Чому працівники Apple і Google працюють продуктивніше за вас

Про правильне поєднання організованості, пріоритетів, віри та лідерства

15 Листопада 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Такі компанії, як Apple, Netflix, Google і Dell, на 40% продуктивніші, ніж середньостатистичні компанії. Про це йдеться в дослідженні консалтингової фірми Bain & Company. Ви можете подумати, що це через те, що ці компанії залучають висококваліфікованих співробітників з високою продуктивністю праці. Але річ не в цьому, стверджує партнер Bain & Company Майкл Манкінс.

«Наше дослідження показує, що в цих компаніях приблизно 16% працівників — «зіркові гравці». Тоді як в інших корпораціях — 15%. Тобто у них приблизно однакова пропорція «зірок», але вони здатні досягти значно більших успіхів».

Річ у тому, що компанії використовують цих висококваліфікованих працівників. Керівники великих компаній по всьому світу говорять, що на продуктивність найбільше впливають три компоненти людського капіталу: час, талант і енергія. Тому чотири провідні корпорації організували свій робочий процес таким чином, аби підвищити продуктивність на 40%. У результаті отримують на 30-50% більше прибутку, ніж в середньому.

«До 10 ранку четверга вони встигають зробити більше, ніж інші компанії за тиждень, але вони не припиняють працювати, — каже Манкінс. — Ця різниця збільшується щороку. За десятиліття вони можуть зробити в 30 разів більше, ніж інші з тією ж кількістю працівників».

Манкінс розповідає про їхні методи і погляди у своїй новій книжці «Час, талант, енергія: як подолати організаційні обмеження і відкрити продуктивну силу вашої команди». Ось найцікавіші моменти:

Групування гравців

За словами Манкінса, середньостатистична компанія використовує метод ненавмисної зрівнялівки, розпорошуючи зоряний талант по всіх посадах. А компанії на кшталт Google і Apple, навпаки, акцентують на цьому увагу.

«Вони вибирають невелику кількість ключових у бізнесі посад, від яких залежить успіх стратегії компанії, і віддають їх першокласним співробітникам, — говорить Манкінс. — На інших посадах зіркових гравців небагато».

Прикладом того, як це працює, можуть служити Apple і Microsoft на початку 2000-х, каже Манкінс. «Менш як два роки знадобилося 600 інженерам Apple, щоби розробити, виправити помилки і випустити iOS 10, — говорить він. — До прикладу, 10 тисяч інженерів Microsoft понад п’ять років розробляли і представляли Windows Vista, яку врешті-решт довелося замінити. Різниця в тому, яким чином ці компанії побудували свої команди».

Apple використовувала зіркові команди, тому що iOS 10 була вкрай важливою ініціативою. До того ж бонуси були передбачені тільки за командні досягнення: нічия особиста робота не могла отримати високу оцінку, якщо таку високу оцінку не отримувала вся команда. Натомість Microsoft використовувала іншу систему, при якій 20% найкращих співробітників отримували найвищу оцінку, а компенсація повністю залежала від особистої продуктивності. В кінцевому результаті Microsoft відмовилася від цього.

«З кожним учасником команди, який не є зоряним гравцем, продуктивність падає, — каже він. — Якщо 100% команди становлять зіркові гравці, продуктивність неймовірно висока».

Скасування організаційних обмежень

За словами Манкінса, середньостатистична компанія втрачає понад 25% своїх виробничих потужностей через організаційні обмеження — процеси, які забирають час і заважають людям виконувати свої завдання. Це часто відбувається у зв’язку зі збільшенням компанії, коли з’являється тенденція впроваджувати процеси замість того, щоб довіряти співробітникам прийняття рішень. Дослідження, опубліковане в Harvard Business Review, показало, що організаційні обмеження обходяться економіці у більш ніж 3 трлн доларів щороку.

Найпоширеніші процеси, за словами Манкінса, пов’язані з управлінням витратами. «У більшості компаній існують ліміти витрат і аудити, а роботу працівників аналізують, — каже він. — У Netflix, навпаки, немає політики витрат. Єдине правило — «діяти в інтересах Netflix».

Компанія каже співробітникам: «Ми вважаємо, що ви тут не для того, щоб нашкодити компанії, і ми не збираємося впроваджувати процеси, які використовують людський капітал, витрачають час і забирають енергію». Вони радять співробітникам покладатися на їхні судження, і вони можуть бути продуктивнішими, якщо їх не обмежують».

Лідери, що надихають

Зацікавлений співробітник на 44% продуктивніший, ніж просто задоволений працівник. А той, хто працює з натхненням, продуктивніший майже на 125%, говорить Манкінс. Компанії, які надихають якомога більше співробітників, працюють краще, ніж інші.

«Нас вчили, що одні люди здатні надихати інших, а інші — ні. Але це не так. Лідерству, що надихає, можна навчитися. Компанії, які визнають це і вкладають кошти в такий розвиток, різко підвищують свою продуктивність».

Dell Technologies усвідомила різницю в продуктивності між натхненними і середніми командами, вважає Манкінс. «Відділи продажів під керівництвом начальників, що надихають, продуктивніші на 6%. Якщо припустити, що ці 6% — 1 мільярд доларів додаткового прибутку, уявіть, у скільки це обходиться вашій компанії».

Індивідуальний талант — це чудово, але він рідко може перетворити компанію на зіркову.

«Ми можемо випробувати будь-що, щоб слідувати звичкам високоефективних особистостей, але немає значення, що ми робимо особисто, якщо це суперечить тому, як організація виконує свою роботу, — каже він. — Високоефективні компанії концентруються на колективі, а не на персонах».

Оригінал — Stephanie Vozza
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
новини

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки