img

Доросле життя для початківців: як не «перегоріти» на роботі

24.07.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

На початку своєї кар’єри я не розумів, як знайти баланс між роботою та усіма іншими справами. Все, що я робив, — працював. Моє щоденне життя минало в стінах офісу, і навіть залишаючи офіс, більшість часу я продовжував витрачати час на вдосконалення своїх професійних навичок. Те саме можу сказати й про вихідні. Переважно мій мозок був зайнятий пошуками способів стати кращим працівником.

Далі мій мозок вибухнув – і я почав ненавидіти все, що стосувалося роботи. Я зривався на людях. Почувався виснаженим ще до початку робочого дня, мене нудило від самих думок про те, що я повинен там бути. Моя продуктивність значно знизилася, а впродовж усього вільного часу я скаржився на життя. В моїй голові був повний безлад. Я перегорів, оскільки ніколи по-справжньому не мав корисного для здоров’я хобі. Я не вмів перемикатися з режиму «робочий» у режим «Енді відпочиває» та проводити час із задоволенням. Відтоді я навчався встановлювати чіткі межі між роботою та особистим життям і знайшов спосіб прекрасно проводити вільний час.

Встановлення меж між роботою та особистим життям — надзвичайно важливий момент. Працювати за звичайним робочим графіком з 9.00 до 17.00 означає, що ви залишаєте офіс, повністю завершивши роботу. Хоча, звичайно, трапляються не зовсім стандартні ситуації, коли вам доводиться працювати до пізнього вечора та у вихідні.

Навіть якщо ви працюєте на посаді з ненормованим робочим графіком, яка вимагає від вас витрачати більше часу на роботу, ви повинні звільняти певний час винятково на себе, і вам варто про це повідомити свого роботодавця.

На початку вашої кар’єри роботодавці, швидше за все, намагатимуться вас максимально завантажувати роботою, оскільки ви юна, енергійна особистість, яка сповнена сил та натхнення. А ще вони даватимуть вам велику кількість завдань нібито через те, що у вас немає жодних сімейних зобов’язань, дітей та інших серйозних обов’язків.

Це повна маячня, а тому, тільки-но вам вдасться заробити хорошу репутацію на новій роботі, вам слід докласти максимум зусиль, аби ваш керівник чітко розумів, що він не може «смикати» вас із будь-якими дорученнями після завершення робочого дня. Якщо  ви дозволятимете робити йому таке часто, то це стане постійною звичкою.

Саме тому, коли у вас виникатиме відчуття виснаження, вам слід обговорити збалансування робочого часу зі своїм керівництвом, а ще краще — зробити це раніше на співбесіді. Дозвольте керівникові зрозуміти, що ви цінуєте свій вільний час, оскільки що менше стресу ви отримуватимете, то продуктивніше працюватимете. І це щира правда: якщо ви не завалені роботою, то працюєте краще.

Роботодавці хочуть, аби ви були маленькою працьовитою бджілкою. Отож, ви маєте пояснити їм, що відповідно до того, наскільки шанобливо ви ставитеся до робочого часу та намагаєтесь бути гідним учасником робочої команди, вони також повинні шанувати ваш особистий, позаробочий час.

Розвиток власного хобі, тобто наявність заняття, яке допоможе вам відволіктися після виснажливого робочого дня або тижня, — також прекрасний спосіб натякнути вашому керівництву, що ви будете зайняті, тому воно не зможе попросити вас зайнятися якимись робочими справами.

Отож, знайдіть хобі, яким будете займатися після роботи. Можливо, у вас розвинулась ще зі школи любов до підземелля та драконів, або ви хотіли приєднатися до рекреаційної футбольної ліги. Або вам просто подобається писати детективні історії. Усі ці вміння — чудові способи потренувати власний розум, і вам слід розвивати деякі з них.

Що більше справ, які не стосуватимуться вашої роботи, ви виконуватимете, то більше сил та натхненням матимете, прийшовши на роботу. Що більше ваш мозок був зайнятий різноманітними видами діяльності увесь позаофісний час, то енергійніше візьметеся за вирішення усіх завдань на роботі. Також, приходячи на роботу, ви зможете навчити власний мозок швидко перемикатися на «робочий режим», а залишаючи робоче місце — повертатися до розслабленішого стану. Це дасть можливість вашому мозку відчувати різницю між «робочим режимом» та «режимом відпочинку», а відтак автоматично перемикатися з одного на інший.

Це значно підвищить вашу продуктивність, а також зробить вас щасливішою людиною. Деякі хобі можуть відкрити вам можливості для розвитку нової кар’єри або дати можливість отримати нову роботу. Можливо, приєднавшись до місцевої футбольної ліги, ви дізнаєтеся, що один із ваших товаришів по команді працює там, де б і ви хотіли працювати. Поспілкувавшись із людиною, яка там працює, ви зможете з’ясувати, що потрібно для того, аби отримати там роботу, матимете змогу опанувати нові вміння, які можуть знадобитися вам на теперішній або майбутній роботі.

Якщо вам подобається спостерігати за птахами (серйозно, у мене є знайомі, які це полюбляють), то це навчить вас не тільки бути терплячим, а й допоможе легко справлятися із неймовірно нудними завданнями.

Оригінал — Andy Boyle
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

1268 5

Як стати багатим: головні правила

Головні правила від засновника сервіса для стартапів — AngelList — Навала Равіканта

30.06.2018 The Ukrainians
4275 8

35 звичок, які зроблять вас незамінним працівником

Якщо ви працівник — намагайтеся робити так, якщо роботодавець — цінуйте та винагороджуйте таку поведінку

27.02.2017 The Ukrainians
1939 5

10 безглуздих помилок під час співбесіди

Не зіпсуйте своєї наступної співбесіди через одну з таких помилок

04.07.2017 The Ukrainians

Популярні публікації

45797 2

Чи зобов’язаний пасажир «Укрзалізниці» збирати за собою постіль?

Як спілкуватися із провідником
22.12.2015 Роман Рак
50098 3

Чи має клієнт платити за розбитий посуд в ресторані?

8 карток про те, як поводитися, якщо ви випадково розбили посуд у кафе чи ресторані
22.04.2016 Ірина Сало
49559 11

Несистемна міністр

Один день із життя Уляни Супрун: заради чого вона взялася реанімувати українську медицину і чому продовжує, попри спротив пацієнтки
13.07.2017 Марічка Паплаускайте

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати