img

9 порад для надзвичайно продуктивної роботи вдома

25.04.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Робота з дому має свої переваги: економія часу, витрат на бензин та обід, можливість насолоджуватись комфортом роботи в піжамі (якщо чесно, то постарайтесь уникати останнього).

Насправді є ще одна перевага — більша продуктивність. За результатами опитування Workopolis, понад 90% людей вважають, що вдома працюють продуктивніше. Можливо, саме так ви зможете досягти цього невловимого балансу між роботою та особистим життям.

Однак завжди знайдуться речі, що відволікатимуть від справ. Треба вигуляти собаку. Завантажити пральну машину. Діти/близькі/сусіди не сприймають серйозно концепції віддаленої роботи, тому лише частина часу йде на вирішення робочих питань, а решта — на намагання не відволікатися на дрібниці.

Як перетворити домашній офіс на найпродуктивніше місце праці?

Минулого року я став батьком і мені довелося перебудувати свій робочий простір. Ось які поради виявились найефективнішими:

1. Підготуйте домашній офіс

Було б чудово мати гігантський офіс з масивними дубовими дверима, велетенським робочим столом, із виглядом на тихий ставок або ж на плакучі верби, тишу яких порушує лише олень, що грайливо прогулюється між їхніми стовбурами…

Ну добре, навряд чи це можливо для більшості з нас, але ви все ж можете організувати свій домашній офіс з думкою про продуктивність.

Намагайтесь уникати гамірних місць і, якщо це можливо, знайдіть собі тихий куток в будинку. Перемалюйте стіни у заспокійливий відтінок, який вам особливо до душі (зелений вважають ідеальним кольором для продуктивності). Також впевніться, що у просторі є вікно. Якщо це можливо, поставте невеликі кімнатні рослини або фонтанчик на підвіконня, щоби мати змогу подивитися на щось заспокійливе та невідволікаюче. Виділіть достатньо простору, щоби завжди мати під рукою все, що потрібне для роботи.

2. Тримайте розваги під рукою

Вашому мозку час від часу потрібні перерви. Книжка, додаток на мобільному чи улюблений музичний інструмент — оберіть свою зброю. Тримайте її поруч, щоб завжди мати змогу себе винагородити, але заховайте її з поля зору. Інакше вона постійно спокушатиме і ви нетерпляче витріщатиметеся на неї замість того, щоб працювати.

3. Досягніть комфорту

Майте на увазі, усе має бути не настільки зручним, щоб ви більше дрімали, ніж працювали. Однак надзвичайно важко зосереджено та продуктивно працювати, коли ви постійно напружуєтесь, щоб побачити щось на екрані, чи розминаєте спину від болю.

Інвестуйте трохи коштів у хороше офісне крісло та переконайтеся, що сидите за робочим столом в оптимальній позиції. Якщо вам незручно довго сидіти, спробуйте поставити стіл для роботи стоячи у одному з кутків кімнати.

Такі дрібниці, як комп’ютерний екран із антибліковим ефектом, можуть суттєво збільшити рівень вашого комфорту і дозволити вам повністю зосередитись на роботі.

4. Інвестуйте в просте спортивне обладнання

Придбайте собі набір еластичних стрічок, легкі гантелі чи невелику бігову доріжку і тримайте поруч із робочим місцем. Короткі перерви на фізичні вправи допоможуть вам переналаштуватись та перезарядитись впродовж робочого дня. Більше того — це корисно! Ваша голова та серце (а також спина, плечі, коліна…) подякують вам за це.

5. Часто та безжалісно позбувайтесь непотребу

В домашніх офісах часто накопичуються різні речі — особливо якщо у вас є діти.

Намагайтеся очищати свій офіс від стосів паперів, наполовину прочитаних книжок, чашок з-під кави, залишків їжі та будь-чого, що без причини займає місце. 

Уникайте спокуси перетворити цей простір на склад — боріться з усіма, хто хоче зробити цей красивий вільний шматок простору потенційним місцем для зберігання старих ящиків з книжками та одягом, які вам ліньки віднести до підвалу чи викинути. Навряд чи ви з ентузіазмом зануритесь в роботу в оточенні мотлоху.

6. Робіть перерви для очей

Здається, що це дрібниця, але зміни вас вразять! Інколи складно пам’ятати про перерви, але спробуйте зробити їх регулярними і спостерігайте за змінами.

Зменште втому очей за допомогою правила 20-20-20. Кожні 20 хвилин перестаньте дивитись на екран. На 20 секунд переведіть погляд на якийсь об’єкт на віддалі 20 метрів. Ваші очі згодом подякують вам.

7. Ставте цілі

Складіть список справ, які ви повинні робити впродовж дня, і робіть їх. Впевніться, що у вас є все необхідне для праці в офісі чи на комп’ютері. Викреслюйте виконані справи зі списку.

8. Поводьтеся жорстко з людьми, які вас відволікають

У вашому житті можуть бути люди, які не розуміють, що робота з дому — все ще робота!

Можливо, це ваш балакучий сусід, чи друг, який любить заскочити в гості, або ж ваша теща чи свекруха, що постійно надзвонює. Навчіться виховано, але впевнено уникати зайвих розмов. Не беріть слухавки, не відчиняйте дверей. Як тільки люди дізнаються про те, що вас не можна турбувати впродовж робочого дня, вам не треба буде просити вибачення за неможливість бути поруч у ситуаціях, які дуже важко назвати надзвичайними чи невідкладними.

Якщо ви не встановите межі, то ніхто не зробить цього за вас.

9. Одягайтесь як доросла людина

Погана звичка починається з того, що ви виходите зі спальні у трусах та футболці, робите собі каву і сідаєте перед монітором. Можна прийняти душ потім, правда? Можна під час перерви…

Не робіть цього. Змушуйте себе прокидатись і одягатись, як ви робили б це щодня у типовий робочий день. Інакше ви будете відволікатись, втратите лік часу та панікуватимете, коли вам раптово доведеться зробити відеодзвінок чи поїхати кудись у справах. Більше того, процес одягання змушує вас почуватись професіоналом – і саме так ви мотивуєте себе викладатись сповна.

Серйозно, одягніть штани.

Оригінал — Thomas Oppong
Адаптований переклад — Юлія Петрів
Зображення — Li Yang

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

1255 5

3 способи, що допоможуть мати більший вплив в особистому та професійному житті

Окрім того, ці стратегії мінімізують стрес, що не менш важливо

31.05.2017 The Ukrainians
596 4

Перезавантаження тривогою. Що ж тепер робити?

Ви народжені бути оригіналом, тому не помріть копією

11.07.2017 The Ukrainians
276 5

Навчитися вчитися

Схоже, єдина надійна конкурентна перевага — це здатність вчитися швидше за всіх

30.05.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

60393 10

Сектант своєї справи

Як 16-річному українцеві вдалося заснувати стартап на півмільйона доларів і розпочати роботу у «вищій лізі» маркетингу
12.10.2016 Ярослав Назар
30343 8

Анна Косарєва: «В ІТ-індустрії є безліч професій, де потрібні прикладні, гуманітарні чи фінансові знання»

Анна Косарєва про особливості ІТ-освіти в Україні, навчання школярів програмуванню та «Годину коду»
14.11.2016 Павло Кузнєцов
27684 5

Стартап, сестро

Як кілька вправних черниць перетворили монастир на центр соціального підприємництва
17.07.2018 Олеся Яремчук

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати