Про секс. То як, поговоримо?
#книголав
Про секс. То як, поговоримо?
Ханна Віттон
купити зі знижкою 20%
знижка діє до 31 Серпня, 23:59
Промокод — theukrainians

Авторка книжки та британська ютуб-блогерка Ханна Віттон у книжці «Про секс. То як, поговоримо» вирішила поговорити з читачами про дражливі, але важливі теми — перші стосунки, незайманість та сексуальний досвід, важливість контрацепції, негативні наслідки перегляду порно і секстингу, сприйняття власного тіла та сексуальності.

Видання «Про секс. То як, поговоримо?» стало абсолютним світовим бестселером серед молоді. Цей посібник дасть відповіді на популярні інтимні запитання, які хвилюють усіх підлітків, коли починається важливий етап дорослішання. Українське видання містить компетентні коментарі медиків, а також корисні посилання наприкінці книжки.

Ханна Віттон — британська ютуб-блогерка. Свою кар’єру дівчина починала з коротких роликів про стосунки, прийняття себе, статеве життя та поради молоді про контрацепцію.

***

У школі нам розповідали про репродуктивну систему — всі ці внутрішні органи на кшталт матки й фаллопієвих труб, яєчок, сперми та яйцеклітин, бо саме завдяки ним ми зачинаємо дітей і бо це наука. Але все, пов’язане із задоволенням, зручно залишали за дужками. Одна моя подруга колись вела в школі уроки про секс і стосунки та завжди просила дітей анонімно написати на папірцях будь-які запитання, щоб відповісти на них наприкінці уроку. Я спитала її, яке питання ставили найчастіше. На мій подив, таке:

«Якщо мама з татом більше не хочуть мати дітей, чому вони досі займаються сексом?»

Раніше я про це навіть не замислювалася, але в межах сексуальної освіти ми не говоримо, з-поміж іншого, про ось яку річ: секс — це приємно. Якщо вам пощастило отримати якусь сексуальну освіту в школі або від батьків, закладаюся: переважно йшлося про те, як уникати сексу якомога довше, як не завагітніти, не підчепити ІПСШ і як не стати жертвою зґвалтування. 

І це смішно. Так, ми маємо дати молоді базові інструменти: знання про те, коли треба займатися сексом, а коли — ні, інформацію про контрацепцію й ІПСШ. Це, звісно, важливо, та, якщо розмови про секс цими темами й обмежуються, вимальовується доволі негативна картинка. Секс як щось, чого слід боятися: щось, що може призвести до небажаних наслідків. Ми нехтуємо всіма його дивовижними аспектами. Не слід тримати в таємниці, що секс — це задоволення. Можна розуміти, що якесь заняття приємне, ще перш ніж спробуєш. Можна знати про всі переваги сексу, усвідомлюючи, що поки до нього особисто ти не готовий.

Тож моя місія — привнести до програми курсу про секс і стосунки сексуальне задоволення. Задоволення важливе! Навіщо нам секс, якщо ми не хочемо мати дитину? Причин — позитивних і негативних — ціла купа, і з-поміж них, безумовно, є набагато складніші за «хочу дитину». Ось декілька:

Відчуття близькості та зв’язку із кимось

Задоволення сексуального бажання

Вияв любові та відчуття, що тебе люблять

З нудьги

Цікавість

Потяг до іншої людини

Через комплекси

Для підвищення самооцінки

Оргазм

Пристрасть

Покращення настрою

Це весело

Через збудження

Щоби зробити приємно партнерові

Захват / пригода

Це приємно

Зняти стрес

Секс — це приємно. Визнавати це — не помилка і не сором. Так, мені подобається секс. Я люблю секс. Ох, як приємно просто це сказати. Я ЛЮБЛЮ СЕКС.

Оргазм

Насамперед люди вимірюють сексуальне задоволення оргазмом. Кульмінацією. Що ж урешті-решт відбувається у вашому тілі, коли ви наближаєтеся до оргазму та переживаєте його?

Збудження

Плато

Оргазм

Розрядка

На першій стадії ви відчуваєте збудження. Воно наростає і наростає, можливо, з певними спадами. Пам’ятайте, що секс — це не лінійний процес. Стадія збудження не має нагадувати пряму лінію вгору, вона більше схожа на хвилю. Це момент, коли ви випробовуєте різні речі, різні поцілунки, пестощі, доторки, різний тиск і швидкість тощо. 

Стадію плато я називаю «точкою неповернення». Ви відчуваєте, що оргазм неминучий, і на цьому етапі найкращий спосіб досягнути оргазму — повторювати, повторювати й повторювати. Хоч би що ви робили — продовжуйте. Потім оргазм — неймовірне, вибухове відчуття, наче полегшення. А розрядку, можливо, краще назвати відновленням. Деякі оргазми й справді такі, що після них треба відновитися.

Але людські істоти — складні, і їхні оргазми також. Часом усе може наростати й наростати, але кульмінації так і не сягнути, і це нормально.

Ви можете досягти плато, отримати оргазм, а потім іще один (і ще один) — а тоді настане розрядка. Іншим разом ви можете досягнути плато — а потім зупинитися, знову наростити збудження — зупинитися, і повторювати доти, доки зможете витримати (це називається посиленням), — і врешті отримаєте неймовірний оргазм. Тож у вас може бути багато варіацій оргазму. Для досягнення деяких доведеться витратити час і попрактикуватися, тож, можливо, сприймайте оргазм радше як пригоду, наодинці із собою чи з партнером. Завжди цікаво досліджувати, на що здатне ваше тіло. Також важливо пам’ятати, що оргазм необов’язково передбачає еякуляцію. Навіть люди з пенісами можуть мати оргазм без еякуляції. Зазвичай вони трапляються водночас, але буває по-різному. Якщо у вас є пеніс, після еякуляції вам, як правило, треба трохи почекати, перш ніж знову взятися до справи, але й до еякуляції теж можна досягти оргазму. Знову ж таки, практикуйтеся! Незалежно від того, які оргазми ви отримуєте, як часто, на самоті чи з партнером, за таких чи інших обставин, — ви нормальні. Усі тіла різні, а оргазми можуть даватися складно. Також на них впливає багато чинників, наприклад стрес чи алкоголь. Якщо ви незадоволені своїми оргазмами, то завжди можете з кимось поговорити: із друзями (можливо, дехто з них переживав схожий досвід і може допомогти); з партнером/партнеркою (і тоді ви можете спробувати попрацювати над цим разом); із експертом — пам’ятайте, що, коли вас щось не задовольняє в сексуальному житті, не соромно шукати допомоги в лікарів, консультантів, психотерапевтів чи сексологів. Якщо секс для вас важливий, шукайте способу зробити його повним і пристойним.

Імітація оргазму

Усі ми знаємо знамениту сцену із фільму «Коли Гаррі зустрів Саллі». Якщо не знаєте — відкладіть цю книжку, знайдіть «сцену імітації оргазму у фільмі “Коли Гаррі зустрів Саллі”» на ютубі, подивіться її, а тоді повертайтеся до книжки. Гаразд, тепер, коли всі знають про мою улюблену романтичну комедію всіх часів, можемо поговорити про імітацію оргазму. Почнімо з того, що люди з пенісами також можуть імітувати оргазм. (Пам’ятаєте? Оргазм не дорівнює еякуляції). Але мушу сказати, що більше до цього схильні люди з вагінами.

Я ніколи не імітувала оргазмів. Коли кажу про це іншим, вони шоковані: більшість зізнається, що точно робили це бодай раз. До свого першого оргазму я вже займалася сексом, просто в ньому не було оргазмів. І це не означає, що я не насолоджувалася! Втім, я ніколи не імітувала. Не знаю, чому так спокійно повідомляла сексуальним партнерам, що ніколи не мала оргазмів, але рада, що так робила. Також, позаяк я ніколи його не отримувала, то уявлення не мала, як його реалістично імітувати. Усе, що я бачила, — це була сцена із «Коли Гаррі зустрів Саллі»!

Люди імітують оргазм із найрізноманітніших причин. Бо так легше, бо не хочеться ображати іншу людину, бо ви втомилися й хочеться з цим покінчити, бо надто боїтеся попросити того, чого справді хочете, бо ви імітували його саме так минулого разу… Якщо зімітували одного разу, то, найімовірніше, вважатимете, що мусите імітувати знову. А потім ваш партнер або ж ваша партнерка думають, що прекрасно справляються і точно знають, як довести вас до оргазму. Що довше ви відкладаєте розмову, то некомфортніше вам буде говорити, що ви потребуєте чогось іншого. Можна уникнути цієї незручності — від самого початку чесно донести, що вас заводить і що на вас діє. 

Утім, знову ж таки, легше сказати, ніж зробити, а надто коли ви вже далеко зайшли у своїй імітації або не маєте часу чи енергії вчити партнера чи партнерку тому, що саме вам подобається.Але хай там як, важливо вміти спокійно просити бажаного та бути чесними, якщо не досягаєте оргазму. Секс — не процес, орієнтований на досягнення цілі, де оргазм є кінцевою метою. Це саме процес, «сеанс», і оргазм — не найважливіша його суть. Якщо відчуваєте, що зможете досягати оргазму з партнером/партнеркою, тоді однозначно варто витратити час і навчити його чи її. Та якщо ви розумієте, що цього разу оргазму не станеться, немає чого соромитися. Можете будь-якої миті сказати, що вам уже досить і хочеться зупинитися.

Я прагну, щоб усі почувалися максимально комфортно з собою, у своєму сексуальному житті, й отримували задоволення, і єдиний спосіб цього досягти — припинити імітувати та почати говорити одне з одним.

Який він, «справжній» секс?

Щоб отримувати задоволення від сексу, треба, зокрема, й знати, в чому полягають його реалії, чим він цікавий і які в ньому трапляються кумедні речі. Секс у фільмах навіяв мені нереалістичні очікування. Я думала, він буде повільний, романтичний, із чуттєвим зніманням одягу, шовковими простирадлами, рвучким хапанням за узголів’я ліжка, обіймами й поцілунками після акту. Але ні. Ось кілька реалій сексу, якими, думаю, я мушу поділитися. Деякі з них незручні й, можливо, «несексуальні», але, якщо поставитися до них із гумором, вони можуть навіть додати до сексу справжньої радості та задоволення.

Усі ці соки й рідини — Піт, змазка, сперма, вагінальні виділення, менструальна кров (часом). Багато чого відбувається, все може бути трохи безладно

Пукання й аналогічні звуки з піхви — Трапляється з найкращими із нас

Рипучі ліжка — Чудовий спосіб позбутися цієї проблеми — покласти подушки й ковдру на підлогу й кохатися там. Насолоджуйтесь!

Лікті й коліна — скрізь — Вони всюди, й партнери б’ють ними одне одного

Незручні пози — Які не працюють або в які потрібно довго вмощуватися

Груди — Заважають або плескають одна об одну (мені подобається думати, що вони постійно мені аплодують)

Волосся, яке заважає — Якщо маєте довге волосся, завжди тримайте під рукою резинку для волосся (дуже допомагає!)

ПІСЯННЯ ПІСЛЯ СЕКСУ

Так, я знаю, вам хочеться просто полежати, поцілуватися й пообійматися, заснути, але є нагальніша потреба. Якщо маєте піхву, то після сексу встаньте й ідіть до туалету. Хотіла б я, щоб хтось розповів мені про це раніше, — це вберегло б мене від кількох інфекцій сечовивідних шляхів. Секс не мусить бути сексуальним. Але всі ці речі не можна вилучити з досвіду!

Вони можуть бути смішними, і якщо ви можете посміятися над ними разом, знайте: ви знайшли чудового сексуального партнера. Тож прийміть цей химерний, чудовий, сповнений задоволень світ сексу!

#книголав
Про секс. То як, поговоримо?
Ханна Віттон
купити зі знижкою 20%
знижка діє до 31 Серпня, 23:59

Читайте ще

Не вір у це
Чарлі Донлі
Нація овочів?
Оксана Мороз
Залізна вода
Мирослав Лаюк
Я і КонституціЯ
Лариса Денисенко

Блог

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Дякуємо і до зв’язку незабаром! Ваш тарифний план буде активовано на протязі 10 хвилин.

Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки