10 помилок, яких освічені люди не припускаються двічі

Кожен наступний рівень вашого життя, вимагатиме іншого вас

16 Жовтня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Кожен помиляється і цього не уникнути. Але не кожен вчиться на помилках. Деякі люди знову і знову наступають на одні й ті ж граблі, втрачаючи можливість досягти хоча б якогось прогресу, і не можуть зрозуміти, у чому полягає причина невдачі.

«Помилку можна пробачити, якщо той, хто її припустився, має мужність визнати це», — Брюс Лі.

Коли ми припускаємося помилки, нам буває важко визнати це, оскільки це занижує нашу самооцінку. І це проблема, оскільки, як показують нові дослідження, лише повне усвідомлення та переосмислення помилок — єдиний спосіб уникнути їхнього повторення.

Проте, багато-хто і досі відмовляється визнавати свої помилки.

Дослідники психологічної лабораторії Мічиганського університету з’ясували, що людей, які припустились помилки, можна поділити на дві групи: ті, хто має фіксовану точку зору («Потрібно забути про це; Мені ніколи не вдасться досягти успіху у цій справі!») та тих, чий світогляд активно розвивається («Який тривожний дзвінок! Давайте подивимося, де саме я помилився і що зробив неправильно, бо я не хочу попастися на той же гачок знову»).

Звертаючи увагу на помилки, ми витрачаємо більше часу та зусиль на їхнє виправлення. Висновки, які ви робите, проаналізувавши помилку, в перспективі працюють на вашу користь.

Люди, які мають розширений світогляд, твердо стоять ногами на землі, тому що вони переосмислюють свої помилки і використовують їх, щоб стати ще кращими. А ті, чий кругозір вужчий, приречені на їхнє повторення, оскільки намагаються щосили ігнорувати їх.

«Якщо ви вдруге припускаєтесь однієї і тієї ж помилки, то це вже більше не помилка, а свідомо прийняте рішення», — Пауло Коельо.

Кмітливі, успішні люди не захищені імунітетом від здійснення помилок; вони просто навчилися робити корисні висновки з них. Іншими словами, вони швидко розпізнають першопричину невдачі і ніколи не припускаються тієї ж помилки двічі.

 

Віра в когось або у щось занадто прекрасне, щоб бути правдою

Деякі люди настільки харизматичні і впевнені у собі, що дуже легко почати слідувати всьому, про що вони кажуть. Вони безкінечно говорять про неймовірний успіх власного бізнесу, про те, наскільки сильно вони всім подобаються, і наскільки багато можливостей можуть вам запропонувати. Звичайно, успішні люди, які можуть і хотіли б вам допомогти існують, але якщо розумним людям хоча б раз доводилося пожалкувати про те, то надалі вони думатимуть двічі, перш ніж братимуться за справу, яка виглядає чудово.

Результати наївності та недостатньої обачливості можуть бути катастрофічними. Розумні люди ставитимуть серйозні запитання перш ніж долучатися до тієї чи іншої справи, оскільки добре усвідомлюють, що будь-хто (і вони також) може виявитися не настільки хорошим, як здається.

Робити те саме, але очікувати різних результатів

Альберт Ейнштейн якось казав, що робити одне і теж, при цьому очікуючи інших результатів — безумство. Не зважаючи на популярність та визнання його геніальності, все ж трапляються люди, які вважають, що два плюс два інколи дорівнюватиме п’яти. Кмітливим людям потрібно пережити таке розчарування лише раз у житті. Факт надзвичайно простий: якщо ви дотримуєтесь єдиного підходу, то отримаєте ті ж самі результати. Розумні люди добре знають, що, коли їм потрібні інші результати, то варто змінити підхід, навіть якщо цей процес буде болісним та неприємним.

Неспроможність відтермінувати задоволення

Ми живемо у світі, де книги миттєво з’являються на наших електронних читалках, новини розповсюджуються швидко та масштабно, будь-що може бути доставленим до нас додому всього за добу.

Але розумні люди знають, що задоволення миттєво не приходить і що довгі години важкої праці передують винагороді. Вони добре знають, як використати це для вироблення мотивації через здійснення кожного кроку, який наближає до успіху, оскільки їм уже доводилося проходити той біль і розчарування, коли їхні зусилля виявлялися марними.

Діяльність без бюджету

Ви не зможете відчути фінансову свободи, доки не діятимете згідно чітко встановленого бюджету. Дотримання бюджету — і особистого, і професійного, — дозволяє нам зосередитися на прийнятті продуманих рішень щодо того, чого ми хочемо і чого потребуємо.

