img

Я почав казати «ні» цим шістьом речам. Моє життя і власна справа почали покращуватися

25.09.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Я належу до тієї категорії людей, які з прихильністю ставляться до оточуючих. Мені важко відмовляти людям, які про щось мене просять, навіть якщо я не хочу цього робити. Через це часто мав проблеми в особистому житті та бізнесі. Час дорогоцінний. У житті підприємця завжди є декілька справ, які потрібно владнати оперативно.

12 років мого життя промайнули наче один день. Увесь цей час у мене була мрія започаткувати бізнес, але я не ставив собі чітку мету і втілити її у життя. Я просто прокидався щодня з надією на краще. У 2011 році мені вдалося трохи заробити і я почав розмірковувати над досягненням своєї мрії. Це означало, що мені потрібно було працювати близько 60-80 годин у тиждень.

Мені не знадобилося багато часу для того, аби зрозуміти, що потрібно чимось жертвувати. Я повинен був навчитися відмовлятися від багатьох важливих речей. Побачивши, скільки часу в мене звільнилося після того, як я почав казати «ні» деяким справам, я вирішив проаналізувати усі сфери свого життя.

Ось шість речей, який я сказав «ні». Саме це допомогло мені покращити життя і створити бізнес, який я люблю.

Клопоти інших

Життя складне у кожного з нас. Іноді стається так, що ми (часто навіть не усвідомлюючи цього) перекладаємо якісь свої клопоти на плечі інших і наше життя стає легшим. Коли ви намагаєтеся змінити власне життя, а хтось просить вас про послугу, краще все ж сказати «ні». Вам у житті більше не потрібно драм. Для мене це означало, що я перестаю реагувати на деяких людей у соціальних медіа та намагаюся уникати людей, які могли б негативно на мене вплинути. Також це означало припинення ділових відносин, якщо вони не співпадали з інтересами мого бізнесу.

Ситуації, що дратували мене

У житті є такі справи, які ми точно не хочемо робити. Впродовж довгого періоду я робив те, що мені не хотілося робити. Я приєднувався до компаній та проводив час із людьми, які, я був певен, розізлять мене. Я відвідував заходи, на яких збиралися невідомі підприємці, що багато говорили, але нічого суттєвого не робили. Я вступав до об’єднань бізнесменів, які володіли бізнесом, який був не надто серйозним. Коли нарешті припинив це робити, у мене з’явилося відчуття наче я скинув тягар із своїх плечей. Це звільнило мій розум та бізнес, а також допомогло зосередитися.

Бізнес, який я ненавидів

Я був власником сервісного бізнесу у сфері доставок впродовж 12 років і я його ненавидів. Я почувався кепсько і вірив, що хтось на зразок мене — випускник вищої школи — не міг би робити це краще. У 2011 році я сказав «ні» цій справі і впродовж наступних чотирьох років наполегливо працював над втіленням своєї мрії стати глобальним підприємцем у сфері організації відпочинку та подорожей. Тепер я радо прокидаюся щоранку та із задоволенням роблю те, що повинен, подорожуючи світом. «Ні», яке я нарешті сказав, дозволило мені бути щасливим.

Шкідливі звички

Я люблю поїсти. Я вживав шкідливу жирну їжу та відмовлявся від здорової. Це, як ви можете уявити, посприяло моїй зайвій вазі. Я відмовився від шкідливої їжі, почав правильно харчуватися та займатися спором. Тепер я маю більше енергії, відчуваю себе впевненішим та більш цілеспрямованим. Я прокидаюся готовим працювати заради власної справи. І почуваюся прекрасно.

Токсичні стосунки

Припинивши спілкування з людьми, які негативно впливали на мене та моє життя, я відчув неймовірне полегшення та щастя. Я говорю про всі стосунки, які мене якимось чином пригнічували — тут йдеться і про романтичні, і про дружні і про ділові. Це було складно зробити, але я мусив сказати «ні». Токсичні люди постійно вибивають вас із колії і роблять вас нещасними. Наскільки (на перший погляд) не було б важко, позбудьтеся негативу і у житті, і у бізнесі.

Відпустіть минуле

Моє дитинство було жахливим: мені довелося відчути і фізичне, і психологічне насилля. Щоб більше не терпіти побиття дротом від настільної лампи, я вирішив піти з дому. Це сталося, коли мені виповнилося 17. Жахіття з минулого переслідували б мене і у дорослому віці. Але я мусив відпустити це. Я повинен був пробачити і почати процес одужання. Я не знаю, що довелося пережити вам, або, з чим ви зіткнулися наразі. Але точно знаю, що для того, аби одужати, вам потрібно «відпустити» ситуацію.

Сьогоднішня відмова не означає, що це «ні» назавжди. Життя змінюється, деякі люди мають більше справ, аніж інші. Головне переконатися у тому, що ви займаєтесь тим, чим хочете. І що це дозволить вам жити тим життям, про яке ви мрієте, і мати такий бізнес, який хотіли б побудувати.

Не дозволяйте іншим людям впливати на ваші рішення. Це ваше життя. Це ваш бізнес. Ви маєте приймати рішення і відповідати за них. Скажіть «ні» речам і справам, які для вас не мають значення. Скажіть «ні» речам, які вам шкодять. Довіртеся своїй інтуїції. Тільки ви знаєте, що саме ви хочете робити, а що терпіти не можете. Не змушуйте себе казати «так».

Оригінал — Kimanzi Constable
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

260713 6

8 речей, які кожен повинен зробити до 8 ранку

Декілька простих, але важливих порад

25.02.2017 The Ukrainians
1586 5

5 уроків про продуктивність, які я засвоїв під час марафонів

Попередні успіхи не гарантують майбутніх результатів

04.07.2017 The Ukrainians
19573 5

13 речей, від яких слід відмовитись, щоби стати успішним

Іноді для того, щоб стати успішним нам не потрібно нічого набувати, а навпаки — позбутися

01.05.2017 The Ukrainians

Популярні публікації

49993 8

Легенда Хрещатика

Чому інженер, який запускав у космос ракети, а тепер миє вікна на Хрещатику, так не любить вихідних
25.11.2016 Анна Давидова
64091 18

Юрій Гнатюк, KindGeek: «Щоб отримати правильні відповіді, потрібно ставити правильні запитання»

Співзасновник та COO KindGeek, про історію компанії, важливість планування та вміння брати на себе відповідальність
13.06.2017 Тарас Прокопишин
38258 6

Хочу здати кров. Як? Де? Коли?

16 карток про те, як cтати донором крові та чого не можна робити перед процедурою
22.02.2017 Ірина Сало

Введіть слово, щоб почати