img

Путівник для тих, кому потрібно перейти від обмірковувань до дій

29.08.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Не обмірковуйте справ і вчинків надто довго. Дійте.

Балансування між роздумами та діями завжди буде справжнім викликом для багатьох людей.

Коли ви довго малюєте в уяві, яким повинен бути ваш проект, розмірковуєте про те, наскільки особливим він буде… і дуже мало часу витрачаєте на реальні дії, то прогресу ви не досягнете. Можна легко застрягнути на етапі планування та обмірковування.

Економіст та автор книжки «Average is Over» зазначає: «Що більше отриманої ззовні інформації, то більша вірогідність того, що ви захочете сісти та почати застосовувати свої навички. Інформація — це не те, чого вам бракує; це бажання зробити щось із цим».

«Два найважливіші компоненти успіху такі: перший — перебування у правильному місці у правильний час, і другий — діяльність», — говорить Рей Крок.

Багато людей захоплюються різними ідеями. Але, на жаль, вони дуже схильні до того, щоб відкладати роботу над цими проектами на потім або й взагалі ігнорувати, сприймаючи їх як нереалістичні або нездійсненні.

Якщо ви вважаєте, що «мислення, орієнтоване на розмірковування», важливіше за «мислення, що орієнтоване на дію», то ваш записник або додаток на мобільному буде переповнений десятками, а може, й сотнями ідей та планів.

Більша частина з них ніколи не буде втілена в реальність. І, швидше за все, про більшість із них ви більше ніколи не згадаєте. Деякі ви реалізуєте на 5-10%, декілька — на 50%. Це швидко може перетворитися на звичку не доводити справ до завершення.

Результат отримує той, хто діє. В той час інші займаються пошуками «правильних» шляхів досягнення результатів.

Леонардо да Вінчі говорив: «Мою увагу давно привернув той факт, що успішні люди рідко сидять на місці і чекають, що з ними відбудеться щось хороше, вони діють та отримують хороші результати».

Саме собою рішення нічого не змінює.

Ви є тим, що ви робите!

Робіть те, що повинні. Не говоріть про те, що вам слід робити.

Для того, щоб бути тим-хто-діє, а не тим-хто-розмірковує, потрібні неймовірна дисциплінованість та відповідальність. Дієвість завжди передбачає ризик, але це єдиний спосіб досягти прогресу.

Якщо ви не будете достатньо сміливими та зосередженими, то ризикуєте так ніколи й не перейти від етапу «думання». Перестаньте думати, що ваші слабкості перешкоджають вам.

Томас Джефферсон одного разу сказав: «Хочеш дізнатися, хто ти? Не запитуй. Дій! Дія визначить та покаже твою суть».

Якщо вам справді потрібно щось зробити, то ви знайдете хорошу причину, яка підштовхне вас до дій. В іншому разі ви будете постійно шукати різноманітні виправдання, чому не можете здійснити запланованого.

Візьміть за звичку діяти!

Не пере-плановуйте та недо-дійте!

Бездіяльність може дорого обійтися!

Обдумування та планування  важливі, навіть необхідні для досягнення успіху, але у довгостроковій перспективі діяльність критично необхідніша.

Ваші дії змінюють реалії життя та ваші наміри. Не робити нічого — це те ж саме, що й планувати щось робити, але так і не розпочати реалізовувати плани.

«Маленькі зроблені справи — це краще, аніж заплановані великі», — писав Пітер Маршал.

Хіба є різниця між тим, що ви хотіли, та тим, що насправді збиралися робити, якщо врешті так нічого і не зробили?

Лише розмірковування про те, що потрібно зробити, не означає, що ви насправді це реалізуєте. Щоразу, коли ви відкладаєте справу на потім, ви переносите її у список речей, які можуть назавжди залишитися нездійсненими.

Справа не прогресуватиме, якщо ви не будете діяти. Жодна стаття про те, як допомогти собі, не врятує вас, якщо ви не почнете діяти. Кожного разу читаючи книгу або статтю на зразок цієї, негайно зробіть щось із того, що в ній рекомендують (не важливо, чи щось маленьке, чи велике).

