Чому ти настільки непродуктивний в роботі? 8 запитань, які допоможуть знайти відповідь

Чи вірю я в те, що контролюю своє життя?

17 Грудня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Більшість людей дуже зайняті. Але бути зайнятим доволі просто. Набагато важче бути продуктивним. Подумайте про це. Зайняті люди — організовані. Вони викреслюють завдання зі свого списку. Вони виконують заплановані завдання впродовж робочого дня.

Продуктивні люди роблять те ж саме, але вони викреслюють правильні пункти. Вони виконують правильні завдання. У цьому величезна різниця для їхнього бізнесу і них самих.

Ви продуктивні чи просто зайняті? Щоб з’ясувати це, дайте відповіді на наступні запитання.

Чи є у мене мета?

Зусилля без мети — просто зусилля. Продуктивні люди знають не тільки що робити, але і навіщо. У них є довгострокові цілі і короткострокові завдання, які сприяють їхньому досягненню.

У них є глобальна мета, яка впливає на все, чим вони займаються. Ось чому продуктивні люди видаються такими цілеспрямованими, організованими і постійно зануреними в роботу. Вони не стають рабами рутини, а просто рухаються до своїх цілей, швидко усуваючи всі перешкоди на своєму шляху.

Перше, що роблять продуктивні люди, — встановлюють цілі. Важливо зрозуміти, чим для вас є успіх. (Ваше визначення успіху може і має відрізнятися від визначень інших людей.)

Вам буде значно простіше сконцентруватися і домогтися максимальної продуктивності, якщо ви дійсно зацікавлені у справі, якою займаєтеся.

Чи є у мене система, яка сприяє досягненню цілей?

Якщо ви підприємець, то ваша мета — створити успішний бізнес. Ваша система складається з продажів, маркетингу, управління тощо.

Мета відіграє велику роль під час планування та визначення свого розуміння успіху, а система — це те, що допомагає досягати успіху на шляху до мети.

Продуктивні люди знають, що мета спрямовує та іноді навіть штовхає їх до короткострокових завдань, але в кінцевому результаті ефективно організована система завжди перемагає.

У кожного є цілі, але вирішальну роль в їхньому досягненні відіграє система.

Чи вірю я у себе?

Працьовитість — це непросто. Наполеглива робота — це складно. Рух вперед у ситуації, коли успіхи невеликі та рідкісні, зберігають оптимізм і віру в себе.

Ось чому зайняті люди сходять зі шляху, а продуктивні — продовжують іти.

Продуктивні люди усвідомлюють, що єдиний спосіб домогтися того, чого вони хочуть, — не просто спробувати, а продовжувати намагатися. Вони знають, що рано чи пізно досягнуть успіху.

Чи вірю я в те, що контролюю своє життя?

Багато хто вважає, що удача або зовнішні сили відіграють велику роль в успіху чи поразці. Якщо вони домагаються успіху, то це означає, що їм щастить, якщо зазнають поразки — удача була не на їхньому боці.

Удача, звичайно, відіграє певну роль, але продуктивні люди ніколи не сподіваються на неї і не звертають уваги на невезіння. Вони впевнені, що їхній успіх повністю у зоні їхнього контролю. Якщо вони успішні, то лише завдяки собі, а якщо ні — то теж через свої помилки.

Продуктивні люди не витрачають енергії на хвилювання про те, що може трапитися з ними. Вони спрямовують зусилля на те, щоб щось сталося. Вони знають, що не здатні контролювати удачі, але можуть контролювати себе.

Чи допускаю я «випадковість»?

Якщо ви працюєте не розгинаючи спини, то не бачите нічого, крім роботи. І це означає, що ви втрачаєте можливість помітити щось нове, спробувати щось інше і врешті-решт розігнути спину.

Зайняті люди завжди занурені в роботу. Продуктивні люди знаходять час на те, щоб пробувати нові речі, випробовувати нові методи, і отримують вигоду зі щасливих випадків.

Не намагайтеся щоразу вигадувати колесо. Використовуйте те, що хтось вже прекрасно придумав до вас.

Чи використовую я свої цілі для спрощення рішень?

В одній зі своїх радіопередач Тім Ферріс описав, як генеральний директор Southwest Airlines — Херб Келлехер — приймає чимало рішень щодня. Келлехер використовує просту схему: чи допомагає це Southwest бути лоукостером? Якщо допомагає, відповідь «так». Якщо ні, то «ні».

Продуктивні люди використовують схожий механізм. «Чи допомагає це досягти моєї мети? Якщо ні, то я не буду цього робити».

Якщо ви відчуваєте, що постійно картаєте себе через прийняття рішень, то пригальмуйте. Подумайте про свої цілі – і вони допоможуть вам прийняти рішення.

Ось чому продуктивні люди здаються такими рішучими. Нерішучість народжується, коли немає мети. Коли ти знаєш, чого справді хочеш, то більшість рішень можуть — і повинні — бути майже автоматичними.

Чи виконую я декілька справ водночас?

Безліч досліджень свідчать, що багатозадачність не дієва. (Деякі кажуть, що вона робить вас дурнішим.)

Можливо, ви не згодні. Можливо, ви помиляєтеся. Спробуйте зробити дві речі одночасно. Вони обидві будуть недоробленими.

Продуктивні люди концентруються на виконанні одного завдання. Вони роблять його неймовірно добре, а потім переходять до наступного. І роблять його так само неймовірно добре.

Чи прошу я про допомогу?

Зайняті люди просять допомоги тільки тоді, коли не можуть впоратися з чимось. Продуктивні люди легко звертаються по допомогу, але не тільки тому, що потребують її. Прохання про допомогу демонструє повагу до інших людей, показує, що ви цінуєте їхній досвід, навички та ідеї.

Взаємоповага — це основа будь-яких відносин, а найкращий спосіб побудувати її — продемонструвати повагу першим.

Хочете бути продуктивнішими? Оточуйте себе людьми, яким довіряєте, які мотивують і надихають вас — і самі надихаються вами.

Навіть якщо ви не досягнете всіх своїх цілей, ваше життя стане багатшим.

Оригінал — Jeff Haden
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
новини

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки