[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]
Робота не повинна бути нудною.
Стрес, хаос та метушня — ось як описує звичайний робочий день більшість людей.
На щастя, кожен із нас може зробити прості кроки, аби покращити ситуацію. Вони не лише поліпшать ваш настрій, а й допоможуть вам зосередитись на роботі.
Замість того, щоб думати про невдачі, які можуть вас спіткати, зосередьтесь на діях, які допоможуть наповнити змістом ваш день.
1. Прокинулись — рухайтесь!
Ранок задає тон решті дня. Виділіть час на нетривалі фізичні вправи та розвивайте свої навички. Спробуйте мобільні додатки з вправами, якщо не можете дозволити собі щоранку ходити в зал. Багато додатків мають сотні вправ та програм, які ви можете адаптувати до власних потреб.
2. Відкладіть телефон та вимкніть нагадування
Ваш телефон відволікає вас більше, ніж ви усвідомлюєте. Також він шкодить вашій продуктивності. Повідомлення від мобільних додатків змушують вас відволікатись на справи, які не стосуються роботи та можуть понизити вашу увагу, навіть якщо ви не користуєтеся пристроєм.
3. Перевіряйте електронну пошту в конкретно визначений час
За статистикою, люди перевіряють свою електронну скриньку 77 разів на добу, надсилаючи та отримуючи майже 112 повідомлень. А на перевірку безмежного потоку листів йде не менш як 28% робочого часу протягом тижня.
Більшість людей перевіряє свої електронні скриньки кожних 5-10 хвилин. І якщо ви підсумуєте увесь час, який витрачаєте на читання листів та відповіді, стає зрозуміло, чому це один з найбільших пожирачів часу.
4. Зосередьтесь на важливому та боріться з невідкладним
Слід протистояти тиранії невідкладних справ, адже вони руйнують продуктивність. Ваше вміння відрізняти важливі та невідкладні справи суттєво впливає на вашу успішність.
Невідкладні справі — ті, що потребують негайного виконання. Важливі справи — ті, що сприятимуть досягненню довготермінових цілей та відповідають вашим цінностям.
Ваше вміння відрізняти важливі завдання від невідкладних є передумовою майбутнього успіху.
5. Організуйте свій день відповідно до припливів та відпливів енергії
Згідно з науковими дослідженнями, зранку люди найпродуктивніші. Максимально використовуйте свої пікові години. Працюйте над найважливішими завданнями зранку.
Ваш ранок задає тон решті робочого дня. Використовуйте цей час для того, щоб досягати власних цілей. Ваша щоденна продуктивна робота — це основа успішних років попереду.
6. Ваші завдання на день повинні сприяти досягненню важливої та значущої цілі
Якщо ви не розумієте, чому ваша робота важлива, цілком імовірно, що наступного тижня значна частина ваших справ так і не буде виконана.
Чарльз Дахіґґ, автор книжки «Розумніше Швидше Краще», стверджує: якщо ми нагадуватимемо собі про те, що наші незначні дії є частиною великої цілі, то нам буде простіше прив’язати ці незначні зусилля до значущіших прагнень.
7. Зосередьтесь на якісній роботі в ранкові години
Багато успішних людей проводять перші години після пробудження наодинці у роздумах, займаючись медитацією, творчістю або ж читанням. Знайдіть щось, що мотивує вас, та займайтесь цією справою кожного ранку.
Управління часом починається з моменту пробудження. Ви найактивніші та найпродуктивніші зранку, тому повинні зробити все можливе, щоб ці перші декілька годин нового дня мали значення.
8. Записуйте
Якщо ви хочете зробити щось протягом робочого дня, запишіть це на аркуші паперу. А ще краще, приклейте собі замітку на видному місці, щоб нагадати собі про поставлене завдання.
9. Відмовтесь від додаткових зобов’язань
Час — ваш найважливіший ресурс. Цінуйте його. Навчіться казати «ні» та дозвольте собі виділити час на речі, які роблять вас розумнішими, кращими та щасливішими. Не беріть на себе більше зобов’язань, ніж можете виконати.
