Як прочитати (значно) більше книжок упродовж цього року

Відповідно до досліджень Гарвардського університету

24 Квітня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Читання — величезний ключ до успіху та багатства. Але як дорослій зайнятій людині скористатися із переваг читання?

Я говорила це уже багато разів: читання книжок — це ключ до успіху. Дуже багаті та успішні люди, такі як Білл Гейтс та Ілон Маск, виділяють велику частину свого часу на читання. Маск навіть говорить про те, що саме читанню він завдячує своїм вмінням будувати ракети. Дослідження також доводять, що читання може знизити стрес, допомагає краще зосередитись і покращує довготривалу та короткочасну пам’ять.

Користь від читання очевидна. Але це займає дуже багато часу. І діловій, постійно зайнятій людині важко знайти кілька вільних годин. Особливо коли терміни завершення чергового проекту добігають кінця.

На щастя, фахівці із Harvard Business Review (спільно з кількома іншими спеціалістами) виокремили декілька прийомів та порад, які не тільки зроблять читання вашою щоденною звичкою, а й допоможуть вам радикально збільшити обсяг щоденно прочитаного корисного матеріалу.

Ось сім практичних порад для вдосконалення ваших читацьких навичок:

1. Погодьтеся, що дочитувати книжку до кінця не завжди обов’язково

Інколи я починаю читати книжку і розумію, що вона не надто цікава, або що я не можу отримати з неї жодної корисної для мене інформації. Але все ж продовжую її читати, бо не хочу зупинятися на середині шляху.

Гретхен Рубін, автор бестселера «Проект щастя» («The Happiness Project»), а також експерт зі звичок у Harvard Business Review, говорить: переконання, що «переможці не здаються», у випадку з читанням книжок не має жодного позитивного впливу.

Не витрачайте часу на читання через відчуття обов’язку. Кожного року видавництва публікують близько 50 000 назв книжок. Для чого витрачати час на видання, яке вам не подобається?

Якщо вам нецікавий роман, який ви читаєте, звільніться від почуття провини і відкладіть його подалі. Знайдіть інший і цікавіший.

2. Вільна хвилина є завжди

Стівен Кінг, який своїм авторським успіхом завдячує читанню, радив читати по п’ять годин щодня.

Як постійно обмежений у часі підприємець, я була першою, хто сміявся з цієї поради, допоки не дізналася про те, як Кінг читав у дорозі або деінде. Якось, до прикладу, помітили, як він читав книжку під час гри Red Sox.

Для пересічного фаната читання книжка на стадіоні може видатися божевіллям. Але якби вони дізналися, що саме ця звичка допомогла Кінгу продати більш як 350 мільйонів примірників, то певно наступного разу захопили б із собою якусь книжку.

Приховані вільні хвилинки є у закутках кожного дня, і якщо їх зібрати разом, то матимемо багато часу. Звичайно, не йдеться про те, що ви маєте читати на весіллі рідної сестри, але майже скрізь можна знайти можливість трішки почитати.

3. Не розповідайте про це геть усім

Дослідження свідчать, що, працюючи над чимось важливим, не варто ділитися своїми намірами з іншими, бо це рідко приносить користь.

Дослідження, які провели у 2009 році зі студентами, що хотіли стати психологами, продемонстрували: частина учасників, які поділилися із експериментаторами своїми ідеями, зрештою витратили набагато менше часу, практикуючи власні ідеї. Натомість контрольна група, до якої входили студенти, що не розголошували своїх намірів, провела значно більше часу, працюючи над ідеями.

Розголошуючи свою мету, ми втрачаємо мотивацію працювати наполегливо.

4. Обмежте відволікаючі фактори

Ніл Пасрича забезпечив це таким чином: викинув телевізор та поставив шафу із книжками просто посеред кімнати. Згідно із інформацією HBR, Пасрича шукав натхнення у експерименті психолога Роя Баумейстера.

Голодні учасники експерименту мали відгадати довгу загадку. Частині із них не давали жодної їжі, в той час як іншим дали печиво, проте сказали не їсти його. Не дивно, що ті, які отримали печиво, найшвидше здавалися. Вони зосередили усі свої зусилля на тому, щоб триматися якнайдалі від печива.

5. Читайте паперові книжки

Ця порада схожа до попередньої, оскільки її суть також в уникненні відволікань. Тримаючи в руках друковане видання, ви не будете відволікатися на перевірку поштової скриньки або перегляд кулінарних рецептів. Це також заощадить вам багато часу та зусиль.

Але те, що паперова книжка допомагає вам уникнути непотрібних відволікань, — не єдина її перевага над електронною. Ми живемо в епоху, коли всі наші розваги зосереджуються на екрані, тому «класична» книжка в руках добре освіжає наш мозок.

6. Змініть своє мислення

Медіа-стратег та письменник Раян Холідей наголошує на тому, що, змінивши власну позицію щодо читання, ви почнете читати більше. «Вам слід перестати думати про читання як про певний вид діяльності. Це має стати для вас настільки ж природним, як дихання чи процес прийому їжі. Це має стати для вас чимось на зразок рефлексу», — каже він.

Ви можете досягти успіху вже сьогодні, змінивши звичку читати на обов’язкову, обмежену в часі ціль і поставивши читання на перше місце у переліку найважливіших щоденних справ.

7. Шукайте списки

Утома від прийняття рішень (decision fatigue) — дуже поширене явище, і це реальна загроза вашій силі волі, коли ви намагаєтеся напрацювати звичку читати постійно.

Переглядаючи тисячі нових книжок щорічно, ви можете втратити інтерес до читання ще до того, як вам вдасться прочитати ту, яка вам справді потрібна. Саме тому слід шукати списки книжок.

На щастя, відомі й успішні люди, як-от Білл Гейтс та Марк Цукерберг, не соромляться ділитися переліками книжок, які вони читають.

Можливо, ми не всі зможемо прочитувати 500 сторінок щодня (як це робить Уоррен Баффет) чи 50 книжок щороку (як Білл Гейтс). Але ви можете скористатися цими порадами для того, щоб уже цього року прочитати ще більше, вдосконалити власне опрацювання інформації та отримати вигоду від переваг, які створює процес читання.

Оригінал — Elle Caplan
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — I’m Priscilla

Текст
>

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки