Як створити план кар’єрного росту для міленіалів (або ще для когось)

Якщо ви хочете керувати своєю кар’єрою, то вам слід розробити план

31 Січня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Робота вашої мрії просто так вам на голову не звалиться. Якщо ви хочете керувати своєю кар’єрою, то вам слід розробити план, який допоможе координувати вашу діяльність.

Хороший план кар’єрного розвитку дасть вам можливість конкретно визначити, чи справді те, над чим ви працюєте, наближає вас до кінцевої мети, чи навпаки — віддаляє від неї.

І це перш за все стосується міленіалів, які мають значно ширший вибір та більші можливості, ніж їхні попередники, проте разом з тим відчувають більше невизначеності та тиску. Задля досягнення успіху ви маєте взяти на себе відповідальність за свою кар’єру.

Дізнайтеся, що вам потрібно, за допомогою «Квадрата  вмінь»

«Квадрат умінь» — це ідеальна для міленіалів стратегія планування кар’єрного росту. Трохи згодом я поясню вам чому, а поки що дозвольте мені провести вас через увесь процес:

1. Уявіть своє майбутнє

Візьміть аркуш паперу і намалюйте на ньому від трьох до п’яти квадратів. У кожен із них впишіть назву посади, яку ви хотіли б зайняти в майбутньому. Це може бути  посада у компанії, де ви наразі працюєте, або в будь-якій іншій організації.

2. Поспілкуйтеся з експертами

Отже, якщо ви маєте від трьох до п’яти посад, знайдіть людей, які займають такі позиції, або людей, що відповідають за підбір такого персоналу, і запитайте в них про риси, які вони хотіли б бачити у кандидатах на зазначену посаду.

Цікавлячись та розпитуючи про це, ви демонструєте свою пристрасть і зацікавленість. Це абсолютно нормально.

Якщо хочете, можете запитати, чи не заперечуватимуть вони, якщо через шість місяців ви знову звернетеся до них по пораду і задля зворотнього зв’язку. Не просіть їх узяти вас на роботу. Поки що це дослідницький етап і ви думаєте про роботу, яку будете виконувати надалі.

3. Вирішіть, як вам потрібно вдосконалюватися

Якщо вам вдасться отримати відповіді на питання, що вас цікавили, спробуйте під кожним квадратом написати декілька пунктів, які вам потрібно поліпшити, щоби стати хорошим претендентом на бажану посаду.

У більшості випадків ці пункти стосуватимуться специфічного досвіду, якого вам потрібно набути, або навичок, які необхідно отримати. Найімовірніше, у вашій уяві почне вимальовуватися модель працівника, яка й допоможе вам виокремити ті вміння й навики, які вам потрібно розвинути.

4. Ставте короткострокові цілі

Ваш наступний крок — продовження малюнка. Але цього разу ви повторюєте вправу з іншим набором квадратів. Тепер ви обираєте посади, які реально можете зайняти впродовж наступних одного чи двох років. Але ці посади повинні бути пов’язані із вказаними на попередньому малюнку.

Тепер ви маєте можливість стати сильним кандидатом. Можете отримати необхідний досвід під час теперішньої роботи, виконуючи нові позаробочі проекти, або в іншому місці. Головне — ви маєте бути впевнені в тому, що час, який ви витрачаєте, спрямований на отримання потрібного досвіду.

Ви також можете попросити свого керівника залучати вас до участі у подіях, які допомагали б вам отримати необхідний досвід. У вас повинен бути власний план кар’єрного розвитку, і тільки-но він з’явиться, інші зможуть вам допомогти реалізувати його.

Головне — пам’ятати, що ролі, вписані у квадрати на другому малюнку, мають бути такими, що допоможуть вам розвинути навички, які потрібні, аби посісти посади, перелічені на першому малюнку.

Це поступовий процес.

Які переваги «Квадрата вмінь»?

Використовуючи цей метод, ви отримуєте чітке розуміння того, якого типу посади хотіли б займати, який кар’єрний шлях вам потрібно подолати, щоб стати конкурентоспроможним кандидатом, а також це дає вам можливість помітити прогалини у власних вміннях та досвіді, які вам, відтак, необхідно заповнити.

Зараз ви можете скористатися цією інформацією для того, щоб підкорегувати роботу на теперішній посаді і для пошуку шляхів розвитку власних здібностей. Можливо, якусь частину вільного часу вам доведеться витратити на додаткове навчання.

Незалежно від особливостей вашої ситуації, ви отримуєте чітке усвідомлення мети, якої хочете досягти, а також шляху, який вам доведеться пройти, аби домогтися бажаного. Окрім того, цей шлях залишається досить гнучким, аби ви завжди могли внести в нього корективи, якщо ваші вподобання зміняться.

Ще одна перевага цього підходу полягає в тому, що він дає вам можливість бачити перспективу, навіть якщо у вас був поганий день або тиждень.

Коли ви засмучені поточними обставинами або вам не подобається ваш керівник, то вам кортить звільнитися і пошукати іншу роботу. Представники «покоління двохтисячних» особливо схильні змінювати роботу, якщо їх щось не задовольняє.

Наявність плану кар’єрного розвитку допоможе вам поглянути на ситуацію ширше і визнати, що тимчасове роздратування — це ціна, яку вам доводиться платити, щоб розвивати компетенції, необхідні для використання більших можливостей.

Чому «Квадрат умінь» ідеальний спосіб для міленіалів

Зазвичай представники «покоління двохтисячних» схильне до впевненості. Вони вірять у свої сили, хочуть отримати все й одразу і змінити світ. Це чудова мотивація.

З іншою боку, навіть найсильніша впевненість у собі піддасться випробуванням реаліями робочого життя. Неймовірно велика кількість сильних кандидатів претендує на отримання хорошої посади, і роботодавці хочуть бути впевненими, що особа, яку вони наймають, буде спроможною виконати роботу на відмінно.

У той час як кандидати схильні діяти наполегливо і рішуче, роботодавці зазвичай стараються бути обережними та консервативними.

Цей метод допомагає зруйнувати бар’єри, які стоять між вами і вашою омріяною посадою. Це дає вам привід підійти до керівника, чи до людини, що вже займає робоче місце, якого ви так прагнете, попросити у них поради і скористатися нею.

Саме тому вам слід завжди починати розмову так, наче ви просто хочете отримати інформацію, а не претендуєте на роботу. Перебуваючи постійно в полі зору людини, яка одного дня може дати вам роботу, ви створюєте відчуття добре знайомої людини. Починаєте викликати довіру. І роботодавець уже розглядає вас не як нетерплячого представника «покоління двохтисячних», що намагається увірватися на посаду без черги, а як працьовитого робітника, спроможного зробити те, що потрібно, аби зайняти своє місце.

Реальний приклад того, що «Квадрат умінь» ефективний

Окрім багатьох інших обов’язків у Microsoft, я є виконавчим директором нашої програми з набору і розвитку персоналу (Microsoft Academy of College Hires). Близько 20% свого часу я витрачаю саме на цю програму, і маю нагоду працювати з великою кількістю представників «покоління двохтисячних» та інших нових співробітників, які отримують роботу вперше.

Ось приклад одного юнака, який застосував метод «Квадрата вмінь» для отримання посади, про яку він мріяв:

Кілька років тому він жив у Швейцарії. Він був дуже зацікавлений у переїзді до Азії і звернувся до мене, щоб обговорити найкращий спосіб отримання бажаної посади.

Гонконг був для нього хорошим варіантом, тому що англійська мова дуже популярна в країні. Робота в Китаї чи Японії, можливо, була б стрибком до мети, в той час як роботу в Гонконзі можна було вважати невеликим кроком на шляху до неї.

Він шукав можливості застосувати своє розуміння того, як працює бізнес Windows, переймаючи найкращий досвід Західної Європи, і намагався використовувати свої знання з боку споживача.

Він запитав мене та ще одного менеджера про те, які якості ми вважаємо необхідними для кандидатів, яких ми наймали на посаду продавців Windows, для споживачів та комерційних клієнтів.

Гонконг давав йому можливість розвиватися і при цьому спілкуватись англійською, а робота, що його цікавила, потребувала застосування тих навичок, якими він володів.

І коли зрештою з’явилася вакансія, яка його цікавила, він успішно пройшов відбір. Пробувши на новій посаді два роки, він упевнено продовжив рухатися вгору кар’єрними східцями.

Щоб отримати бажане, вам потрібно мати план кар’єрного розвитку

Незалежно від того, чи ви міленіал, чи представник будь-якого іншого покоління, який прагне проактивно розвивати свою кар’єру, ви можете скористатися «Квадратом умінь» для визначення власних цілей, намалювати шлях до омріяної посади, оцінити свої слабкі та сильні сторони. Ось кілька основних моментів, про які вам слід пам’ятати, якщо ви вирішите скористатися цим способом.

Визначте різницю між своїми головними цілями та кроками, які маєте зробити задля їхнього досягнення. Коли ви починаєте цей процес, то малоймовірно, що ви достатньо кваліфіковані для виконання тієї роботи, яку найбільше хочете отримати. Використовуйте цей метод, чесно оцінивши прогалини у своїх вміннях, плануючи реалістичні кроки задля здобуття потрібних компетенції та досвіду.

Спілкуйтеся з потенційними наставниками. Одним із найважливіших аспектів цього методу є те, що він стимулює будувати стосунки і взаємодіяти із лідерами вашої організації. Найімовірніше, вони зрадіють вашому інтересу та ентузіазму, а ви матимете шанс дізнатися, що вам потрібне для досягнення мети.

Крокуйте, не стрибайте. Якщо ви спробуєте перестрибнути від однієї роботи до іншої, набагато складнішої за попередню, то, радше за все, будете неготовими та не зможете зробити більшості з того, що буде потрібно. Варто займатися тим, у чому ви компетентні, але водночас намагатися отримати нові досвіди.

Вдало застосуйте цю стратегію — і вже через п’ять років, озирнувшись назад, ви зрозумієте, що опинилися саме у тому місці, про яке колись так мріяли.

Оригінал — Aaron Painter
Переклад — Лілія Лаврук
Зображення — Marcin Milewski

Текст
>

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки