Українська мрія

Аїда Нурієва — про те, як англійська мова відкриває світ

Ярослава Тимощук
3 Травня 2018

[Кожна дитина заслуговує на можливості для розвитку, самореалізації та здійснення мрій. І якщо постійно створювати ці можливості, підтримувати українських підлітків у їхніх прагненнях і починаннях, то результати не забаряться — нове покоління змінить країну на краще.

У спецпроекті «Борись за свою мрію!» разом із освітнім проектом «Школа успіху» Klitschko Foundation розповідаємо про талановитих, амбіційних та сміливих молодих українців. Це історії тих, хто не боїться мріяти і впевнено й наполегливо йде до мети.]

***

«Мрії люблять наполегливих», — каже 17-річна Аїда з Фастова. Ці слова вона промовляє з-за океану — нині дівчина ходить до школи в США, волонтерить, грає на саксофоні. Мрія перенесла Аїду до містечка Бруклін-Парк, що в штаті Міннесота. Але не одразу. Каже: є позитив у тому, що бажання не здійснюються з першого разу — так перевіряєш їх на міцність.

Аїді Нурієвій знадобилося дві спроби, аби стати переможницею програми обміну майбутніх лідерів FLEX, яка передбачає навчання в американській школі та проживання в місцевій родині. На іншому континенті дівчина збагнула: знання англійської мови дає відчуття, ніби весь світ — для тебе. Але без праці цього не було б.

 

Програмування на успіх

Саме перша невдача спонукала Аїду до подальшого навчання: коли два роки тому дівчина не пройшла першого туру відбору до FLEX, пообіцяла собі, що вивчить англійську. Участь у програмі не була самоціллю. Щойно дівчина почала посилено вчитися, як зрозуміла: можливостей є море, головне — мати вдосталь наполегливості, щоб їх утілювати.

У 2016-му в житті Аїди з’явився освітній проект «Школа успіху», а з ним — нове оточення, натхнення й віра в себе. Запрошені лектори й учасники — однолітки Аїди, які весь час поривалися робити щось корисне, передали часточку свого ентузіазму дівчині.

— Учасники проекту стали моїми найкращими друзями. Маю велику певність, що в майбутньому вони зроблять щось корисне для України. Ці люди наче запрограмовані на успіх: у них горять очі, коли говорять про улюблену справу, — каже дівчина.

Очі загорілися і в неї самої. Після «Школи успіху» Аїда разом із подружкою організувала триденний освітній фестиваль, відвідувачі якого дізнавалися про можливості волонтерства й навчання за кордоном та про останні тенденції розвитку дизайну і менеджменту. Дівчата самостійно знайшли безплатне приміщення для заходу та залучили спонсорські кошти, щоб почастувати гостей чаєм та печивом. Зробили розголос про прийдешню подію у соцмережах. Це був перший самостійний проект Аїди. У той період для неї не було більшої радості, як чути від ровесників: «Клас, ти нашого віку, а вже створила такий крутий проект!».

Щойно дівчина почала посилено вчитися, як зрозуміла: можливостей є море, головне — мати вдосталь наполегливості, щоб їх утілювати

DSC_8143

Кожен випускник «Школи успіху», який реалізував власний задум, був запрошений на спеціальну лекцію. Там Аїда дізналася, як вдосконалити свою ідею та якнайкраще реалізувати власний проект. Тоді ж і повернулася до давньої мрії — навчатися в Штатах.

Аїда взяла участь у програмі Model United Nations, організованій волонтерами Корпусу миру. Упродовж семи днів на морському березі в Одесі для учасників організовували різні активності з використанням англійської, тож в Аїди з’явився новий поштовх вивчити мову.

Повернувшись додому, вона відточить свої знання англійської з базових до таких, що дозволять перемогти в конкурсі на навчання в Штатах. Візьметься за навчання без додаткових вчителів або репетиторів. Читатиме блоги учасників FLEX, дізнаватиметься з них про школи, менталітет, подорожі, шопінг американців. І, врешті, зможе переконатися, як воно насправді, на власні очі.

Аїда подолає три етапи відбору й отримає щасливий дзвінок від комісії. Спакує валізи й полетить за океан. У серпні 2017-го приземлиться на іншому континенті й почне новий етап життя.

 

Джаз і усмішки

Сьогодні перебування Аїди в Бруклін-Парку можна означити двома словами: музика й усмішки. Музика, бо в школі дівчина з-поміж інших вибрала урок гри на саксофоні. Щоденно вправляючись, вдосконалила свою майстерність і навіть створила власний бенд. Тепер вони з командою — постійні гості шкільних заходів.

— Обожнюю джазову музику, завжди мріяла грати. На перший погляд, саксофон — легкий, проте, щоб оволодіти грою, потрібно чимало зусиль. Саксофон — це краса у всьому: від зовнішнього вигляду до звучання. Коли беру до рук інструмент, наче стаю сильнішою, — усміхається дівчина.

А усмішки — тому що вони всюди. Усі навколо всміхаються, вітаються з незнайомцями, запитують про життя. Цю звичку американців було б добре перейняти і українцям, вважає дівчина. Не дивина, що завдяки такій відкритості в Аїди з’явилося багато нових друзів.

Та не відразу все йшло легко. Знадобилося трохи часу, щоб призвичаїтися до нових умов: школи, оточення, друзів, мови, зрештою, до нової сім’ї. Хост-мама і хост-тато хоч і допомагають у всьому та підказують, як діяти в складних ситуаціях, проте, за правилами проекту, Аїді слід виховувати в собі незалежність. Це було для дівчини незвичним.

— Доти я ніколи не збирала самотужки валізи, навіть зубної пасти не вибирала сама — зі всім допомагала мама. А тут треба надіятися на себе, — каже Аїда.

DSC_8143

Тепер вона призвичаїлася до самостійного життя. І навіть допомагає іншим: програмою передбачена певна кількість годин волонтерства. Аїда роздавала цукерки дітям у парку на Гелловін та вручала водонепроникні плащі учасникам марафону.

Основне завдання дівчини — вчитися. І тут вона встигає на кілька фронтів. Аїда відвідує американську школу, де, окрім частини обов’язкових предметів, може вибрати уроки на власний розсуд. Багато занять — прикладні: як-то ораторське мистецтво, кулінарія, обробка відео тощо. Окрім уроків, у межах шкільної програми можна вибрати активності до смаку. Так Аїда вже брала участь у мюзиклі, а тепер ходить у спортивний зал.

Також дівчина дистанційно навчається в Україні, за спеціальною програмою міжнародної школи. А ще — готується до ЗНО. Поза поточними справами має плани на перспективу. Днями Аїда відправила заявку на участь в проекті організації Ukraine Global Scholars, яка допомагає талановитим українським школярам здобути освіту за кордоном, здебільшого в США.

Якщо перший та наступні етапи будуть для дівчини успішними, вона впродовж року готуватиметься з тренерами до вступу в американський університет. Мріє стати фахівцем із міжнародних відносин. Програма не гарантує вступу, але забезпечує добру підготовку: викладачі готують до співбесід, іспитів, мовних тестів, вчать писати есе, допомагають обрати виш, який найкраще годиться . Затим учасник програми самостійно подає документи. Належна підготовка збільшує шанси виграти грант або стипендію на освіту.

Разом із тим Аїда готується до заочного вступу в український виш — медичний університет Богомольця.

— Раптом не пощастить зі США, в Україні я б хотіла стати фармацевтом. Але для мене це означає не рекомендувати препарати за аптечною стійкою, а розповідати про напрацювання своєї компанії у різних країнах світу, приміром, знайомити людей із корисним дитячим харчуванням. Тобто поєднувати роботу з фахом маркетолога, — ділиться планами.

 

Довести собі

У червні Аїда повернеться до України. Що б їй хотілося привезти з собою?

Передусім запозичити підходи до навчання. Це стосується і взаємин між педагогом та учнем, які в Америці рівноправніші, і якості викладання англійської, бо знання цієї мови засвідчує не лише інтелект, а й інтегрованість у глобальний світ.

DSC_8143

— Звісно, хочеться, щоб дороги в Україні були такими ж рівними, як і в Америці. Але самотужки не можу на це вплинути. Інша річ — англійська мова, що має стати другою рідною для українців. І в цьому напрямку бодай щось змінити власними силами.

Саме знання англійської відкрили перед Аїдою світ, дозволили їй пожити в Штатах не як туристці, а як громадянці, побачити багато зсередини. Рік тому вона ставила собі за мету вивчити англійську хоча б до такого рівня, який би дозволив пройти перший тур програми FLEX. Вдалося навіть більше, тож тепер Аїда ставить глобальніші цілі. Наступною є американський університет.

У рідному Фастові, каже, тим часом багато хто не вірить, що їхня землячка чесно пройшла відбір. Мовляв, це нереально — навчатися у Штатах безплатно, тільки завдяки власним знанням. Аїда на це лише знизує плечима:

— Головне: я довела це собі. Якщо знатиму для себе, що досягла всіх задуманих цілей, то більше ні перед ким звітувати не потрібно.

Фотографії надані героїнею тексту.

***

«Школа успіху» — безкоштовний літній проект, покликаний розкрити особистісний потенціал у підлітків і розвивати навички самостійних активних дій та відповідальної й цілеспрямованої поведінки. Підтримати проект можна за цим посиланням.

Текст
Ярослава Тимощук

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки