Як усвідомлений розпорядок ранку зробить вас успішнішими

Чому перші ранкові години важливі для вас та вашої продуктивності

20 Січня 2019

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Більшу частину дитинства й дорослого життя я не вважала себе «ранньою пташкою». Я була справжньою «совою». Під час своєї кар’єри в архітектурній школі працювала довгими нічними годинами й спала вранці. Коли почала працювати в архітектурній фірмі, мені довелося звикати до того, що прокидатися треба о 7 ранку, але я не отримувала від цього задоволення. Я вставала якомога пізніше, пропускала сніданок, поспішала на роботу, а решту дня відчувала, що намагаюся наздогнати час.

Такий уклад життя обов’язково позначиться на вашому фізичному й психологічному здоров’ї та серйозно вплине на вашу продуктивність.

Сьогодні я працюю вдома над різними бізнес-проектами та з радістю прокидаюся щодня о 5:30 ранку. Навіть у вихідні о 7 годині ранку я вже на ногах. Можна подумати, що я настільки насолоджуюся роботою, якою займаюся.

Однак насправді це більше пов’язано з тим, що я усвідомила: створення хороших звичок і ранкового розпорядку — основний аспект життєвого успіху. Ранок формує настрій на весь день. І якщо кожен день ви починаєте правильно, то і ваше життя протікатиме в правильному ключі.

Однією з моїх цілей на початок року було звикнути до правильної ранкової рутини, щоб налаштувати себе на день вперед. Я почала це, коли в січні прочитала книгу Хела Елрод «Чарівний ранок». Я усвідомила, що є взаємозв’язок між відчуттям перевантаженості й недотриманням ранкового розпорядку.

Мені потрібно було працювати вдумливо, а не старанніше. І першим кроком стало створення хороших звичок.

«Якщо вважаєш, що все вдасться, — ти маєш рацію, якщо думаєш, що не вдасться, — ти теж маєш рацію», — Генрі Форд.

Перше, що потрібно зробити, — перестати думати, що «я сова».

Останні кілька місяців я працювала над своїми звичками, щоб створити такий розпорядок ранку, який би працював на мене. Щоб додати нову звичку у своє життя, потрібно впровадити її в те, чим ви вже звикли займатися.

Наприклад, перед тим, як почистити зуби (стара звичка), я медитую протягом трьох хвилин (нова звичка). Я створила собі особистий ранковий ритуал, який допомагає мені налаштувати правильне мислення й запобігти ранковій прокрастинації.

Ще одна причина завести чіткий ранковий ритуал — це спроба уникнути розумової втоми.

В момент пробудження в нас закладено певну кількість енергії й сили волі, яка вичерпується рішення за рішенням. Це особливо відчувається, якщо ви приймаєте сотні невеликих рішень вранці. Рішень, які не мають великого значення, але все одно впливають на решту дня. Спробуйте зробити так, щоб перша година після пробудження щодня якомога менше відрізнялася від попередньої.

Саме для того, щоб уникнути розумової втоми, Марк Цукерберг носить один і той самий одяг щодень. Знання того, якими будуть перші 60-90 хвилин мого дня, — це сила, яка дозволяє мені відчувати, що все під контролем. Це зменшує рівень занепокоєння й робить мене продуктивнішою протягом дня.

«Ви ніколи не зміните свого життя, поки не зміните того, що робите кожного дня. Секрет вашого успіху полягає в щоденній рутині», — Джон Максвелл.

Перші 60 хвилин мого дня:

1. Прокидаюся і випиваю склянку холодної води з льодом

Після 6-10 годин без будь-якої рідини вам необхідно оновити організм і розбудити його. Склянка води — чудовий спосіб запустити метаболізм.

2. Розтяжка або 7 хвилин на комплекс вправ

Легка розтяжка вранці — це все, що потрібно, щоб позбутися сонливості й зарядитися енергією на день вперед. Це займає лише декілька хвилин.

3. Холодний душ (3 хвилини)

Коли я вперше почула, як друзі обговорюють холодний душ вранці, я подумала, що вони зійшли з розуму. Потім, у випадковий день в середині лютого, я вирішила випробувати це на собі. Я не збираюся брехати: це відстій. Однак я відчула небувалу енергію. З того моменту я приймаю холодний душ щодня. Будьте готові до того, що спершу ви відчуєте дискомфорт. Але також знайте, що потім ви відчуватимете себе живими й свіжішими.

4. Чищу зуби й одягаюся

5. Медитація

Мабуть, найважливішою частиною моєї ранкової рутини є очищення свідомості для можливості сфокусуватися на майбутній день. Медитація для мене поки що нова. Я ввела її у свій розпорядок лише кілька місяців тому.

Я використовую Muse headband. Як новачок, я зіткнулася з проблемою — як навчитися медитувати і усвідомлювати, коли ж мозок дійсно розслабляється. Muse фіксує сигнали мозку й дає мені знати, коли він стає спокійним і зосередженим. Я також чула прекрасні відгуки про програму Headspace.

З моменту появи звички медитувати я помітила поліпшення в здатності фокусуватися, в продуктивності. Рівень стресу протягом дня теж знизився.

6. Роблю каву за програмою bulletproof + іноді мию посуд

Я почала періодично постити за програмою bulletproof з листопада минулого року. Вранці я п’ю тільки bulletproof-каву. Поки вона заварюється, я встигаю помити посуд. Мене важко назвати чепурухою, але я люблю мити посуд вранці. Так я можу подумати про майбутній день. Це також дає мені відчуття, що я вже виконала одне завдання, а це відмінний спосіб почати день.

7. Читання (20 хвилин)

Ці 20 хвилин читання важливі для мене. Не тільки тому, що це приємно. Читання книг про мислення, особисте зростання і бізнес надихає мене і підживлює.

8. Ранкові сторінки (15-20 хвилин)

Ця частина моєї ранкової рутини з’явилася нещодавно і є творчим процесом. Я пишу приблизно 750 слів, або три сторінки, щоранку. Це не написання блогу або контенту, який коли-небудь побачить світ. Це потік свідомості — усе, що у мене на думці, умовний склад ідей для бізнесу, життя та інших рішень. Подібна чистка мозку допомагає мені працювати й думати креативніше.

9. Цілі на день (5 хвилин)

Щоранку я записую свої цілі на день. Спершу фіксую далекоглядні цілі, над якими працюю сьогодні. Я роблю це щодня, щоб пам’ятати про обраний напрям. Потім я пишу безпосередньо цілі на день. Це три завдання, які я повинна виконати, щоб наблизиться до мети. Зазвичай у мене є roadmap на 13 тижнів, де моя мета розпланована відповідними відрізками часу. Загалом, це структура для планування роботи протягом трьох місяців.

10. План на день (3 хвилини)

Я розділяю свій день на 30-хвилинні фрагменти, спочатку вношу призначені дзвінки або зустрічі, потім розподіляю інші завдання на день. Я завжди ставлю найважливіші (і, як правило, найменш приємні) завдання на початок плану, так я буду впевнена, що виконаю їх. За можливості я намагаюся не призначати зустрічей до обіду, бо мої ранкові години — це мій священний час і пік моєї продуктивності.

Потім я починаю працювати.

Я не заглядаю в телефон, пошту, фейсбук або твіттер до того моменту, поки не виконаю першого великого завдання дня. Я припиняю вхідні повідомлення з вечора (використовуючи inboxpause), і якщо зранку мені потрібно відправити e-mail, я можу це спокійно зробити без вхідних листів, що відволікають. Запам’ятайте, листи — це чиїсь чужі запити на ваш час. Поставте в пріоритет свої цілі й завдання, а не читання листів. Так ви залишитеся зібраними, а не почнете день з реакції на запити інших.

Моя ранкова рутина займає десь годину.

Я не можу вповні розповісти, наскільки важливий ранковий розпорядок для успішного дня та життя.

Я експериментувала з різними речами й з’ясувала, що працює саме для мене. І вам слід зробити те ж саме. Незабаром ви з’ясуєте, що вам пасує, і почнете насолоджуватися кожним ранком.

Оригінал — Cathryn Lavery
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки