Як працювати краще: поради для екстравертів, інтровертів і амбівертів

Плануючи роботу, враховуйте не лише свій тип особистості, а й особливості колег

24 Листопада 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Те, що у кожної людини свій стиль роботи, видно відразу, як тільки ви входите в офіс.

Деякі люди тягнуться до оточення і, здається, завжди перебувають в компанії однодумців. Інші набагато ефективніші, якщо працюють вдома або в тихому місці. В обідній час деякі люди люблять читати, а інші зустрічаються з колишніми колегами в новому ресторані.

Те, як ви вважаєте за краще працювати, спілкуватися і заряджати свої батарейки, багато говорить про ваш тип особистості. І ми говоримо не про опитування, які можна пройти на BuzzFeed. Ми говоримо про те, до якого типу особистості ви належите за екстравертно-інтровертною шкалою.

Ви інтроверт, екстраверт або амбіверт?

Інтроверти сором’язливі, а екстраверти розкуті. Досить просто, чи не так?

Не зовсім. Ця типологія особистості, створена в 1920-х роках психологом Карлом Юнгом, зводиться до енергії. Наприклад, інтроверти заряджаються енергією, маючи «особистий час», тоді як екстраверти шукають контактів на вечірці.

Ось короткий огляд кожного типу особистості і їхніх варіацій.

Інтроверти

Інтроверти перезаряджаються наодинці. Згідно зі статтею, написаною психологом з Уеллслі Джонатаном Чіком і його аспірантами, насправді існує чотири рівні інтроверсії: соціальна, розумова, тривожна і стримана.

Соціальні інтроверти найближчі до загального розуміння інтроверсії. Вони вважають за краще проводити час на самоті або спілкуватися в невеликих групах, однак вони не сором’язливі й не переймаються оточенням.

У розумових інтровертів немає відрази до соціальних подій, але вони зазвичай губляться у своїх думках. Вони інтроспективні, задумливі й схильні до саморефлексії.

Тривожні інтроверти схиляються до самотності, тому що часто схильні почуватися не у своїй тарілці серед інших людей. І ця тривога не завжди минає й тоді, коли людина залишається сама. Вони схильні до роздумів про все, що пішло або могло піти не так.

Стримані інтроверти перш ніж діяти — думають. Вони рухаються трохи повільніше, кожна їхня дія — спланована й продумана.

Екстраверти

Екстраверти наповнюються енергією, коли навколо багато людей. Вони раді побути в центрі уваги, тоді як занадто багато часу на самоті виснажує їх ментально. Згідно з дослідженням, опублікованим у книзі «Когнітивна, афективна і поведінкова неврологія», існує два типи екстравертів: діяльні й афіліативні.

Діяльні екстраверти — це пробивні люди. Вони рішучі, наполегливі й керуються успіхом. Вони відчувають себе комфортно в центрі уваги й займають керівні посади, коли трапляється нагода.

Афіліативні екстраверти — це соціальні метелики. Вони доброзичливі, теплі й легко спілкуються з новими людьми. У цих людей зазвичай дуже велике коло друзів.

Амбіверти

Амбіверти є посередині й становлять більшість населення. За словами директора Лабораторії психофізіології людини в Університеті штату Меріленд Баррі Сміта, «амбіверти складають 68% населення».

Амбіверти добре почуваються в суспільстві, але цінують час, проведений на самоті. Проте довго вони не можуть робити ні те, ні інше. Для амбівертів ключовим поняттям є баланс, і те, що вони вважають за краще, — інтроверсію або екстраверсію, — може змінюватися залежно від ситуації.

Дізнайтеся, до якого типу ви належите

Все ще не зовсім впевнені, хто ви — інтроверт, екстраверт або амбіверт? Скористайтеся тестом від організаційного психолога Адама Гранта й попросіть своїх колег скористатися ним теж.

Зрештою, як каже Грант в подкасті «Life Life», «щоб добре працювати з іншими людьми, вам потрібно зрозуміти їхні особистості, а вони повинні зрозуміти вашу».

Поради щодо підвищення продуктивності

Не існує правильного чи неправильного типу особистості, але розуміння того, що ви інтроверт, екстраверт або амбіверт, допоможе визначити, що вам необхідно для максимально плідної роботи.

Ось наші поради для кожного типу особистості:

Інтроверти

Контролюйте навколишнє оточення. Відкриті простори створили, щоб сприяти спільній роботі, але це не тільки легкість спілкування, а і дабстеп-музика вашого сусіда й десятки розмов щодня. Відкрите планування офісу підходить не всім, тому не потрібно думати, ніби вас прив’язали до вашого робочого місця. Якщо вам необхідна тиша, знайдіть спокійний офісний куточок або кафе. Попросіть офіс-менеджера організувати окремі кабінети для людей, яким потрібно зосередитися.

Сконцентруйтеся на взаємодіях в форматі «віч-на-віч». Групові проекти й заходи у величезних залах можуть стати кошмаром для інтровертів. Залежно від вашої посади, вам, можливо, не вдасться уникнути великих зібрань або групової роботи, але ви все ж можете знаходити час для більш особистих і значущих розмов «сам на сам». Спілкуйтеся з головною зацікавленою стороною в особистому чаті або зустрічайтеся з колегами окремо, щоб почуватися комфортніше.