Визначте, що для вас є найважливішим щодня чи щотижня, і створіть свій «ідеальний день». Тільки-но ви знатимете, на чому хочете зосередитись, то зможете відмовитися від другорядних справ, які заважають вашому ідеальному дню. Відмовляти буває складно, але це приносить результати.
10. Зосередьтеся на одній справі
Розпочніть свій день із роботи над завданнями, які мають найвищу цінність. Це дозволить вам зберегти мотивацію, щоб вчасно виконати й інші справи.
У своїй книжці «Одна річ: дивовижно проста причина неймовірних результатів» Ґері Келлер пише: «Успіх передбачає виокремлення єдиної цілі. Ви повинні працювати над меншою кількістю справ заради кращих результатів замість того, щоб працювати над більшою кількістю речей і отримувати лише незначну вигоду. Успіху в цьому світі досягають лише ті, хто вміє зосереджуватися на одній справі».
11. Використовуйте з користю свій список найважливіших справ
Наповніть свій день змістом, створивши власний «Список найважливіших справ» з трьох пунктів. Ваш список найважливіших справ — це ті завдання, які ви хочете чи повинні виконати сьогодні.
Коли ви почнете працювати над одним із завдань, не зупиняйтесь, допоки не виконаєте його на 100%. Не переривайтесь на інші завдання посеред роботи над основним. Коли вас щось відволікає, намагайтесь абстрагуватись від цього і займіться цією справою пізніше.
Інша підказка: почніть працювати над виконанням найважливіших справ одразу після пробудження.
12. Викресліть це зі свого списку
Занотуйте свій список найважливіших справ. Викреслюйте з нього справи, коли закінчуєте над ними працювати. Візуалізація прогресу робить вас продуктивнішими.
Чарльз Діккенс якось сказав: «Я ніколи не зміг би досягти того, чого досягнув, без пунктуальності, ретельності та впорядкованості, без вміння зосереджуватись на одній справі».
13. Оцінка може покращити вашу роботу
Виділіть час для того, щоб проаналізувати власну роботу та продуктивність протягом тижня. Чи могли б ви працювати краще за меншу кількість годин? Що і чому не вдається як належить?
Що ви робите неправильно? Зосереджуйтесь на ефективних техніках та уникайте справ, які крадуть ваш час. Винагороджуйте себе, якщо заплановану справу виконали вчасно.
14. Обмежте тривалість зустрічей
Зустрічі відіграють надзвичайно важливу роль під час обговорення цілей та визначення майбутнього бачення проекту. Але без належного контролю вони можуть пожирати цілі години (а в окремих випадках і дні) вашого часу, залишаючи вас без належного результату у вигляді прийнятих рішень.
15. Приберіть своє робоче місце
Купи сміття з непотрібних папірців чи книжок, яких ви не читаєте, руйнують ваш фокус та обмежують продуктивність. Очистіть своє безпосереднє робоче місце від сміття. Ви одразу відчуєте себе зорганізованішими та зможете краще зосередитись на поточних справах.
16. Слухайте прекрасну музику
На думку вчених, слухання музики може допомогти зменшити рівень стресу та покращити настрій. Правильна музика може змінити ваше ставлення до роботи. Створіть власний плейлист, який допоможе вам зосередитись на роботі.
Найкращий варіант для мене — фортепіанні твори. Відрегулюйте гучність (щоб не пошкодити слуху). Музика — це безпечний та корисний для здоров’я спосіб зробити свій день значно приємнішим.
17. Робіть перерви для кращої концентрації
Невеликі завдання та рішення, з якими ви стикаєтесь щодня, поступово виснажують ваші психологічні ресурси. Перерва (навіть на 15-20 хвилин) допоможе вам зберігати концентрацію та бути енергійними впродовж дня.
Оригінал — Thomas Oppong
Адаптований переклад — Юлія Петрів
Зображення — unsplash.com