Прогрес важливіший за перфекціонізм

Насолоджуйтеся процесом, а не лише кінцевим результатом

25 Липня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Сумніви дратують. Саме вони здатні перетворити найзахопливіші моменти на суцільний параліч, а також не дозволяють вам насолоджуватися успіхом, коли ви нарешті його досягаєте. Сумніви — явище доволі підступне.

Нещодавно я багато думала про них, і, як на мене, вони мучать навіть найвпевненіших із нас. Я розмовляла з кількома друзями, які також страждали від сумнівних розмірковувань щодо своїх проектів, і усвідомила, наскільки руйнівними можуть бути такі вагання.

Один із моїх товаришів розпочинав новий бізнес та працював над розробкою сайту, але демонструючи його першу версію, постійно вказував на якісь деталі, які хотів би змінити. Сайт був неймовірно красивим, але він сконцентрувався на розповідях про необхідні вдосконалення. Таким чином він намагався захиститися від критики, остерігаючись, що я таки скажу: «Тобі справді слід змінити текст на цій сторінці». Інший товариш розповідав про розмову з клієнтом, у якій він мав би сказати про оплату, але уникав цього, оскільки клієнтом був його приятель, тож він не хотів здатися нахабою.

Погляньмо на це з такого ракурсу: немає нічого поганого в тому, щоб попросити оплатити роботу, в яку ви вкладаєте багато праці та зусиль. То чому ми боїмося це робити?

Я точно не ідеальна, і кажу про це не тому, що мені хочеться побазікати про що-небудь. Я кажу про це як людина, котра раніше завжди сумнівалася в собі, у своїх стосунках, роботі та прийнятих рішеннях. Розумію, наскільки складно буває дивитися на речі, поставивши перед собою високу планку. Особливо тепер, коли соціальні медіа такі популярні і порівнювати себе з кимось іншим легше, ніж будь-коли раніше. Ви можете думати, що ваш бізнес хороший, та все ж зволікати з його запуском, аж доки одного дня подивитеся надихаюче відео про те, як комусь вдалося створити успішний бізнес у своєму гаражі. Іноді голоси, які нашіптуватимуть вам «ти не можеш цього зробити» або «тобі не слід за це братися», здаватимуться надзвичайно гучними.

Сумніви притаманні усім. Кожна людина тягне на своїх плечах певний багаж минулого. Усі ситуації, в яких ми коли-небудь опинялися, досвід, який ми отримували ще з ранніх літ, — усе це супроводжує нас впродовж життя.

Деякі з таких ситуацій дійсно хороші. Вони навчають нас чомусь корисному. Наприклад тому, що не варто торкатися гарячої плити або говорити дружині про те, що вона видається товстою у тій сукні. Схожі ситуації та переконання полегшують наше життя. Але є й інші, які мають протилежний вплив. Наприклад, ось такі:

— Ви занадто молоді для того, щоб започаткувати власний бізнес.
— Незручно просити, щоб вам заплатили.
— Ваш веб-сайт ніколи не буде настільки ж хорошим, як сайт того іншого хлопця.

І що ж із цим усім робити?

По-перше, усвідомте, що прогрес важливіший за ідеальність. Початок — найскладніша частина, тому зберіться з силами, стартуйте і розвивайтеся у цій справі. Запустіть веб-сайт замість того, щоб сумніватися та безкінечно його доопрацьовувати. Насолоджуйтеся процесом, а не лише  кінцевим результатом.

По-друге, добре обдумайте, чи ваші переконання ідуть вам на користь. Якщо ж існує невідповідність між вашим ідеальним баченням та реальністю, можливо, саме негативні сподівання вплинули на це. Ви ніколи не запустите власного бізнесу, якщо будете переконані в тому, що ніколи не станете достатньо хорошими для цього.

Дозвольте мені повторити: якими не були б ваші переконання, витратьте трохи часу на їхнє осмислення. Віддайтеся роботі. Я постійно знаходжу якісь новинки, оскільки цей процес — це щось, що ніколи не зупиняється.

Так, зараз мені набагато простіше помітити, що я не беруся за діло через якісь свої переконання, але я підкоряюся їм лише зрідка.   Різниця полягає у тому, що я багато працюю над тим, аби переконатися, що я — і тільки я — відповідальна за власні вчинки або ж бездіяльність. Тому мені швидше вдається впоратися з сумнівами й переживаннями та повернутися в гру. Як часто каже мені тренер: обмежувальні установки — наче бур’яни. Те, що ви одного разу виполете їх на своєму городі, не означатиме, що вони більше ніколи не з’являться знову. Але продовжуючи постійно позбуватися їх, ви зможете вирвати їх із корінням.  

Робота над типом мислення — це те, чим я займаюся з усіма своїми клієнтами. Я досі не зустріла жодного з них, хто не розповів би хоча б однієї ситуації, в якій вони обмежували себе. Спробуйте виокремити трохи часу вже сьогодні на те, щоб зрозуміти, яких переконань дотримуєтеся ви, у що ви вірите і як ви можете стати поблажливішим до себе. Я обіцяю, ця робота того варта.

Оригінал — Chris Dalton
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки