13 способів бути продуктивнішим

Ми живемо в Епоху відволікання

27 Листопада 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

І ми мало що можемо з цим вдіяти.

Але можемо обирати шлях використання кожної години свого часу.

Очевидно, що впродовж більшості свого часу ми працюємо, соціалізуємося, навчаємося, готуємо їжу, читаємо та спимо. Але також ми витрачаємо час на, наприклад, перегляд телебачення та серфінг інтернетом.

Не має значення, наскільки сильно нам подобається переглядати пости у Фейсбук, дивитися відео про котиків та переглядати документальні фільми на Netflix — наша найбільша біда полягає у нестачі часу. Від чогось доведеться відмовлятися.

Щоб бути продуктивними ми мусимо ретельно дослідити, як ми проводимо свій день та чесно визначити, які з наших занять є даремною тратою часу (тут йдеться про ті справи, які не сприяють нашим цілям і завданням), а потім видалити їх зі свого повсякденного життя.

Хоча не існує жодної чарівної піґулки, яка могла б збільшити кількість годин у добі, Здравко Цвієвіч має кілька ідей, як зменшити прокрастинацію та стати більш продуктивним.

 

Використовуйте свій час ефективніше, працюйте над чимось

Зосередьтеся на році попереду та на головному у житті (роботі, здоров’ї, стосунках, особистісному розвитку, подорожах та іншому). Які з цих  сфер  вашого життя отримають переваги від створення системи? Запишіть їх та оберіть по одному вмінню з кожної, які ви хотіли б покращити.

Тепер оберіть одне, найважливіше для вас. А тоді перепишіть усі інші у порядку від найважливіших до найменш важливих. Це допоможе вам встановити пріоритети на наступний рік.

Визначте види діяльності, які допоможуть вам вдосконалитися

Запишіть усі види діяльності, які, на вашу думку, можуть допомогти. Тут немає жодних обмежень. Цей список може бути настільки довгим, наскільки вам захочеться. Тоді запитайте себе: «Якщо я можу виконувати щодня хоча б однин пункт цього списку, то який із них додасть найбільше значимості моєму часу».

Далі зробіть те ж саме і з другим, і третім пунктами. Це також визначатиме ваші пріоритети.

Створіть ранковий ритуал, з якого починатимете кожен день

Цей ритуал повинен базуватися на тих видах діяльності, які ви щойно визначили необхідними для вдосконалення і повинні створити ситуацію, коли ви зможете трохи насолодитися «власним часом».

Наприклад, якщо ви хочете вдосконалити свої письменницькі вміння, важливим заняттям, яке допоможе вам цього досягти, може бути щотижневе написання однієї статті. Для цього ви можете щоранку приділяти письму по 30-60 хвилин.

Пийте воду (по 500 мл): без води ваше тіло буде виснаженим уже через 6-8 годин.

Здобудьте маленьку перемогу: зробіть щось, що дозволить вам пишатися собою (навіть щось настільки ж просте, як заправляння власного ліжка).

Займайтеся спортом: відвідуйте спортзал, займайтеся йогою, виходьте на прогулянки й пробіжки, ходіть на плавання, танці, робіть будь-що з переліченого.

Делегуйте, обмежуйте та автоматизовуйте: ми зазвичай думаємо, що повинні робити усе самі. Навіть якщо ми і можемо це робити, це не означає, що мусимо. Перестаньте займатися справами, які не мають важливого значення. Подумайте, виконання яких завдань ви могли б делегувати комусь іншому.

Забронюйте час для себе

Заплануйте час винятково для себе. Зосередьтеся на заняттях найвищої пріоритетності та займайтеся ними. Ви можете виділяти час навіть для 2-3 таких занять щодня. Залишайтеся зосередженими на найважливішому.

Працюйте періодично

Ваш час використовується найкраще, якщо він розділений на періоди. Техніка Pomodoro базується саме на такому підході. Спробуйте і ви. Це методика управління часом, яка полягає в тому, що ви працюєте періодами по 25 хвилин, між якими робите перерви 5-хвилинні перерви. Це допоможе вам залишатися і розслабленими, і прекрасно зосередженими впродовж 25 хвилин.

Спіймайте хвилю

Кожен має свою хвилю. Вам потрібно дізнатися, що допомагає вам залишатися на своїй. Порада: знайдіть музику, яка надихає вас, навіть якщо це одна і та ж пісня, яку ви слухатимете по кілька разів підряд.

Скажіть «ні» зустрічам без визначеної користі

У нас завжди багато зустрічей. Кожна з них триває по 30-60 хвилин. Замість того, щоб ходити на кожну, запитайте себе, чи буде та чи інша зустріч для вас корисною. І якщо відповідь «ні», то вибачтеся і відмініть її, поки ця зустріч не забрала ваш дорогоцінний час.

Електронні листи — на другому місці

Скажіть «ні» своїм електронним листам, доки не завершите свій ранковий ритуал. Це доволі очевидно. А також не перевіряйте свою електронну пошту більше двох разів на день.

Скажіть «ні» справам, які не сприяють вашим цілям

Намагайтеся зробити своє життя максимально простим. Навчіться казати «ні». Таким чином ви зможете частіше казати собі «так».

Винагороджуйте себе

Не кожна хвилина вашого життя повинна бути запланованою. По завершенню продуктивного робочого тижня, винагородіть себе кількома «лінивими» годинами.

Розробіть нічний ритуал

Якщо ви достатньо хоробрі, спробуйте наступне: за годину до сну, вимикайте свій ноутбук, телефон та інші електронні пристрої. Скористайтеся цією голиною для читання, письма або розмови.

Оцінюйте свої результати

У кінці робочого тижня виділіть собі 30 хвилин для рефлексії. Що було продуктивним? На цьому й фокусуйтеся. Що було не дуже продуктивним? Делегуйте, обмежуйте та автоматизуйте.

Оригінал — Do Lectures
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!