Сповільнюйтеся. В офісному житті процвітає менталітет «давай-давай», але інтроверти, як правило, досягають успіху, якщо глибоко занурюються в одну тему або знаходять час, щоб дійсно обміркувати проблему. Але ваша команда ніколи не дізнається про це, якщо ви не скажете. Обов’язково повідомте свого керівника, якому стилю роботи ви віддаєте перевагу, і доєднуйтеся до проектів, яким потрібне глибше мислення.

Готуйтеся до зустрічей: на зборах завжди бувають дві або три людини, які домінують. Якщо ви чекаєте, що можливість висловитися випаде сама собою, чекати доведеться довго. Щоб мотивувати себе на участь в зборах, заздалегідь перегляньте порядок денний і запишіть те, що хочете сказати. Спробуйте зробити це на початку зборів, оскільки зустріч може поступово відійти від головної теми.

Екстраверти

Створюйте активність. Тихий офіс може бути загрозливим. Вам потрібен білий галас музики, балаканина та рух, щоб отримувати творчий заряд. Якщо ви не відчуваєте натхнення на своєму робочому місці, підіть в кафе. Так, як і ваші колеги-інтроверти. Кафе може бути корисним для будь-якого типу особистості. Зрештою, хто відмовиться від кави й випічки під час роботи? Інший варіант: взяти перерву, вийти на вулицю й прогулятися кварталом. Іноді все, що потрібно для того, щоб відпочити, щоб відчути себе відпочилим, — це зміна декорацій.

Навантажуйте себе справами, але обережно. Якщо у когось список справ, що росте, і біганина між різними зустрічами викликає стрес, то ви насолоджуєтеся цим. Використовуйте це у своїх інтересах, пропонуйте взяти на себе великі проекти з безліччю складових. Але пам’ятайте: екстраверти легко можуть перестаратися. Висока зайнятість мотивує вас працювати на максимумі, але встановіть межі, щоб не перегоріти.

Заплануйте час спілкування. Ви отримуєте енергію від соціальних взаємодій, але збори не завжди є «часом спілкування». Заплануйте цей час для себе самі. Наприклад, обід або каву з кимось новим щотижня. Це особливо важливо для екстравертів, які працюють в розділеній команді й не мають можливості для спілкування. Якщо ви працюєте дистанційно, спробуйте працювати у коворкінгу, запишіться на групові заняття з фітнесу або сходіть на якісь місцеві заходи.

Залиште час для роздумів. Ви радієте власній багатозадачності й легко викреслюєте пункт за пунктом у своєму списку справ, але зазвичай це означає, що ви переходите від завдання до завдання, не замислюючись про те, що ви щойно зробили. Отже, після великої кількості справ дозвольте собі 20 або 30 хвилин на роздуми: що спрацювало, що не вдалося, і проаналізуйте результати.

Амбіверти

Використовуйте свою гнучкість. Амбіверти зазвичай можуть заряджатися енергією оточення. Оскільки ви маєте дещо від інтроверта й дещо від екстраверта, ви можете легко адаптуватися до галасливого оточення або насолодитися спокійним, замисленим настроєм. Оптимізувавши свою продуктивність, враховуйте типи людей, з якими ви взаємодієте, і зберігайте гнучкість, щоб задовольняти й власні потреби.

Експериментуйте і знайдіть те, що вам до душі. Залежно від того, у якій ситуації ви потрапляєте в коло інтровертів або екстравертів, ви можете спостерігати, що деякі з перелічених порад доречні й для вас. Або ваш настрій може змінюватися в різні дні. Спробуйте поради й для інтровертів, і для екстравертів, щоб побачити, які спрацюють.

Порада для всіх: не прагніть до надмірного комфорту

Ці поради призначені для оптимізації продуктивності, заснованої на вашому типі особистості, але не варто заганяти себе в інтровертний або екстравертний кут. Виштовхуйте себе за межі зони комфорту й робіть те, що здається страшними або незручним.

Наприклад, інтроверти можуть виявити, що трохи спілкування в офісі налагоджує стосунки й це чудовий спосіб нагадати про себе керівництву. Екстраверти можуть зрозуміти, що варто ділитися з іншими увагою й навчитися делегувати роботу.

Зберігайте гнучкість для співпраці

Чистих інтровертів або екстраверти існує небагато. Зазвичай ми, з усіма нашими індивідуальними примхами й звичками, є десь посередині.

І хоча ми схильні асоціювати себе з однією групою людей більше, ніж з іншою, це не повинно заважати співпраці на робочому місці. Інтровертам не завжди доступна розкіш спокійного, глибокого роздуму. Екстравертам, можливо, доведеться працювати над проектами індивідуально. Усім потрібно йти на компроміс.

Після виходу з офісу ви можете повернутися до тієї гарної книги, яку читали, або можете зустрітися з друзями й повеселитися. Ви заповнюєте свою енергію по-своєму і наступного дня повертаєтеся до офісу вже готовими пристосовуватися до унікальних типів інших людей.

Оригінал — Emily Esposito
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

 

 

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки