img

Уроки життя: Платня vs Улюблена справа

26.09.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Одне з найважчих завдань у житті — знайти баланс між справою, яку ви любите, та платнею, яку прагнете отримувати. Я переконаний, що більшість людей хотіли б займатися чимось іншим, а не тим, чим заробляють зараз.

Проблема полягає у тому, що складно заробляти гроші, роблячи те, що подобається. Я люблю грати у гольф, але ніхто не платитиме, щоб подивитися на мою гру. Ми не можемо всі бути зірковими акторами, співаками чи спортсменами. Вони роблять те, що люблять. Вони обожнюють свою роботу та отримують гарну платню за неї. І це факт.

Конфуцій говорив: «Оберіть роботу, яку любите, і вам жодного дня в житті не доведеться працювати». Але сказати значно простіше, ніж зробити. На жаль, Конфуцій ніяк не висловився щодо зарплатні. З власного досвіду скажу, що це перший фактор, що змушує нас відмовитися від роботи, яку ми любимо.

Як робити те, що ви любите, і отримувати за це гарну платню? — питання «на мільйон». Спершу погана новина — я не можу відповісти на це питання саме для вас. Ви самі повинні знайти на нього відповідь. Єдине, що я можу вам запропонувати, — показати спосіб усвідомити, де ви перебуваєте сьогодні і до чого прагнете. Вас може здивувати те, наскільки ця проста вправа здатна допомогти вам у досягненні бажаного.

Ось вам матриця: зарплата vs улюблена справа. Вона доволі проста. На одній осі у вас Улюблена справа, на іншій — Зарплатня.

На перетині усіх цих точок ви бачите чотири квадрати. Кожна з них репрезентує те, що ви отримуєте від роботи на конкретному етапі. Наприклад, перша коробка — це Хом’яче колесо. Це робота, якої ви не любите і за яку вам погано платять. На цьому етапі вашого життя ви ходите по колу, роблячи одне й те саме, але ніяк не виберетеся із цієї пастки, тому так і не дістанетеся бажаного місця. Кожен коли-небудь переживає такий момент, але ваше основне завдання — якомога швидше вибратися із такої ситуації.

Будучи підлітком, я увесь свій час проводив у цьому квадраті. Я розвозив піцу та прибирав басейни. Якщо розглядати це на шкалі «Улюбленої справи», то ці роботи були для мене на нульовій позиції. Але кожна з них навчила мене чогось важливого. Це дало мені можливість побачити, яким буде моє життя, якщо я не виберуся з цього квадрата. Це мотивувало мене отримати освіту та знайти кращу роботу.

І це саме те, що я зробив. Я закінчив коледж і заробляв більше грошей, ніж міг уявити будь-коли раніше. Таким чином я перемістився до іншого квадрата під назвою «Золоті наручники». Минуло 18 років, а я все ще його заручник.

Більшість дорослих людей, як і я, дотримуються такого способу життя. Ми знаходимо роботу з хорошою зарплатнею та обов’язками, які нам подобаються. Це може і не бути роботою нашої мрії, але таке життя нам  подобається. Ви почуваєтеся комфортно і підлаштовуєте під цей квадрат стиль свого життя. Бувають періоди, коли ми всі думаємо про щось інше. Але справа, якою ми хотіли б займатися, або незрозуміла, або шлях до неї занадто довгий, або і одне, і інше. Тому ми залишаємо усе без змін.

Але що довше ви живете у цьому квадраті, то більше починаєте задумуватися над способами опинитися у «Щасливому місці». Це третя частина таблиці, у якій все, що відбувається, починає вас захоплювати. Це саме та ситуація, коли ви робите те, що найбільше любите. І можливо ви взагалі не отримуєте за це платні, але вас усе влаштовує, бо ви цим захоплені. 

Вісім років тому я заснував організацію «Bee Cave Arts Foundation». Я захоплювався мистецтвом і його впливом на людей. Тому вирішив щось таке організувати. На цій роботі я не заробив жодної копійки, проте завдяки їй збагатився духовно.

Як ви бачите, справи почали йти краще, але не ідеально. Кінцева мета — «Святий Грааль». Саме тут ви почуваєтесь, як зірковий актор, співак чи спортсмен. Ви отримуєте гарну платню і займаєтеся улюбленою справою. Більшості людей так і не вдається цього досягти. Це здається неприступною вершиною. Але, як і у будь-якому великому змаганні, якщо ви вкладете достатньо часу, енергії та зусиль, то зможете перемогти.

Навіть якщо досі мені не вдалося цього зробити, я все ж почав робити перші кроки на шляху до своєї мети. Я можу намалювати, який вигляд матиме моє життя, у цьому квадраті і вже сьогодні приймаю рішення, які допоможуть мені отримати бажане якнайшвидше.

Шлях до «Святого Грааля» починається із підвищення власних очікувань. Ні вашим родичам, ні вашим друзям, нікому, окрім вас, немає діла до того, у якому квадраті ви перебуватимете. Це залежить лише від вас. Ваші сьогоднішні очікування визначають ваші майбутні реалії. Зробіть їх вищими — і досягнете більшого, ніж уявляли. Зробіть їх меншими — і ви застрягнете у «Хом’ячому колесі» назавжди.

А тепер подумайте, що ви можете зробити, аби покращити власне життя. Великі зміни починаються із крихітних кроків. Вони поступово розвиватимуть вашу впевненість у собі — і одного дня у полі вашого зору з’явиться «Золотий Грааль». Шлях до цього не буде коротким та легким, але якщо ви наполегливо рухатиметеся уперед, то точно досягнете цілі.

Цей текст — один із серії листів, які я пишу своїм дітям. Моя мета — осмислити та описати якомога більше життєвих уроків.

Оригінал — Chad Bockius
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

1224 4

Не йдіть шляхом найменшого опору

Легше сидіти перед телевізором, ніж проводити час читаючи книгу про те, як стати кращим

01.05.2017 The Ukrainians
2104 6

45 дрібних порад, що допоможуть покращити ваше резюме

Ось поради, що допоможуть зробити ваше резюме набагато привабливішим

30.11.2017 The Ukrainians
813 5

Вигорання як причина залишити роботу

Воно складається з трьох компонентів: виснаження, цинізм і зниження працездатності

31.05.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

30885 15

Відчути світ

Ігор Шаверський та Олена Петросюк залишили престижні роботи і за два роки відвідали майже 40 країн
22.08.2016 Софія Пилипюк
35161 11

Анна Петрова

Розмова із молодою підприємицею, засновниця та генеральною директоркою Startup Ukraine
02.07.2014 Юліана Паранько
28654 6

Хочу здати кров. Як? Де? Коли?

16 карток про те, як cтати донором крові та чого не можна робити перед процедурою
22.02.2017 Ірина Сало

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати