img

7 простих порад, які допоможуть суттєво підвищити вашу продуктивність

20.02.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Позбудьтеся залежності від сучасних технологій — і ви будете вражені тим, як багато ви можете встигнути зробити.

 

1. Видаліть емейл-додаток зі смартфону.

Так, ви все правильно прочитали! Видаліть поштову скриньку зі свого  телефону. Ви не зможете досягти продуктивності, постійно відповідаючи на повідомлення. Я запевняю вас, що немає жодної необхідності перевіряти пошту по десять разів на годину. Це лише відволікає вас від того, на чому справді слід зосередити увагу для прогресу.

Ви як і раніше зможете перевірити поштову скриньку за допомогою браузера, якщо це буде необхідно, але скорочення кількості переглядів поштової скриньки до двох-трьох разів у день за допомогою ноутбука значно підвищить вашу здатність зосередитись на важливіших завданнях.

2. Жодних телефонів у спальні.

Якість і тривалість сну має важливе значення як для вашого здоров’я, так і для вашої продуктивності. Телефон, що лежить на поличці поряд із ліжком, негативно впливає і на те, і на інше.  Насправді через синє світло, яке випромінює ваш стільниковий телефон, вашому мозку важко зрозуміти, що це ніч… Зробіть свою спальню справді спокійним місцем. Залишайте зарядний пристрій і телефон на ніч в коридорі або іншій кімнаті і згадайте про старомодний будильник. У мене є один такий, і це фантастично.

3. Видаліть Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.

Залежати від соціальних медіа — це як всупереч власній волі бути учасником експерименту Павлова. Протистояти цій нездоровій пристрасті постійно проглядати лайки та коментарі усіх своїх публікацій в соціальних мережах майже неможливо. Цей крихітний виплеск допаміну, який ви відчуваєте кожного разу, коли на екран виводиться повідомлення, також відволікає вас від того, що ви робили у той момент і що дійсно мало значення в реальному житті. Я спіймав себе на тому, що перевіряв ці записи просто посеред розмови з дружиною або під час важливих зустрічей. Але чому тоді я не шукав нагоди зв’язатися з тими людьми особисто? На це питання я так і не знайшов гідної відповіді.

Рішення просте — видаліть усі додатки соціальних медіа зі свого телефону. Я не можу передати вам, яке полегшення я відчув після видалення Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter і електронної пошти з телефону. Якщо мені потрібен час, щоб відволіктися, стоячи в черзі по каву, я відкриваю один з двох додатків: The New York Times або The Wall Street Journal. Краще бездумно переглядати щось суттєве, ніж занурюватися з головою в якусь безкорисну переписку. Нічого критичного не станеться, якщо ви проігноруєте звук про надходження нового повідомлення і просто впродовж кількох хвилин помилуєтеся красою навколишнього світу.

4. Не беріть телефону на важливі зустрічі.

Взявши телефон на зустріч і час від часу відволікаючись через нього, легко пропустити важливу інформацію. В результаті ваша зустріч не матиме продуктивності, а відтак виявиться даремною тратою часу. До того ж, м’яко кажучи, це негарно виглядатиме збоку. Кожен заслуговує хоча б на мінімум вашої уваги, так само, як її очікуєте і ви.

І справді, для чого йти на зустріч, де ваша присутність буде лише формальною? Тобто фізично ви все-таки будете присутнім, але ваші думки та увага будуть десь далеко. Вимикайте свій телефон йдучи на зустріч та заохочуйте інших робити так само, особливо якщо ви є керівником. Ви будете вражені тим, наскільки коротшими, продуктивнішими і змістовнішими стануть ваші зустрічі.

5. Заблокуйте доступ до певних веб-сайтів.

Нехай ваш здоровий глузд переможе миттєві імпульси. Ви можете скористатися Chrome-розширенням (наприклад, оцим), за допомогою якого можна заблокувати доступ до певних сайтів. Це вбереже вас від відвідування ресурсів, які можуть легко відволікти вас від серйозніших справ. Ви здивуєтеся, наскільки швидко ви забудете про відвідування сайтів, які не приносять вам жодної користі, а лише відволікають від значно важливіших термінових справ і відбирають дорогоцінні хвилини нашого неймовірно короткого життя.

6. Не пишіть листів у поштовій програмі.

Ви тільки розпочали писати важливе повідомлення, як починають один за одним надходити сигнали про нові отримані листи. Ніщо не відволікає більше, як щойно отримані листи. Ви починаєте думати:  Хто надіслав листа? Чого вони хочуть? Можливо, це важливо або терміново? Може, це навіть важливіше, ніж обговорення із колегою та підготовка до презентації для боса. А ні, це хтось підтверджує участь у зустрічі, яка відбудеться за два тижні. Чудово! Як добре, що нічого важливого! Але через те, що ви переходите від написання листа до перечитування отриманого, ви повністю перериваєте хід своїх думок.

Закрийте браузер, відкладіть убік телефон і пишіть важливий лист у Word, Dropbox або будь-якій іншій програмі. Перед відправленням просто скопіюйте написане і вставте у лист.

7. Зосередьтеся на виконанні від трьох до п’яти важливих справ у день.

Складіть список із кількох (від трьох до п’яти, і не більше) справ, які хотіли б виконати за день. Я знаю одного дуже успішного підприємця, який щоранку складає список із трьох завдань, які має виконати впродовж дня. Якщо йому вдається виконати лише одне зі списку — день був кепським, два — хорошим, три — прекрасним. Цей спосіб чудовий, оскільки основна його мета — не скласти список, а визначити пріоритети.

Список не має містити безліч якихось проміжних завдань. Визначте кілька найважливіших для досягнення основної мети. Прогрес у кількох важливих справах у довгостроковій перспективі дасть набагато суттєвіші результати, ніж виконання десятків, а то й більше, безглуздих пунктів довжелезного списку завдань.

Оригінал — Brent Franson
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — Jay Wennington

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

3267 4

Як перетворити стрес на заряд продуктивності

Деякі люди краще працюють в умовах стресу, для інших він стає непереборною обставиною

24.12.2016 The Ukrainians
723 4

9 простих і дієвих порад для підвищення продуктивності

Найімовірніше, ви вже чули про ці поради. Але згадати їх не буде зайвим — вони допоможуть оптимізувати ваше життя

18.01.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

42313 2

Чи зобов’язаний пасажир «Укрзалізниці» збирати за собою постіль?

Як спілкуватися із провідником
22.12.2015 Роман Рак
61135 10

Сектант своєї справи

Як 16-річному українцеві вдалося заснувати стартап на півмільйона доларів і розпочати роботу у «вищій лізі» маркетингу
12.10.2016 Ярослав Назар
48216 8

Легенда Хрещатика

Чому інженер, який запускав у космос ракети, а тепер миє вікна на Хрещатику, так не любить вихідних
25.11.2016 Анна Давидова

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати