30 звичок, які можуть будь-кого зробити успішнішим

Ми є тим, чим постійно займаємося. Тому досконалість — це не дія, а звичка

28 Серпня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Успішність у будь-якій справі, якою ви не займалися б, є результатом практикування хороших звичок. Кожен із нас є продуктом власної поведінки. Успішні люди впроваджують у своє повсякденне життя сильні звички, які дозволяють їм максимально оптимізувати здоров’я, продуктивність, взаємини та кожну сферу їхнього життя.

Найважливіші звички — ті, що мають позитивний вплив на різноманітні сфери вашого життя. Дотримуйтеся хороших фундаментальних звичок – і все інше стане на свої місця. Я виокремив тридцять найефективніших звичок, які змінять ваше життя.

1. Вимикайте Wi-Fi, якщо займаєтеся офлайн-справами.

Так, ви можете у будь-який момент його знову увімкнути, але таким чином ви зможете зупинити процес беззмістовного перегляду веб-сторінок, який забирає значну частину нашого робочого часу.

2. Ставте будильник якомога далі від ліжка.

Змушуйте себе підійматися з ліжка, щоб його вимкнути. Таким чином процес прокидання стане швидшим.

3. Хоча б трішки займайтеся спортом зранку.

Щоранку всього кілька хвилин, витрачених на присідання, відтискання та виконання планки, можуть допомогти вам прокинутися та не дозволять набрати зайву вагу. Окрім того, якщо попереду насичений день і ви будете змушені пропустити заняття в тренажерному залі, то можете збільшити час ранкових вправ до 20-30 хвилин.

4. Щовечора складайте список справ на наступний день, а тоді припиняйте працювати.

Складно насолоджуватися вечором, якщо ви постійно думаєте про наступний день. Складно бути продуктивним, заздалегідь не спланувавши свого дня. Вирішіть ці обидві проблеми одним махом — складіть список справ, відкладіть його до наступного дня та дозвольте собі насолодитися вечірнім відпочинком.

5. Щоразу, відкривши персональну сторінку у Фейсбуку, надсилайте повідомлення давньому другові.

Дуже легко втратити зв’язок із давніми друзями, якщо ви тривалий час не бачитесь. А така звичка допоможе вам підтримати стосунки.

6. Завжди розпочинайте роботу із виконання найскладнішого, на перший погляд, завдання.

Доки ви не впораєтесь із найскладнішим завданням, воно постійно крутитиметься у вашій голові. Насамперед виконайте його – і  почувайтеся прекрасно впродовж усього дня.

7. Шукайте в людях найцікавіші якості.

Розмовляючи з людиною, намагайтеся думати так: «Є щось цікаве у цій людині, я хочу дізнатися, що саме».

8. Виходьте на прогулянку та насолоджуйтеся сонячним світлом щоранку.

Поєднання руху, світла та свіжого повітря остаточно вас розбудить, розслабить і налаштує ваш циркадний ритм. Відтак ви будете пильнішими впродовж дня та добре спатимете вночі. Намагайтеся робити це щоранку та якомога раніше.

9. Щоразу, коли будь-хто в інтернеті вас розлютить, зачекайте принаймні декілька годин перш ніж відповісти.

Швидше за все, ви навіть не думатимете про це за кілька годин. Дотримуючись такої звички впродовж кількох тижнів, ви помітите, що сердитеся не настільки сильно, як  дотепер.

10. Якщо ви помітите у людини манеру поведінки або звичку, яка вам не сподобається, подивіться на себе.

Вважають, що зосереджуватися на недоліках у поведінці інших людей — погана звичка, але це може бути хорошим способом самоаналізу. Скористайтеся цим, щоб запитати себе: «Я теж так роблю?».

11. Розглядайте можливість розвитку найгірших сценаріїв подій, але не накручуйте себе.

Наші страхи залишаються найсильнішими, доки вони не визначені. Тільки-но ми їх озвучуємо, то знаходимо спосіб протистояти. Визначте, чого ви боїтеся найбільше, та обдумайте, що ви робитимете, якщо це трапиться. А потім рухайтеся далі.

12. Знайомлячись із людьми, обирайте установку «сподіваюся, ви мені сподобаєтеся».

Порівняйте таку психологічну установку зі «сподіваюся, що сподобаюся вам», або із негативним очікуванням — «сподіваюся, ви не ідіот». Вам не можуть подобатися абсолютно усі, але так ви зможете налаштуватися на позитивні очікування та звертати увагу на найкращі людські якості.

13. Одягайтеся, як людина, котрою ви хотіли б бути.

Якось професор сказав своїм учням завжди одягатися так, як на телевізійне інтерв’ю. Одяг не лише  змінює ставлення до вас інших людей, він також змінює те, як ви сприймаєте себе. Він впливає на те, як ви розмовляєте та поводитеся. Завжди одягайтеся, як людина, якою ви хотіли б бути, незалежно від того, як до цього ставляться інші.

14. Дотримуйтеся чистоти у власному домі та на робочому місці.

Неприємності викликають значно більше стресу, ніж ми можемо собі уявити. Позбудьтеся фізичного безладу — і ви звільнитеся від безладу психологічного.

15. Намагайтеся, щоб ваша кухня була завжди надзвичайно чистою та організованою.

Якщо ваша кухня має прекрасний вигляд, то це означає, що ви хотітимете готувати там. Більше готування вдома означає, що ви харчуєтеся здоровою їжею, заощаджуєте гроші та уникаєте багатьох стресів.

16. Випивайте щодня щонайменше вісім стаканів води.

Більшість людей страждає від хронічного зневоднення. Не станьте одним із них.

17. Бажайте щастя усім навколо.

Кілька разів на день, поглянувши на чергового незнайомця, подумайте: «Сподіваюся, що він/вона буде щасливим/ою».

18. Спершу їжте овочі.

Овочі — це продукти, яких більшість людей не вживає у достатній кількості. Також вони малокалорійні. Щоразу починайте з овочів. Заповнивши шлунок ними, ви залишите менше місця для нездорової їжі.

19. Медитуйте по дві хвилини щодня.

Навіть дві хвилини можуть зробити вас значно спокійнішими, щасливішими та впевненішими у собі впродовж усього дня. Важливо робити це щодня. Не медитуйте довго, але рідко. Як і більшість усього в житті, постійність важливіша за інтенсивність.

20. Активно оскаржуйте свої переконання.

Шукайте причини сумніватися у власній правоті. Шукайте докази того, що можете помилятися. Читайте статті авторів, точки зору яких ви не поділяєте.

21. Спробуйте техніку «pomodoro».

Працюйте впродовж 20-30 хвилин, а тоді зробіть п’ятихвилинну перерву. Повторіть це кілька разів, а тоді зробіть тривалішу перерву, на хвилин 30. Таким чином ви зможете значно довше попрацювати зосередженіше, втрачатимете менше часу і встигатимете зробити більше.

22. Використовуйте списки друзів своїх знайомих у Фейсбуку для корегування власної фейсбук-стрічки.

Виокреміть у групу «близькі друзі» тих осіб, якими ви захоплюєтесь та з якими хотіли б розвинути тісніші взаємини. Якщо хтось пригнічує вас і ви хотіли б, щоб ця людина мала якомога менший вплив на ваше життя, видаліть її зі списку друзів або помістіть до списку «небажаних» відвідувачів. Ніхто не знатиме, що ви це зробили, і це прекрасний спосіб зблизитися із бажаними людьми та відсторонитись від інших.

23. Висловлюйте свою вдячність настільки часто, наскільки це можливо.

Щоразу працюючи з іншими людьми, не забувайте наголошувати, що ви високо цінуєте їхній особистий вклад у спільну роботу. Подяка не применшує вашого власного внеску та її надовго запам’ятовують усі інші.

24. Працюючи у команді, переконайтеся, що почули думку кожного.

Деякі люди залюбки висловлюють свою думку, інші не роблять цього, доки їх не попросять про це. Працюючи в команді, переконайтеся, що ви дали кожному можливість висловитися.

25. Займайтеся сексом.

Це корисно для вас. Також це весело.

26. Обговорюйте хороші новини.

Коли дивитеся новини, може виникнути враження, що світ руйнується. Але це не так. Кількість злочинів та хвороб зменшується, освіта та рівень життя зростають, світ став кращим, ніж був 10 років тому, але ви не дізнаєтесь цього з новин. Шукайте хороші історії, щоб встановити баланс із негативом, який часто транслюють ЗМІ.

27. У кожній людині шукайте хороше.

Якщо ви шукаєте причину ненавидіти кого-небудь, то обов’язково її знайдете. Якщо шукаєте причину, щоб вподобати когось, то також її знайдете.

28. Перейміть мову тіла щасливої, впевненої у собі людини, щоб стати такою ж людиною.

Станьте струнко — і ви вже відчуєте більше впевненості в собі. Відхиліться назад — і ви відчуєте більшу розслабленість. Усміхніться — і ви почуватиметеся щасливішим. Контролюючи своє тіло, ви можете контролювати свій розум.

29. Якщо ви відчуєте переповненість негативізмом, позбудьтеся цього почуття.

Припиніть робити все, чим ви не займалися б у цей момент. Встаньте, усміхніться, наче ідіот, підстрибніть, тоді сядьте і засмійтеся, як дитина. А потім негайно почніть робити будь-що інше, доки негативні почуття не охопили вас знову.

30. Не слухайте Nickelback.

Успішні люди замість них слухають Iron Maiden 🙂 

Оригінал — John Fawkes
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
новини

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки