Відпустка у кредит: чи варто брати у борг заради відпочинку?

4 картки про особливості відпочинку у кредит

9 Серпня 2016

Продовжуємо спецпроект «Фінансова грамотність». Цього разу разом із IdeaBankЗаощадження грошей у час економічної кризи нелегка справа. Доходи, як правило меншають, а ризики знецінення заощаджень — зростають. Попри це — є кілька простих правил, дотримання яких, дозволить пережити кризу без особливих втрат.

Робота без відпочинку з часом стає непродуктивною. Необхідність відпустки як ніхто розуміють кваліфіковані керівники та кадровики. Вони знають, що рівень ефективності працівника, котрий не використовує відпустки, різко знижується. Утім, не кожен відпочинок дає бажаний результат.

Для того, щоб відпустка справді пішла на користь, працівник повинен відпочити не лише фізично, а й розумово. Найефективнішим видом відпочинку є зміна звичного способу життя, чому найкраще сприяє зміна місця дислокації. Подорож країною чи за кордон, мабуть, найпопулярніший і водночас один із найдорожчих видів відпочинку.

Це, звісно, залежить від потреб та побажань кожного окремого індивіда. Утім, часто так трапляється, що період відпусток настав, а грошей на бажаний відпочинок немає. У цій публікації спробуємо зрозуміти, чи варто в такому випадку брати гроші у борг.

1) Хіба не краще на відпустку заощаджувати?

 

Звісно. Заощаджувати завжди краще. Ми уже розповідали, чому варто заощаджувати і як це краще робити. Утім, cитуації бувають різними. Люди, зрештою, також. Комусь може бути простіше взяти  кредит і згодом віддавати його частинами. У такому випадку людина свідомо переплачує за те, щоб отримати бажане негайно. Хтось  дисциплінованіший і тому вважає за краще зачекати і заощадити.

 

В будь-якому разі, єдине, що варто усвідомити,  це те, що кредит, як, зрештою, й інші фінансові послуги на ринку, це інструмент. Як будь-який інструмент, кредит може допомогти вирішити певну проблему, а може і сам стати причиною проблем.

2) В яких випадках варто і безпечно брати кредит на відпустку?

 

Ситуації бувають різними. Інколи варті уваги пропозиції від турагентств трапляються саме тоді, коли грошей обмаль. Інколи «касовий розрив» у сімейному чи особистому бюджеті настає саме тоді, коли час вирушати на відпочинок. Інколи не вистачає лише частини коштів, щоби відпочити саме так, як хотілося б. Кожну ситуацію потрібно розглядати окремо, але є кілька золотих правил для убезпечення від серйозних проблем.

 

По-перше, беріть кредит у тій валюті, в якій отримуєте доходи. Це не убезпечить вас від економічної кризи, але принаймні ваші шанси стати учасником «кредитного майдану» суттєво зменшуються. Брати кредит в іноземній валюті, отримуючи дохід у гривні, не радимо. Надто великий ризик суттєво переплатити не лише через  відсотки, які нараховуватиме банк, а й через коливання курсу валют.

 

По-друге, беріть позику лише тоді, коли впевнені, що зможете її віддати без особливих труднощів. Якщо у вас немає роботи чи іншого стабільного доходу, то брати кредит на відпочинок щонайменше необдумано. По-третє, детально вивчайте усі умови отримання кредиту. Це захистить вас від необов’язкових витрат, що можуть виникнути у зв’язку з порушенням умов договору.

3) Які варіанти кредиту саме на відпочинок?

 

Їх щонайменше два.

 

Перший — скористатися кредитною пропозицією від турагентства. Вона передбачає перший внесок (як правило, від 10 до 30% загальної вартості відпочинку).

 

Другий варіант — позика в банку. Це може бути або спеціальна пропозиція «кредит на відпустку», або кредит готівкою, або кредитна картка з певним грошовим лімітом. Опція «кредит на відпустку» у пропозиціях українських банків не є надто популярною. Основна причина у відсутності застави. Якщо ви отримуєте позику для купівлі житла, автомобіля чи побутових товарів, то саме придбаний товар є запорукою того, що банк отримає хоча б якесь відшкодування, якщо клієнт виявиться неплатоспроможним.

 

Тож не дивно, що популярнішими є кредитні картки та кредити готівкою. Вони також часто не передбачають застави, а інколи навіть не потрібно збирати пакет документів із різними довідками. Достатньо мати лише паспорт та ідентифікаційний код. Утім, зрозуміло, що відсоткова ставка за кредитом в такому випадку буде вищою.

4) То чи варто брати кредит, щоби відпочити?

 

Радимо добре обмірковувати кожне фінансове рішення. І передовсім рекомендують вчитися заощаджувати гроші. Не лише з фінансової, а й з психологічної точки зору краще відпочивається, коли витрачаєш власні, а не позичені гроші. Утім, якщо є потреба, але тимчасово немає можливості, то можна скористатися кредитом. Варто лише пам’ятати, що будь-які фінансові послуги — це інструменти, якими необхідно вчитися користуватися кожному. Тоді у потрібний час вони допоможуть вирішити наявні фінансові проблеми і не спровокують нових.

Матеріали з циклу статей «Фінансова грамотність» є спільним продуктом The Ukrainians та IdeaBank і публікуються на комерційній основі.

→ Фото — джерело

Текст
Теги

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки