7 способів подолати негатив і залишатися сильним

Найуспішніші люди не лише мають наставників, що змушують їх ставати кращими, а й самі є менторами для інших

27 Жовтня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

У житті будуть періоди, коли вам здаватиметься, що негатив — усюди. Коли таке трапляється, то негатив може поглинути ваші мрії, зруйнувати вашу надію та вбити натхнення. І якщо це траплятиметься часто, то ви можете здатися і сприймати цей негатив як природну частину свого життя. Але не розчаровуйтеся. Я скористався цими кількома способами, щоб викоренити зі свого життя негатив та зберегти натхнення:

1. Ставте перед собою обгрунтовані цілі

Бувають моменти, коли ми бачимо лише негативну сторону справи. Як наслідок, ставимо собі такі цілі, досягнення яких простим не буває. Щось на кшталт «розпочинаю свій власний бізнес» або «у цьому році схудну на 50 кілограмів».

Замість цього, почніть із реальніших цілей — наприклад, придумайте назву для свого бізнесу і купіть доменне ім’я або схудніть на п’ять кілограмів цього місяця. Задоволення від досягнення цих маленьких цілей підтримуватимуть вашу мотивацію і ви зможете досягти наступних.

2. Контролюйте те, що можете конкролювати

Деякі речі перебуватимуть під вашим безпосереднім контролем, але буде багато того, що контролювати ви не зможете. Навчіться розрізняти ці ситуації та перестаньте хвилюватися про обставини, на які ви не можете впливати.

Відтак, у критичні моменти ви зможете реагувати на проблему, а не бути паралізованим ситуацією. Завжди пам’ятайте: лише ви можете контролювати ваші власні дії та реакції.

3. Вчіться із негативних ситуацій

Погляньте на негативну ситуацію як на можливість чомусь навчитися та розвинутися. Як казав Альберт Ейнштейн: «Десь посеред труднощів знаходяться можливості».

Замість того, щоб спрямовувати свою енергію на негативну реакцію, спрямуйте її на щось позитивне; на те, що може хоча б трішки покращити ситуацію. Наприклад, якщо ваш бізнес зазнав краху, скористайтеся отриманим досвідом, щоб більше ніколи не зробити ідентичних помилок. Провал бізнесу може також внести правки у ваше стартове бачення, сформувати ваш характер або довести, що ви — людина, яка не боїться ризикувати.

Але що, коли відреагували негативно? Проаналізуйте ситуацію і з’ясуйте обставини, які це спричинили. І намагайтеся не повторювати цього.

Ваша мета — натренувати спроможність контролювати ситуацію і унеможливити ситуацію, коли контролюють вас.

4. Читайте та слухайте позитивну інформацію

Заповнивши свої думки інформацією, яка підіймає настрій та надихає, ви зможете підтримувати свою вмотивованість. Просто відвідайте улюблений магазин книжок або бібліотеку і знайдіть хоча б одну позитивну книжку. Повірте, це дасть вам необхідне прискорення.

Якщо ви не можете відвідати магазин книжок, то пошукайте мотиваційні відео, натхненні подкасти, TED-виступи чи цитати. Ми всі можемо користатися цими нагадуваннями, щоб не забувати про те, що ми можемо досягти успіху та долати усі негаразди.

5. Сформуйте команду підтримки

Навіть якщо на перший погляд так не здається, у вашому житті завжди є позитивні люди. Визначте, хто вони та починайте формувати групу підтримки. Таким чином ви зможете поділитися своїми цілями один із одним та запропонувати підтримку, якщо вона буде потрібна.

У майбутньому ця група може стати вашим наріжним каменем, коли ви почуватиметеся найбільш вразливими перед негативом, який оточуватиме вас. Зрештою, позитивна енергія заразлива. І ваша команда підтримки також може допомогти вам знайти натхнення та подолати стрес.

6. Прокидайтеся з «правильної» ноги

«Я отримую мотивацію з ранкових прогулянок» — пише Сін Андерсон у своїй книжці «Extra Mile America: Stories of Inspiration, Possibility and Purpose». «Тільки-но мої ноги торкаються землі, я не думаю про те, що мені потрібно буде зробити сьогодні. Я зосереджуюсь на запитаннях: Що мене захоплює? Кого я можу надихнути? За що я вдячний?»

«Замінивши перше питання у своїй голові, я створюю основу для всього дня».

7. Станьте наставником і учнем

«Найуспішніші люди ніколи не задоволені наявним рівнем знань. Вони постійно відвідують лекції, читають книжки, слухають подкасти, знаходять нові способи удосконалення своїх навичок та набуття нових», — пише експерт із емоційного інтелекту Гарві Деутшендорф.

«Вони не лише мають наставників, що змушують їх ставати кращими, а й самі є менторами для інших. Ними керує пристрасть до справи і вони з усіх сторін оточують себе людьми, які роблять те саме. Це могутній захист від невдач».

Оригінал — John Rampton
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!