Розумним людям потрібно лише раз зіткнутися з неподоланною купою рахунків і вони починають ретельно перевіряти, на що конкретно витрачаються їхні кошти. Вони усвідомлюють, що тільки-но вони зрозуміють наскільки багато витрачають і на що саме, то робити правильний вибір стане значно простіше.

Ранкове кава не здаватиметься такою спокусливою, якщо ви з’ясуєте, що витрачаєте на неї близько 500$ у рік. Мати бюджет — це не лише бути впевненим у тому, що вам вистачить коштів на сплату рахунків. Кмітливим людям добре відомо, що наявність та суворе дотримання бюджету ніколи не спричинить втрату можливостей, оскільки суворі рамки не дозволять використати їхній дорогоцінний капітал на необов’язкові витрати. Бюджети запроваджують дисципліну, а дисципліна — основа якісної роботи.

Втрата бачення цілісної картини

Поринувши з головою у буденну роботу, дуже легко забути, якою є цілісна картина. Та завдяки правильному визначенню щоденних пріоритетів розумні люді вдало тримають її перед очима. І справа не в тому, що вони не піклуються про виконання дрібних справ. Життя — це про «велику картину» і коли ви її не бачите (або забуваєте), то страждає все.

Невиконання домашньої роботи

У деякий момент кожному хочеться спростити шлях: наприклад, скопіювати другову доповідь із біології або прийти на важливу зустріч не підготувавшись заздалегідь. Кмітливі люди усвідомлюють, що навіть якщо одного разу їм пощастить у такій ситуації, то такий підхід може стати на заваді до повної реалізації їхнього.

Вони не використовують можливість піти простішим шляхом, оскільки розуміють, що наполегливій праці та належній обачності не існує жодних альтернатив. Вони знають, що без належної підготовки вони ніколи нічому не навчаться. А такий розвиток подій неминуче спричинить крах кар’єри.

Намагатися видавати себе за того, ким ви не є

Дуже часто ми піддаємося спокусі догоджати оточуючим людям, видаючи себе за тих, ким насправді не є. Але ніхто не любить фальшивок. Окрім того, видавання себе за іншого ніколи нічим хорошим не закінчується.

Розумні люди розпізнають, коли хтось намагається видавати себе за іншого, бо часто ми забуваємо про те, що мусимо грати роль постійно та інколи виходимо з образу. Та є люди, які не усвідомлюють, що будь-хто може розпізнати їхню нещирість. Вони не розуміють, які стосунки цим зіпсували, які роботи втратили та які можливості проґавили у результаті намагань видавати себе за тих, ким вони насправді не є. Розумні люди будують свої відносини абсолютно іншим способом, бо розуміють, що щастя та успіх вимагають автентичності.

Намагатися задовольнити кожного

Майже кожен у якийсь момент свого життя припускається такої помилки, але кмітливі люди доволі швидко засвоюють, що задовольнити абсолютно всіх неможливо і не варто намагатися це зробити. Кмітливі люди знають, що намагаючись бути ефективним, потрібно бути сміливість, диктувати свої умови та робити той вибір, який здається найбільш правильним саме вам (а не той, що сподобається усім іншим).

Використовувати образ жертви

Репортажі новин та публікації у соціальних медіа заповнені історіями про людей, які  для того, щоб пробитися, робили із себе жертву. Розумні люди одного разу можуть спробувати скористатися таким методом, але вони швидко усвідомлюють, що це одна із форм маніпуляцій, тому всі отримані в такий спосіб переваги, зійдуть нанівець, тільки-но люди побачать, що це лише гра на публіку.

Також цей метод має один прихований аспект, розгледіти який можуть лише справді дуже розумні люди: розігруючи із себе жертву, ви добровільно позбавляєте себе власної сили і не можете встановити її вартість.

Намагатися змінити когось

Єдиний шлях до особистісних змін будь-якої людини прокладений через непоборне бажання та потребу змінити самого себе. Ви можете піддатися спокусі та повірити, що ваших зусиль і старань може вистачити для того, аби змінити людину на краще (навіть якщо вона сама цього не хоче). Дехто навіть спеціально обирає людей із проблемними ситуаціями, сподіваючись, що зможе їх «полагодити». Розумні люди можуть припуститися такої помилки, але згодом вони усвідомлюють, що не можуть змінити нікого, окрім самих себе. Тому вони будуть власне життя поруч із мудрими та позитивними людьми, а не поруч із тими, які тягнуть їх донизу.

Узагальнюючи усе сказане

Люди з розвиненим емоційним інтелектом успішні, бо ніколи не припиняють вчитися. Вони наввчаються на своїх помилках та успіхах, а також завжди намагаються стати найкращими.

Оригінал — Travis Bradberry
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!