Майбутнє — за роботою віддалено

Спробуй альтернативу офісній роботі. Починай працювати віддалено

7 Серпня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Це прекрасний вечір у Барселоні. Я збираюся надіслати повідомлення нашій команді з розвитку у Мар-дель-Платі і чекаю дзвінка від нашої головної дизайнерки з Бостона. Вона має надіслати емейл одному з наших клієнтів у Сан-Франциско, який знайшов нас в інтернеті.

Те, що кілька років тому було абсолютно хаотичним, нині перетворюється у найефективніший спосіб організації роботи. Команда розміщена по всьому світу? Повне божевілля. А як інакше ви б могли виконати абсолютно всю роботу? Справжня революція розгортається на робочому місці, і ці зміни — на краще.

Працівники, які трудяться віддалено, — дедалі частіше явище у бізнесі. Багато провідних галузей та компаній дають своїм працівникам можливість створити офіс не лише вдома, а у будь-якій точці світу, де є вільний Wi-Fi зв’язок. Раніше було так: колеги чи співробітники, аби бути на зв’язку, могли скористатися лише  номером телефону офісу. Якщо на той момент в офісі вас не було, то їм ще могло пощастити дістати ваш особистий номер телефону або пейджера. Дистанційна робота означала телемаркетинг або обслуговування клієнтів за мінімальну оплату. Божевіллям було навіть припустити, що можна буде застосовувати такий вид роботи, як повну зайнятість.

Отже,  знову віддаймо належне технологіям. Широкодоступний  інтернет, відеоконференції, обмін миттєвими повідомленнями, групові чати, інструменти управління проектами та багато іншого дали шанс дистанційній роботі стати дуже популярною за останні 10-15 років.Цей спосіб роботи і надалі продовжує безперервно розвиватися, така бізнес-тенденція постійно  зростає. Крім того, компанії в усьому світі перестали здавати в оренду традиційні офіси та отримали змогу працювати в спільних робочих просторах з меншими витратами. Додайте до цього час, заощаджений на дорогу до офісу, гнучкі години роботи –  і ви побачите, що часу ви витрачаєте менше, а продуктивність вашої праці зростає.

Віддалена робота для працівників

Тут йдеться не лише про те, що ви можете бути там, де забажаєте і коли забажаєте. Це стосується також щоденного заощадження часу та енергії. Коли ви уникаєте будь-яких дій, потрібних для того, щоб дістатися офісу вчасно, це зменшує рутину офісного життя.  Дистанційна робота — не те ж саме, що офіс удома. Працювати дистанційно означає, що ви маєте більше свободи і виконуєте свою роботу без нарікань на те, якими нещасними ви почуваєтеся, коли настає ранок понеділка, або на те, наскільки тісно в метро.

Звичайно, дистанційним працівникам теж потрібно звикнути до такого режиму та способу роботи. Їм потрібно бути  гнучкішими та розвивати свої вміння, які дадуть змогу отримати всі привілеї від дистанційної роботи.  Вони не мають змоги куштувати іменинний торт зі своїми колегами, не мають перерв на каву та не ходять із колегами на пиво по завершенні робочого тижня. Вони не бачать виразу обличчя та жестів свого боса. Іноді вони теж піддаються спокусі лишитися вдома у своїй піжамі зі своїми записниками і можуть почуватися ізольованими.

Працюючи віддалено, можна скористатися багатьма інструментами комунікації, щоби не загубитися. Зокрема такими, як повідомлення, голосові, аудіо- та відеододатки.

Можуть бути також і особисті зустрічі або заплановані дні «об’єднання»  команди. Але вкінці дня головним завданням є вміння організуватися, зосередитися на роботі, не застрягнути вдома, насолоджуючись свободою.

Дистанційна робота з позиції роботодавців

Однією з причин, чому роботодавці замислюються про надання підлеглим можливості працювати віддалено, є нижчі фіксовані витрати на працівника. Традиційне офісне приміщення та платежі, пов’язані з його утриманням, перестають бути такими необхідними. А також компанії, які беруть працівників на дистанційну роботу, мають можливість запросити найталановитіших. Все більше й більше кваліфікованих працівників будуть адаптовуватися до такого стилю життя, і лише ті фірми, які готові забезпечити це, будуть працювати з талантами, а також отримають змогу стати лідерами ринку.

«Дистанційна робота — не прогулянка в парку. Ми це знаємо. І для того, щоб все вдавалося як належить, компанія мусить змінюватися».

Управління працівниками, які трудяться віддалено, та розуміння того, що продуктивність не просто вимірюється в годинах, проведених у певному закритому місці, — все це може стати викликом. Подивімося на деякі критерії, які слід враховувати при роботі віддалено:

1. Результативна культура праці: цілі повинні бути чітко визначеними. Результати є відчутними тоді, коли вони виконують функцію просування цілей, оскільки це дозволяє працівникам зосередитися та залишатися продуктивними.

2. Показники: цілі мають бути вимірюваними, реалістичними та досяжними.

3. Спілкування: із працівниками, які трудяться віддалено, потрібно спілкуватися в особливий спосіб. Інтернет не має жестів, тону, отож критично важливо, що все було зрозуміло. Підтримуйте спілкування.

4. Системи управління проектами: всі члени команди повинні знати, над чим працює інша частина команди, отримувати та призначати завдання і розуміти, які з них пріоритетні.

5. Зворотний зв’язок: Створіть систему забезпечення зворотного зв’язку. Зазначте частоту. Це дозволить працівникам, які трудяться віддалено, знати, що потрібно вдосконалити, а також відчути тіснішу співпрацю.

Майбутнє такої роботи не відкидає можливості збудувати прекрасну культуру компанії та створити гарну команду. Не можна сказати, що то лише робота без жодних розваг або що то лише розваги — жодної праці. Вам потрібно багато планувати, моніторити, повторювати, щоб досягти найвищого рівня ефективності своєї команди, але воно того варте. Звичайно, у певний момент вам буде потрібна реальна взаємодія. Працюючи з клієнтами, вам іноді треба буде виїжджати на місця та зустрічі, важливі заходи та інші події.

У Lateral View ми працюємо дистанційно з  самого початку створення компанії у 2008 році. Спочатку вся команда жила в Мар-дель-Платі, це Аргентина, тому в нас був офіс, де ми могли зустрічатися, але кожен мав змогу працювати там, де хотів, в будь-який день тижня. Не було ніяких обмежень.

Щоправда, через деякий час агентство і команда виросли, кілька працівників вирішили перебратися до Барселони, де ми вирішили взяти в оренду коворкінг. Навіть сьогодні ми фокусуємося на наших бізнес-потребах. Вони є основою всіх прийнятих рішень, ключовими для кожного нового члена команди та кожного проекту, за який беремося. Ми гнучкі, але дисципліновані та організовані, ми навчилися працювати дистанційно з часом.

Це дозволяє нам наймати найталановитіших, працювати з клієнтами по всьому світу, працювати у різних часових поясах та підвищувати продуктивність. Ось чому ми переконані, що майбутнє — за дистанційними роботами.

Оригінал — Josefina Blattmann
Переклад — Ліля Гук

Зображення — unplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!