Єдина невдача, якої ви можете зазнати, — нічого не зробити. Не буває значнішого провалу, ніж той, який не дав вам жодних результатів.

Імпульс з’являється тоді, коли ми діємо, тому робіть щось, що рухатиме вас уперед. Навіть маленькі дії важливі

Дії мають також символічну здатність руйнувати страхи та надавати більшої впевненості в собі та віри.

Єдина річ, складніша від діяльності, — бездіяльність. Що більше ви дієте, то кращі результати отримуєте.

Роздуми про дії виснажують більше, аніж сама робота.

Розуміння того, що у вас є безліч справ, викликає у вас роздратування та стрес. Постійне нагадування про те, щоб слід щось розпочати робити, не має жодного позитивного впливу на ваше самопочуття.

Більшість пунктів зі списку ваших справ так і залишаться нереалізованими. Візьміть собі за правило щодня виконувати якийсь пункт.

Перевантаження великою кількістю справ без встановлення пріоритетів та часових рамок на виконання цих завдань зазвичай означає, що вони так і не будуть виконані.

Обмежте час планування та дійте!

Ваша діяльність не повинна закінчуватися, тільки-но ви помітите прогрес. Це означає, що вам не слід припиняти роботу.

Діяльність мотивує.

Що ви можете зробити вже зараз, щоб хоча б на один крок наблизитися до своєї найважливішої цілі?

Якщо ви думаєте над цими питаннями, то майте на увазі, що відповідь може бути надзвичайно простою і ви зможете зробити це уже впродовж наступних 30 хвилин, а то й менше. Яка ідея не спала б на вашу думку, скористайтеся нею та дійте негайно!

Дейл Карнегі якось сказав: «Бездіяльність породжує страх та сумніви. Діяльність — впевненість та мужність. Якщо ви хочете перемогти страх, то не сидіть вдома та не думайте про нього. Ідіть і займіться справою».

Виконайте це просте завдання наскільки швидко, наскільки зможете. Іноді воно перенесе вас до виконання наступного. І ви відчуєте «ефект першої дії», який допоможе вам зберегти продуктивність. Вам може знадобитися трохи часу на те, щоб навчитися керувати цією тактикою виконання справ. Але ви досягнете чудових результатів.

Зволікання — це те, що навряд чи зможе вас мотивувати.

Дія — це найбільший подарунок, який ви можете собі зробити. Не зволікайте!

Оригінал — Thomas Oppong
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

997 5

Скажіть ні нетворкінгу

Участь в проектах або діяльності, яка щороку збирає разом найрізноманітніших людей, буде набагато ефективнішою в справі створення мережі знайомств, ніж світська балаканина на вечірці

30.05.2018 The Ukrainians
1464 5

Вигорання як причина залишити роботу

Воно складається з трьох компонентів: виснаження, цинізм і зниження працездатності

31.05.2018 The Ukrainians
2147 5

Вам потрібний сталий щоденний ритуал. Ваш довготерміновий успіх залежить від нього

Без продуманої структури ви виснажуєте себе психічно, фізично та емоційно більше, ніж можете собі уявити

04.07.2017 The Ukrainians

Популярні публікації

50891 11

Несистемна міністр

Один день із життя Уляни Супрун: заради чого вона взялася реанімувати українську медицину і чому продовжує, попри спротив пацієнтки
13.07.2017 Марічка Паплаускайте
65245 18

Юрій Гнатюк, KindGeek: «Щоб отримати правильні відповіді, потрібно ставити правильні запитання»

Співзасновник та COO KindGeek, про історію компанії, важливість планування та вміння брати на себе відповідальність
13.06.2017 Тарас Прокопишин
54654 3

Чи має клієнт платити за розбитий посуд в ресторані?

8 карток про те, як поводитися, якщо ви випадково розбили посуд у кафе чи ресторані
22.04.2016 Ірина Сало

Введіть слово, щоб почати