритого конкурсу ми відібрали десятьох талановитих журналістів із різних регіонів України і тепер спільно з ними творитимемо серію репортажів про зміни у нашій країні.
Проект реалізуємо за підтримки «Фонду розвитку ЗМІ» Посольства США в Україні. (Дякуємо за підтримку!)
Учасниками проекту, основою якого є річне стажування у редакції The Ukrainians і написання літературних репортажів, стали:
— Аліна Шеремета (Львів)
— Ася Сеніна (Харків)
— Віра Курико (Чернігів)
— Маріанна Максимова (Дрогобич)
— Микита Григоров (Донецьк/Львів)
— Наталя Патрікєєва (Київ)
— Оля Василець (Дніпро)
— Саніє Халілова (Сімферополь)
— Ілона Громлюк (Рівне)
— Анастасія Дзюбак (Кропивницький)
Аби дати їм перші настанови, глибше познайомити із жанром літературного репортажу та спланувати спільну роботу, 19-22 жовтня ми зібрали їх разом на «Школі репортажу». Вона відбулася високо в горах, у дивовижному карпатському просторі «Хата-Майстерня» на Косівщині.
Власним досвідом у роботі над темами і написанням репортажів з учасниками Школи ділилися досвідчені репортерки та репортер:
Катажина Квятковська-Москалевич — польська журналістка та письменниця, авторка книжки «Вбити дракона. Українські революції», лауреатка премії Amnesty International «Перо Надії», номінантка на премію Grand Press за репортаж про Беслан і нагороду імені Ришарда Капусцінського.
Олег Криштопа — журналіст та письменник, лауреат І премії «Самовидець» за найкращий художній репортаж від видавництва «Темпора», автор книжки «Україна: Масштаб 1:1», «Ліхіє дев’яності: Станіславський феномен» та низки інших.
Олена Струк — репортерка, авторка репортажів у виданнях «Контракти», Forbes.ua, «Фокус», Focus.ua, The Ukrainians, LB.ua, «Заборона».
Олеся Яремчук — репортерка, авторка циклу «Наші Інші», головна редакторка видавництва «Човен».
Марічка Паплаускайте — репортерка, редакторка The Ukrainians та викладачка спеціалізованих курсів у Школі журналістики УКУ та Інституті журналістики КНУ ім. Шевченка.
Працювали зі стажерами також редакторка, публіцистка й письменниця Анастасія Левкова та фоторепортер і фоторедактор The Ukrainians Данило Павлов.
«За два дні на Школі ми отримали багато практичних настанов. Від порад із побудови сюжету і роботи над текстом, до підходу у спілкуванні з героями та підготовкою. А завдяки обміну думками, зародились і нові ідеї для репортажів, про які за кілька днів до навчання я й не думала», — говорить учасниця проекту Анастасія Дзюбак.
«Було чудово опинитися в місці, де усіма рухає одна мета — якісний літературний репортаж, — поділилася враженнями інша учасниця Віра Курико. — З деким розмови про репортаж, авторів і власний досвід тривали до ночі й одразу ж продовжувалися зранку. Над самими текстами нам ще доведеться попрацювати, але прагнення і планку вже маємо!»
Важливою частиною Школи стало редакційне планування подальшої роботи над текстами. Наразі учасники проекту роз’їхалися кожен у свій регіон і вже працюють над репортажами. Тому найближчим часом чекайте на важливі історії про тих, хто змінюється сам і творить зміни довкола себе.