Як знайти ідеальну роботу? Для початку сформуйте ідеальний графік дня

Письменник і підприємець Пол Джарвіс пояснює, як зайнятися справою, яка вам дійсно вдасться

31 Березня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Якщо ви працюєте на себе, то вам доведеться нести всю відповідальність за результат.

Якось я обговорював це питання зі своїм приятелем Джеймсом Кліром для моєї майбутньої книжки «Компанія одного». Він вважає, що багато людей вирішують, який бізнес хочуть запустити, не враховуючи того, як їм хочеться проводити свій день. Вони вважають, що круто стати письменником або керувати компанією, що розробляє програмне забезпечення, або створювати подкаст, тому що вони бачать, що іншим це вдається. Але вони не враховують роботу, яку необхідно буде робити.

Так легко помічати лише результати — визнання, доходи, успіх. Ми бачимо, що люди досягають успіху і хочемо робити те ж саме, бо бачимо їхніх успіх. Але при цьому ми забуваємо про процес, який веде до цього успіху.

Вже й не згадаю, скільки разів я отримував електронні листи від людей, які хочуть створити популярний блог, але ненавидять писати. Або людей, які хочуть вести успішний подкаст, але не можуть підтримувати бесіду. Або тих, хто прагне свободи фрілансера, але ненавидить спілкуватися з клієнтами.

Щоразу вони звертають увагу на результат, а не на процес, який веде до нього. А цей процес заповнює кожен наш день. Це робота, спрямована на досягнення успіху. Тому, якщо вам не подобається писати, спроба стати відомим блогером може бути не найкращим вибором. Аналогічно зі створенням програмного забезпечення — якщо ви не хочете більшу частину часу займатися підтримкою і маркетингом, то краще застосувати свої зусилля десь в іншому місці.

Зрештою, ми робимо те, що повинні робити. Тому Джеймс вважає, що краще вчинити інакше: спочатку варто визначити, що вам найбільше подобається робити щодня, і ґрунтуючись на цьому, знайти ідеальну роботу. Йому подобається вивчати, досліджувати, писати і використовувати науку, щоби розповідати історії. Він щасливий і мотивований на довгострокову роботу на одинці зі своїми ідеями та словами. Ймовірно, це і робить його таким плідним і популярним письменником.

Він міг би робити ще багато чого в своєму бізнесі, щоб заробити більше грошей, але все повинно пройти через цей фільтр. Чим буде наповнений його день, якщо він щось зробить? Ось чому його жодне джерело доходу не пов’язане з постійною підтримкою. Якщо він продає курс, то до нього не додаються щомісячні дзвінки. Якщо він виступає з програмною промовою, то приходить, виступає, відповідає на запитання та йде. Жодних консультацій.

Він влаштував своє життя таким чином, який йому підходить. І з огляду на те, як він хоче проводити свої дні — вивчати, писати, ділитися. Він займається тим, що йому до душі і розробив свою бізнес-модель. Він неодноразово говорить «ні» доходам, зате може сказати «так» тому, як він хоче проводити свій час.

Якщо вам не подобається адміністративна і маркетингова робота, яка іноді буває всепоглинаючою, то, можливо, фріланс і підприємництво — це ваша мрія, яку ви плекаєте після поганих днів у офісі. Можливо вам не варто залучати гроші інвесторів, якщо вам не подобається, що хтось інший буде майже повністю контролювати всі аспекти вашого бізнесу.

Це хороша причина, щоб не будувати велику компанію, — нехай це будете тільки ви або крихітна команда. Якщо я або Джеймс вирішили б розширити свої справи, то тепер наш час забирали б управління іншими людьми і складності ведення більшого бізнесу. Ось чому для деяких бізнесменів є сенс не зростати. На перший погляд, зростання і залучення величезної кількості клієнтів є основою для неймовірного багатства. Але це тільки результат. Це побічний продукт успішного росту. Він нічого не розповідає про пов’язані з цим процеси. Він нічого не говорить про зменшення свободи, яке виникає з появою відповідальності за інших (як співробітників, так і багатьох клієнтів).

Тому наступного разу, коли ви мріятимете про ділове життя, яке виглядає суперово з точки зору потенційних результатів, подумайте, на що буде схожий ваш звичайний робочий день. Якщо це не зовсім те, що вам до душі, то варто переключити свої зусилля на щось інше.

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!