img

Три способи зробити те, на що немає бажання та сили

23.01.2019 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Якими б мотивованими ми не були, у кожного з нас є завдання, яких ми не хочемо виконувати. Ми можемо вважати їх нудними, безглуздими, кропіткими, задовгими, дратівливими й тривожними. Що ж робити в таких ситуаціях?

Перший крок — визнати, що, будучи мотивованими, ви не повинні відчувати хвилювання або передчуття. Насправді мотивація — це просто одна або кілька причин, через які ви дієте певним чином. Ви можете вирішити щось зробити, навіть не відчуваючи з цього приводу особливої радості, якщо знайдете досить вагому відповідь на питання «навіщо».

Наприклад, ви можете вирішити щось зробити, тому що:

це зменшить занепокоєння;

допоможе комусь, хто вам небайдужий;

приведе до фінансової вигоди;

допоможе уникнути негативних наслідків;

дозволить вам добре почуватися;

допоможе очистити розум;

узгоджується з вашими цінностями;

знизить стрес.

Ось як це може звучати в повсякденному житті:

«Я не хочу робити _____. Але якщо я зроблю _____, то отримаю велику фінансову віддачу сьогодні ж і в майбутньому буду задоволена своїм вибором».

Або: «Я не хочу робити _____. Але якщо я виконаю _____, начальник буде задоволеним і я менше хвилюватимуся під час особистих зустрічей з ним».

Або: «Я не хочу робити _____. Але якщо я прокинуся о_____, то наступного тижня мені вже не доведеться турбуватися і я буду готовою до _____ ».

Навіть якщо ми не відчуваємо особливої мотивації виконувати конкретне завдання, ми завжди можемо знайти вагомішу причину, уявивши кінцевий результат.

Наступний крок до успіху полягає в розробці стратегії для виконання завдань в той період, коли ви практично на емоційному нулі. Залежно від завдання і того, як саме ви працюєте, вам може знадобитися одна з перерахованих стратегій. Вони допоможуть вам впоратися з ситуацією, коли ви вже вирішили виконати завдання, але ще не впевнені, як саме довести його до кінця.

Залучайте до процесу інших людей. Позитивний соціальний тиск дасть необхідний поштовх до досягнення мети. Ви можете делегувати частину завдання, об’єднатися з кимось для його спільного виконання, взяти на себе відповідальність або просто побути серед інших людей, які працюють. Щодо останнього пункту, дехто з моїх клієнтів любить посидіти в бібліотеці в оточенні інших людей, які працюють, а дехто навіть телефонує комусь в Skype, щоб віртуально побути в товаристві людини, що зараз теж працює.

Завжди ставте низькочастотну діяльність попереду високочастотної. Наприклад, я не дозволяю собі перевіряти електронну пошту, доки не складу звіту про витрати.

Встановіть чіткий графік. Щоп’ятниці, починаючи з другої чи третьої години дня, я відводжу спеціальний відрізок часу на планування наступного тижня й ніколи не порушую встановленого режиму.

Визначте конкретний проміжок часу, який ви зобов’язані присвятити завданню. Наприклад, скажіть собі: «Мені потрібно працювати над цим завданням 10 хвилин щодня, а потім я можу відкласти його, якщо захочу».

Не завищуйте планки. Одного кроку в тиждень у завданні може бути цілком достатньо.

Виконуйте. Скажіть собі: «Я хочу повністю впоратися з цим завданням, тому я присвячу йому увесь день».

Спробуйте поєднувати неприємне з приємним, щоб поліпшити загальний настрій. Наприклад, ви можете дозволити собі працювати над складним завданням в місці, яке вам по-справжньому подобається, скажімо, у затишному кафе або в парку, якщо дозволяє погода. Ви також можете спробувати поєднувати завдання, наприклад, слухати музику або подкаст й одночасно прибирати в кабінеті. На користь піде навіть невелика фізична активність. Я часто репетирую свої виступи під час прогулянок. Може, я і видаюся смішною, зате вбиваю двох зайців одним пострілом.

Звичайно, застосування однієї або декількох перерахованих стратегій не допоможе вам миттєво досягти ідеального результату. Однак ви зможете повільно, але впевнено просунутися вперед з тими завданнями, яких ви спочатку взагалі не хотіли виконувати.

Оригінал — Elizabeth Grace Saunders
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

239 5

На гребені хвилі: 12 уроків для CEO

Як зробити «велику хвилю» вдалим моментом для успіху

20.11.2018 The Ukrainians
123 5

Що не так з формулами успіху великих лідерів

Чому зірки спорту та бізнесу можуть не розуміти причин своїх перемог

23.01.2019 The Ukrainians
243 6

Середовище успіху: як створити ефективну культуру в організації

Корпоративна культура як основа успіху компанії

23.01.2019 The Ukrainians

Популярні публікації

39823 7

Марина В’язовська

Українська дослідниця, яка розв’язала математичну задачу століть
03.11.2016 Олег Фея
236085 6

8 речей, які кожен повинен зробити до 8 ранку

Декілька простих, але важливих порад
25.02.2017 The Ukrainians
35325 17

Ярослав Грицак

Розмова з відомим українським істориком та публіцистом
04.04.2014 Володимир Бєглов

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати