[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]
Якщо вам коли-небудь доводилося шукати роботу, ви розумієте, наскільки важливою є перша співбесіда з потенційним роботодавцем. У Startup Institute ми допомагаємо студентам, які вивчають веб-розробку, інтернет-маркетинг, веб-дизайн та продажі, розвинути їхні навички та врешті знайти роботу в інноваційній компанії.
За роки роботи з партнерськими рекрутинговими компаніями та студентами у нашому навчальному таборі мені довелось побачити та почути чимало «унікальних» історій про те, як можна провалити співбесіду при прийомі на роботу. Читайте далі, щоб дізнатись про деякі безглузді, але досить типові помилки, аби краще підготуватись до вашої наступної важливої співбесіди.
1. Ви забули завантажити додаток
Одне з перших запитань, яке ставлять рекрутери, — «Що ви знаєте про нас?». Якщо ви скажете, що завантажили їхній мобільний додаток або підписались на email-розсилку, то це не лише продемонструє вашу зацікавленість компанією, а й ваш інтерес долучитись до роботи над продуктом чи послугою.
З іншого боку, якщо у вас не буде достатньо часу для дослідження послуги, то ви ризикуєте заплутатись у відповідях на конкретніші запитання про неї.
2. Ви обрали негативний підхід
Під час першої зустрічі у вас буде лише один шанс справити хороше враження про себе. Часто потенційний роботодавець може поцікавитись, чому ви хочете залишити попередню роботу, тому важливо придумати позитивну відповідь. У іншому випадку ви ризикуєте приголомшити рекрутера безліччю негативних аспектів попередньої роботи, через які вирішили не працювати там.
На жаль, ваш співрозмовник може вислухати негативну відповідь і замислитись: «А чи не буде він і про нас так говорити через декілька місяців?» Завжди обирайте позитив під час розмови з потенційним роботодавцем.
3. Ви просто розповідаєте про себе
Усі рекрутери попросять вас розповісти про себе. Зазвичай у них немає часу запам’ятати всі деталі про вашу попередню роботу та освіту, і це хороша можливість дозволити кандидатам розповісти про себе та свої навички. Відкриті запитання — це хороший спосіб вивчити щось нове.
Однак пам’ятайте, що рекрутерів не цікавить ваша історія життя, вони лише хочуть зрозуміти, як ваш попередній досвід сприятиме вашій роботі в новій компанії. Якщо ви не придумали короткої розповіді про себе і не підлаштували її під вашу потенційну роль у новій компанії, то обрали помилковий підхід.
4. Ви забули про існування Google
Кожен із нас колись запитував свого друга чи подругу про його/її половинку чи роботу і отримував дуже неприємну відповідь: «Ой, та ми вже більше не разом» або «Ні, я там більше не працюю». Дуже і дуже незручна ситуація. Однак схожа ситуація може трапитися і під час інтерв’ю, якщо ви пропустили важливу новину про компанію.
Коли ми працюємо зі студентами чи випускниками, то намагаємося створити для них список завдань, щоб впевнитись, що вони ретельно дослідили останні зміни в компанії, адже саме про таку типову помилку часто забувають під час підготовки до співбесіди.
5. Ви забули про існування LinkedIn
LinkedIn назавжди змінив процес пошуку роботи. Саме він надає вам корисну інформацію про осіб, які проводитимуть співбесіду. Тут важливо не просто дізнатись про компанію, в якій ви хочете працювати, а й краще порозумітись із рекрутерами. Дізнайтесь про те, що між вами спільного, та спробуйте виділити декілька можливих тем для розмов. Просто впевніться, що ви не будете ставити стандартних запитань, які лише показують, що ви не дізналися про компанію більше деталей.
6. Ви не говорите зі своєю аудиторією
Багато людей хвилюються через співбесіди. Постарайтесь зберігати спокій та не робити дурниць. Пам’ятайте, що ви прагнете отримати роботу, тому всі ваші відповіді повинні підкреслювати те, як ви можете допомогти компанії. Зосереджуйтесь на своїй цілі. Рекрутери робитимуть те саме.
7. Ви не готові до очевидного
Існує цілий перелік типових запитань при прийомі на роботу. І ви вже давно мали б підготувати на них відповіді. Ваша впевненість у собі значно посилиться, якщо прозвучить одне з питань, до яких ви готувалися, і ця впевненість в собі дозволить вам легко пройти усю співбесіду. Вам усе вдасться!
8. Ви дієте занадто швидко
Декілька секунд тиші — це не така вже й катастрофа для працедавця, як вам здається. Попрактикуйтесь робити паузи перед відповіддю, дайте собі час спокійно сформулювати думку та неспішно відповісти. Це дозволить вам продумати структуру власної відповіді та доповнити її окремими деталями пізніше.
9. Ви поводитеся неприродно
Вам слід намагатися бути собою. Люди майже одразу помічають, коли ви поводитеся неприродно. Записуйте себе на диктофон. Прислухайтесь до свого голосу. Схожі на робота?
Говорите втричі гучніше чи енергійніше, ніж зазвичай? Якщо вашому інтерв’юеру здасться, що ви поводитеся нещиро, у нього з’являться сумніви щодо того, чи пропонувати вашу кандидатуру керівництву.
10. Ви не дізнались про «наступні кроки»
Коли ми працюємо зі студентами, то намагаємося допомогти їм вдало проходити співбесіди, готуємо їх та обговорюємо з ними отримані результати. Я помітив, що багато кандидатів забувають запитати про те, що буде далі. Вони не уявляють, коли очікувати подальшого дзвінка про те, чи годяться для цієї посади, або ж просто про те, коли варто написати листа чи передзвонити, якщо вони не отримають жодної відповіді протягом декількох днів.
Не розгубіться та запитайте після співбесіди про те, до кого та коли можна буде звернутись, щоб дізнатись про результати. Ваша нервова система вам подякує!
Оригінал — Rich Ditieri
Адаптований переклад — Юлія Петрів
Зображення — unsplash.com