img

3 щоденні звички надзвичайно продуктивних людей

04.07.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Я не стверджую, що абсолютно всі надзвичайно продуктивні люди мають такі звички. Вони не роботи, а особистості, тож у них власні улюблені методи досягнення успіху.

Проте є деякі спільні.

 

Використання календаря.

У наші дні, за допомогою мобільних додатків, ми маємо доступ до особистих календарів, які завжди під рукою.

Надзвичайно продуктивні люди постійно використовують календарі. З їхньою допомогою вони планують зустрічі, важливі справи, тренування, доручення та домашні справи. Дехто планує навіть час для сім’ї, аби бути впевненим, що не забуде про це.

Вони не просто планують абсолютно все, а таким чином управляють власним графіком. Часто проглядають його, щоб переконатися, що нічого не пропустили. Якщо раптом щось іде не так і їм не вдається реалізувати заплановане, вони оперативно переплановують завдання.

Різниця між тим, щоб мати календар та використовувати його, — грандіозна. Спробуйте — і будете здивовані тим, наскільки підвищиться рівень вашої продуктивності.

Визначення щоденних пріоритетних завдань.

Кількість таких завдань щодня варіюється, але зазвичай їх небагато. Деякі ставлять перед собою лише по одному такому завданню в день, іншим вдається виконати таких по два-три. Але, чесно кажучи, я майже не зустрічав людей, котрим вдавалося б виконати більш ніж п’ять за день. 

Високопродуктивні люди займаються розставленням цих пріоритетів увечері напередодні або ж першочергово із самого ранку.

Методи визначення та встановлення пріоритетів різноманітні. Дехто використовує список щоденних справ, щоб краще організувати свою роботу. Інші вписують їх у календар записника чи смартфона, а дехто користується паперовими картками, зберігаючи їх на видному місці, щоб завжди бути в курсі запланованих справ.

Чим для них є «пріоритетність»? Жодна справа не може бути розпочата, якщо не виконана пріоритетна. Такий підхід забезпечує неймовірну зосередженість

Чим для них є «пріоритетність»? Жодна справа не може бути розпочата, якщо не виконана пріоритетна. Такий підхід забезпечує неймовірну зосередженість. Вони виконують задумане із неймовірною ефективністю.

Вони можуть перенести виконання певних справ на наступний день, якщо переоцінили власні можливості або ж недооцінили ситуації, що виникла. Але не дозволяють дрібним справам стати на заваді виконанню запланованого.

Відпочинок та релаксація.

Вміння керувати часом — це фактично вміння керувати власною енергією. Я б сказав, що така здатність притаманна всім продуктивним особистостям і зовсім не характерна звичайним людям, які часто зазнають невдачі у виконанні справ.

Якщо ви захворіли або постійно не висипаєтеся, то залишатися продуктивним справді важко.

Щодо сну проводили доволі цікаві дослідження. Учасники були поділені на кілька груп і спали різну кількість годин. Вчені дійшли висновку, що продуктивність людей, які впродовж тривалого часу (два тижні або більше) спали менш як 6 годин на добу, є надзвичайно низькою. І це не дивно.

Можливо, трохи здивувало те, наскільки сильно знизилась їхня продуктивність: вона була на такому ж рівні, що і в людей, які не спали впродовж 48 годин. Якщо вам коли-небудь доводилося не спати так довго, ви маєте уявлення, як саме почувається людина в такій ситуації. Більше схожа на зомбі.

Ось найдивніша частина дослідження: так-званні «зомбі» не усвідомлювали, наскільки жалюгідною була їхня продуктивність. Вони були переконані, що поводилися нормально.

Поступовий процес позбавлення сну не тільки зруйнував їхню продуктивність, а й  деформував самосприйняття.

Надзвичайно продуктивні люди знають про таку небезпеку, тому щоденно намагаються робити усе, аби уникнути такого впливу. Вони правильно харчуються, добре висипаються та займаються сортом.

В здоровому тілі — здоровий дух.

Якщо ваші думки зайняті сімейними негараздами, то зосередитися на роботі складно.

Якщо ви постійно відволікаєтеся на повсякденні клопоти, рано чи пізно це негативно позначиться на вашій продуктивності.

Способи релаксації різні, але потрібно робити це щодня. Продуктивні люди медитують, тривалий час приймають душ, ходять на прогулянки, граються зі своїми дітьми, моляться або читають журнали (та займаються іншим, це лише кілька прикладів).

Вони роблять усе для того, аби оптимально керувати власною енергією, і виконують завдання лише тоді, коли їхня енергія на найвищому рівні.

Оригінал — Michał Stawicki
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

2857 5

7 способів подолати негатив і залишатися сильним

Найуспішніші люди не лише мають наставників, що змушують їх ставати кращими, а й самі є менторами для інших

27.10.2017 The Ukrainians
14315 5

Важка праця — головна конкурентна перевага

Наполеглива праця — проблемна, болюча й некомфортна. Але це єдиний шлях до вершини

27.03.2017 The Ukrainians
1448 5

11 речей, які варто зробити ввечері перед співбесідою

А що, якщо не зможу відповісти на питання? Що, якщо заблукаю на шляху до офісу компанії?

15.11.2017 The Ukrainians

Популярні публікації

50746 6

22 риси істинного лідера

Ось що означає бути лідером: бажання іти далі, коли інші хочуть зупинитись
30.03.2017 The Ukrainians
70555 11

Суспільство, яке здатне себе змінити

Про можливість змін в українському суспільстві
03.10.2016 Руслан Савчинський
50782 11

Несистемна міністр

Один день із життя Уляни Супрун: заради чого вона взялася реанімувати українську медицину і чому продовжує, попри спротив пацієнтки
13.07.2017 Марічка Паплаускайте

Введіть слово, щоб почати