Як стати найкращим у справі, якою ви займаєтеся

Серйозно поставтеся до своїх мрій. Більшість людей цього не роблять

7 Лютого 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

1. Розпочніть як аматор

Кензі та Харіс на той час тільки одружились. Обоє вони були випускниками Університету Брігама Янга і працювали в магазині компанії Apple у передмісті Солт-Лейк-Сіті. В той же час вони записували музику та публікували її на YouTube та Vine.

У них були заощаджені кошти, яких мало вистачити на рік життя, тому вони пішли з магазину, щоби швидко стати професійними музикантами. Впродовж кількох місяців їх робота залишалась непомітною. Вони мали всього декілька тисяч фоловерів.

Але потім усе змінилося. Одного дня вони виклали черговий трек на «Vine» і він миттєво став віральним. Наступного дня їм зателефонував один із агентів Vine, який заключив із ними контракт. Тепер вони отримали свій перший прибуток, який міг забезпечувати їхні базові потреби. Вони налагодили чудові зв’язки і були на власному шляху до успішної музичної кар’єри.

Кензі та Харісу не вдалося б досягти такого успіху в такий короткий період, якби вони не розпочали як аматори. Все що вони мали — трохи таланту. Але найбільше вони намагалися знову і знову публікувати свою музику. Кількість переросла у якість. І тоді вони виклали на сайт те, що людям сподобалося.

Далеко не  всі люди мають достатньо терпіння аби розпочати як аматор. Вони жертвують бажаною роботою зарази перфекціонізму. Ви знаєте таких людей. Це ті, хто впродовж багатьох років говорили, що вони збираються зробити щось, але ніяк не розпочнуть. Але насправді, глибоко в душі, вони бояться осуду та негативних відгуків.

Проаналізувавши все, вони опиняються в стані паралічу — постійно зважуючи усе, але так і не роблячи реальних дій. Замість того, щоб робити те, чого вони дійсно хочуть, вони роблять те, що, на їхню думку, сподобається іншим. І, таким чином, просто імітують те, що вже користується популярністю.

2. Навчайтеся і працюйте з наставником

Серйозно поставтеся до своїх мрій. Більшість людей цього не роблять. Поставтеся до мрій настільки серйозно, щоби не боятися виглядати дивним і вийти за рамки звичайного. Здобудьте освіту і практикуйтеся.

«Тільки-но учень буде готовим, з’явиться і вчитель», — Будда.

З часу, коли я повернувся із двохрічної подорожі, я знав, що хочу стати письменником, але моя мрія залишалася витвором моєї уяви до моменту, поки я не почав сприймати її серйозно і не знайшов собі наставника.

У мене було два наставника, які вплинули на те, як я пишу. Одним із них був молодий професор, який за три місяці дав мені більше знань, ніж я отримав впродовж попередніх чотирьох років. 

За три місяці він навчив мене академічному письму та організації досліджень краще, ніж інші впродовж усього періоду здобуття PhD. З його допомогою я б з легкістю вступив до аспірантури за своїм напрямом.

Я почав вести блог майже два роки тому. Розуміючи, що все це серйозно, я вирішив попрактикуватися. Але, цього разу, я зробив це у формі віртуального онлайн-курсу. 

За місяць навчань цього курсу, я написав у блозі пост, який прочитали більше п’яти мільйонів разів у різних куточках світу та кількома мовах. Цей онлайн-курс не був причиною мого успіху, але він був важливою частиною того досвіду, який мені так чи інакше потрібно було отримати.

Ви зрозумієте, що готові до наступного рівня, коли знайдете вчителя, який допоможе вам дістатися цього рівня.

3. Припиніть жити так, як живуть усі інші

Те, що популярно — неправильно. Більшість людей роблять одну й ту ж необхідну роботу приблизно однаково. Вони грають за правилами, що забезпечують оптимальну продуктивність. Вони піднімаються традиційними сходами, створеними для того, аби їх уповільнити та залишити десь посередині.

Коли всі інші ходять кругами, вони повинні пробиватися навпростець. Дерен Харді колись казав, що для того, аби виділитися у натовпі, слід рухатися туди, звідки усі стрімко тікають.

Якщо те, що ви робите не здається трохи божевільним для вас і дуже божевільним для інших людей, то, радше за все, ви рухаєтеся безпечним, але приреченим на невдачу шляхом

Якщо те, що ви робите не здається трохи божевільним для вас і дуже божевільним для інших людей, то, радше за все, ви рухаєтеся безпечним, але приреченим на невдачу шляхом.

Замість того, щоби дотримуватися встановлених суспільством правил, встановлюйте власні. Реструктуруйте гру, аби автоматизувати власний успіх. Уникайте ненависників, конвенцій та відповідностей. Ідіть за покликом свого серця, який вселяє вам віру та заохочує рухатися вперед. У пошуках щастя ви повинні виробити такий стиль життя, якого ви зможете чесно дотримуватися. Якщо ви будете чесними із собою, хороші речі та події  обов’язково ітимуть поруч із вами.

4. Будьте послідовними, допоки не досягнете успіху

Терпіння.

Продовжуйте рухатися навіть якщо ви ще не досягнули успіху. Послідовність — це одна із основних чеснот, якими ви повинні володіти, щоб стати тим, ким прагнете. Майже кожен може швидко розігнатися, але більшість так само швидко стомлюються і зупиняються. Кожний життєво важливий марафон спрямований на перевірку вашої сили волі.

Якщо це саме те, що ви любите робити, то займатиметесь ним незалежно від результату. Одержимість бажанням отримати конкретний результат, не дасть вам отримати бажаний. Вам доведеться змушувати себе щось робити.

Якщо ви справді чогось хочете, то робитимете усе для того, аби це сталося. Ви будете готові зменшити час на відпустку, на спілкування з друзями, на хобі, ви відмовитесь від сну, підете на ризик, знайдете наставника, будете вчитися і не боятиметесь виглядати смішно. Ви будете здивовані тим, як швидко отримаєте перший прибуток і досягнення, коли почнете серйозно ставитися до своє роботи.

Досвід є ключовим фактором. Знання перетворюються у мудрість тільки тоді, коли ви їх правильно і послідовно застосовуєте

Людина, яка легко піддається спокусі, набагато гірше оцінює силу власної волі, ніж та, яка чинить опір. Досвід є ключовим фактором. Знання перетворюються у мудрість тільки тоді, коли ви їх правильно і послідовно застосовуєте. Таким чином, намагайтеся вчитися у тих людей, які досягли бажаного, замість того, щоби прислухатися до сторонніх глядачів. Ніколи не користуйся порадами людини, на місці якої ви б не хотіли опинитися.

Ви можете скористатися досвідом успішних людей, аби приєднатися до числа 5-10% відсотків найкращих представників вашої професії. Але, якщо ви бажаєте стати найкращим у світі, то в певний момент вам потрібно буде залишити усе те позаду. Ви стаєте новатором. Першопрохідцем. Митцем.

5. Структуруйте ваше життя, щоб оптимізувати продуктивність

Потрапити у число найкращих, означає стати одним цілим зі своїм творінням. Усе, що ви робите, має значення. Кожна хвилина вашого життя або сприяє вашому просуванню, або навпаки — віддаляє вас від досягнення мети: їжа, яку ви вживаєте; люди, з якими проводите час; те, що ви робите і як саме; те, як ви проводите свої ранки та вечори… Усе це має значення.

Життя більшості людей структуроване за шаблоном. Перше, що вони роблять вранці — перевіряють свою електронну пошту або соціальні медіа. Вони можуть навіть прочитати хорошу книгу. Але всі ці речі є дуже захоплюючими і відволікаючими.

Для того, щоби стати креативним майстром, ви повинні зосередити свої зусилля на отриманні бажаного. У той час як ви знаходитесь далеко від вашої роботи, коли ви спите, проводите час із друзями, або займаєтесь будь-чим іншим, ваша підсвідомість працює над усвідомленням проблем, які вам потрібно вирішити.

Перше, що вам слід зробити щойно прокинувшись — це сформулювати ідеї, які виникли у вашій підсвідомості допоки ви спали. Можете зробити це у вигляді запису в журналі, який читаєте у дорозі на роботу. Максимізуйте активність своєї підсвідомості постійно нагадуючи їй про найважливішу роботу. Тоді творчі та змістовні ідеї, а також натхнення, постійно будуть переповнювати вас.

Для того, щоби мати високу продуктивність, важливо мати гарне здоров’я і  не відчувати фізичного болю. Наші тіло і розум працюють співзвучно.

6. Виділіть час для відновлення

Less is more. Зосереджуючись на результаті більше, ніж на тому, щоб просто бути зайнятим, ви на 100% занурюєтесь у процес, коли працюєте і на 100% вимикаєтеся, коли нічого не робите. А це дає вам змогу краще вникнути у суть справи і забезпечує необхідний час для відпочинку та відновлення. Тому інколи варто відволікатися від роботи.

Ваша здатність працювати на високому рівні — наче фітнес. Якщо ви ніколи не робите перерву між підходами, то не зможете стати сильним, витривалим і стриманим. Проте, не всі способи відпочинку допомагають вам відновити сили. Деякі мають більш заспокійливий ефект.

Моє відновлення, як правило, складається із ведення записів у журналі, слухання музики, проведення часу з сім’єю, готування їжі та допомоги іншим людям. Ці речі омолоджують мене та наповнюють мою роботу сенсом.

7. Перед виконанням важливої справи займіться повсякденною справою, яка дозволить вам зібратися з думками

Якщо говорити про навчання та оптимальну працездатність людини, то слід згадати про Джоша Вейдзкіна. Будучи ще дитиною, він здобув п’ять чемпіонських титулів у змаганнях із шахів. Користуючись основними принцами навчання з нуля та застосовуючи їх до різних дисциплін, він досягнув значних успіхів.  

Для того, щоб правильно налаштуватися Джош рекомендує зайнятися чимось повсякденним. Мета полягає в тому, щоби зменшити стрес і занепокоєння, яке ви можете відчувати. Таке заняття зазвичай займає близько 20-60 хвилин. Проте, Джош рекомендує поступово зменшувати відведений на таку вправу час. Багато людей перш ніж виконувати завдання, відчувають певний опір, який може мати різні прояви — страх, невпевненість, відчуття неповноцінності тощо. Усі ці емоції мають негативний вплив на якість роботи, яку ми виконуємо. Процес виконання рутинної справи націлений на регулювання вашого емоційного стану, надання відчуття спокою, впевненості, любові, що значно покращить результативність вашої роботи.

8. Опануйте свої страхи та хвилювання

Ідея безстрашності — помилкова концепція. Зазвичай безстрашними себе почувають глядачі, а виконавці відчувають страх і хвилювання. Проте останні навчилися опановувати і ці почуття.

Коли ви починаєте почуватися некомфортно, тоді все гаразд. Настає момент вашого персонального росту. Без болю не буде перемог. Дуже складно досягти успіху не доклавши зусиль. Це момент, коли більшість людей зупиняються. Але не ви.

9. Робіть те, що любите

Зрештою, немає нічого важливішого, ніж тісний зв’язок із людьми. Любов, яку ви відчуваєте до інших людей — найцінніший досвід.

Постійно навчаючись, працюючи над своїм розвитком, важливо не забувати про те, що ви робите це, в першу чергу, не заради себе, а для блага людей.

У психології існує мотиваційна ієрархія, що складається із чотирьох етапів:

На першому етапі вами керує страх. Все, що ви робите, працює на те, щоб уникнути покарання або негативних наслідків. Згідно теорії прийняття рішень, ця форма мотивації спрямована на запобігання невдач та розчарувань.

На другому етапі вами керує бажання отримати нагороду. Усі ваші дії спрямовані на отримання бажаного. Якщо ви ділова людина, робите тільки те, що, на вашу думку, забезпечить вам першість. Таким чином, ви зосереджені на просуванні вперед.

І перший і другий етапи демонструють зовнішні мотивації, які є менш потужними, ніж внутрішні.

На третьому етапі ви керуєтесь обов’язком. Ви робите те, що повинні робити, незалежно від того, що отримаєте навзаєм — винагороду чи покарання. Це внутрішня мотивація. Ви не відчуваєте страху, але і запалу теж немає.

На четвертому етапі, ви натхненні любов’ю. Ви вийшли за рамки власних потреб і турбот. Ваша мета полягає в тому, щоби принести стільки радості кожній людині, скільки можливо. Ваша любов виходить за рамки людського мислення. Це змушує вас робити речі, які більшість людей вважають божевільними. Ви більше не живете за звичайними правилами. Вами керують найсильніші та найчистіші помисли.

Висновок

Ви можете швидко досягнути бажаної мети, коли робитимете те, що любите. Це вимагатиме від вас багато зусиль, самопожертви та послідовності. Але це не означає, що ви матимете усе те, що маєте зараз. Ставати кращим — це перевершувати власні принципи.

Вам слід визначити рівень впливу або якості роботи, якою займаєтесь. Ви можете стати найкращими в світі у справі, якою займаєтеся. Цей процес розпочинається з особливого мислення. То ви хочете приєднатися до 1% найкращих?

Оригінал — Benjamin Hardy
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — David Marcu

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки