10 елементарних речей, які радикально спрощують життя

Письменниця і фахівчиня з тайм-менеджменту Лора Вандеркам пояснює, від яких дрібниць залежить ваше майбутнє

The Ukrainians
24 Листопада 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Коли йдеться про продуктивне, здорове життя, навіть дрібниці можуть мати велике значення.

Ось 10 важливих змін, які вимагають мінімальних зусиль, але допомагають виховати в собі ті добрі звички, які всі ми хочемо мати.

Заведіть справжній будильник

Багато людей зараз використовують смартфони як будильники. Але в цьому й полягають проблеми.

По-перше, це означає, що смартфон залишається в спальні, а отже, перед сном легко застрягнути в інтернеті (замість того, щоб почитати, провести час з партнером або, зрештою, заснути).

По-друге, у будильників на телефонах є функція повтору, і тому спокусливо відкласти сигнал. А це завжди погано. Засинати повторно — огидно, це шкодить силі волі. Ви ж все одно встанете!

Нарешті, коли ви встаєте і вимикаєте будильник, смартфон виявляється у вас в руках, а отже, можна почати день з перевірки електронної пошти та інших подібних речей, які насправді варто зробити пізніше. Якщо у вас буде безглуздий будильник, який ви поставите в іншому кутку кімнати і на який потрібно натиснути, щоб вимкнути, ви, ймовірно, просто встанете й не будете проводити ранків в режимі досипання.

Визначте час відбою

Ранок у людей регламентований, а вечорами можна дозволити собі все, що завгодно. Визначений час відбою ставить вам рамки на вечір, які забезпечують достатній сон. Можна лягти спати й пізніше, зрештою, ви доросла людина, але потім вам доведеться виправдовуватися перед самим собою, чому ви це робите, і визнати, що час, який ви витрачаєте, це той самий, який потрібен, щоб виспатися й краще почуватися вранці.

Я вкладаюся спати о 22:30. Мені потрібно мінімум 6,5 годин сну, але краще — 7,5. Оскільки дворічна дитина прокидається десь між 5 і 6 годинами ранку, то, засинаючи о 22:30, я можу бути впевненою, що наступний день не полетить шкереберть.

Ведіть журнал читання й тренувань

Коли я запитую людей, чому вони хотіли б віддавати більше часу, найпопулярніші відповіді — це фізичні вправи й читання. Адже виконується лише те, що вимірюється. Я рекомендую вести журнали для цих двох активностей. Я веду щоденник, присвячений бігу, щоденник прочитаних книг, мені подобається бачити, що обидва списки стають довшими. Зокрема, журнал читання змушує мене замислитися над тим, що читати далі.

Складайте список справ на завтра перед тим, як піти з роботи

Зазвичай уважніші й мотивованіші ми вранці. Тому, розуміючи, які завдання цього дня найважливіші, ви можете витратити свою енергію на їхнє виконання, а не вирішувати, що заслуговує на вашу увагу (помилково сприймаючи вхідну пошту як пріоритетну справу).

Список справ на завтра — хороший спосіб завершити будь-який робочий день. Навіть якщо щось не зроблено, ви будете знати, коли це буде зроблено, що допоможе вам розслабитися вночі.

Використовуйте режим польоту

У моєму нещодавньому дослідженні сприйняття, яке стане частиною книги «Сьогодні вихідний» (Off the Clock), серед найбільш разючих відкриттів були відмінності в тому, як часто користуються телефоном люди, які відчувають себе розслабленими, і люди, які відчувають тривогу. Гадаю, що зазвичай ми ліземо в телефон несвідомо. Вам стає нудно, тому ви витягуєте його, або хочете дізнатися, котра година, — і ось ви вже гортаєте Instagram.

Щоб розв’язати цю проблему, варто поставити телефон в режим польоту. У такому випадку телефон залишається під рукою, якщо треба зателефонувати або перевірити електронну пошту. Але для цього треба усвідомлено перевести телефон у звичайний режим, а це, зазвичай, того не вартує.

Тримайте пляшку з водою на столі

Я розумію, що заклики до того, щоб пити певну кількість склянок води на день, неоднозначні. Однак, тримаючи пляшку з водою на столі, ви робите кілька хороших речей. По-перше, ви будете пити менше газованої води або соку, тому що місткість шлунку обмежена. По-друге, що більше ви п’єте, то частіше вам потрібно в туалет, а отже, ви вставатимете й рухатиметеся кожну годину або й дві протягом дня.

Використовуйте календар для нагадувань

Про багато речей у житті потрібно думати в неочевидний час. Ви захоплюєтеся прекрасними тюльпанами вашого сусіда у квітні, але цибулини потрібно було посадити ще восени. На жаль, у жовтні немає нічого, що нагадувало б про це.

Тому, подумавши про це в квітні, запишіть нагадування в календар на жовтень. День народження моєї дочки в жовтні, і нещодавно вона попросила дещо в подарунок. Я гадки не маю, чи буде їй подобатися ця іграшка потім, але зробила замітку в календарі за 10 днів до її дня народження. Напередодні свята я задумаюся про подарунок і вже матиму цю ідею, про яку я б ніколи сама не згадала.

Тримайте сонцезахисний крем поруч із зубною щіткою

Більшість людей не забуває чистити зуби вранці. Набагато менше людей не забуває наносити сонцезахисний крем на обличчя, руки, шию та інші відкриті місця. Поставте крем на раковину. Тоді вам знадобиться всього 20 секунд, щоб зробити це.

Купуйте прості овочі та фрукти

Чи є дорожчим попередньо приготовлений салат, ніж пучок латуку? Звичайно. І попередньо нарізаний ананас є дорожчим, ніж цілий. Але якщо салат і ананас псуються, бо дивлячись в холодильник ви думаєте, що нарізати їх занадто складно, — ви нічого не зекономили.

Ще можна зберігати продукти в холодильнику на полицях, а не в висувних ящиках. Тоді ви не змушуєте себе зберігати їх довше: ви реально можете їх побачити та з’їсти.

Кожен день налагоджуйте один контакт

Налагодження зв’язків — та річ, від якої ми не в захваті, але робити яку потрібно. Можливо, вам це не подобається, оскільки потрібно відвідувати коктейльні вечірки, де ви розмовляєте з людьми, які постійно дивляться через ваше плече, намагаючись знайти когось важливішого.

Отже, інший підхід, рекомендований мережевим експертом Моллі Бек: щодня встановлюйте контакт з однією людиною. Надішліть листа електронною поштою комусь, з ким ви хочете відновити зв’язок (колишньому колезі, старому друга) або налагодити контакт (людині, з якою ви тільки що познайомилися, або тому, хто написав цікаву статтю). Одна людина в день — це цілком реально, враховуючи, що люди можуть повторюватися. Ви витрачатимете на це менш ніж 10 хвилин, але з часом створите потужну мережу.

Оригінал — Laura Vanderkam
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

 

 

Текст
The Ukrainians

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки