img

Я відмовився від мультитаскінгу — і ось що сталось

04.07.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Раніше я пишався кількістю думок, які роїлися в моїй голові. Я міг одночасно спілкуватися по Skype, відповідати на електронні листи та робити нотатки для наступних зустрічей.

Увесь день я бігав туди-сюди, наче білка в колесі, а моїм незмінним партнером була чашка кави.

Одного дня я дещо усвідомив. Я приділяв занадто багато уваги непотрібним деталям, тоді як деякі речі залишались непомітними. Раніше я заспокоював себе тим, що я просто «звик дивитись на ситуацію ширше».

Я читав книжки про те, що мультитаскінг — це головна перевага успішних людей.

Це спонукало мене проаналізувати звички деяких успішних підприємців із мого кола друзів. Усі вони вірили в багатозадачність.

Тоді я усвідомив дещо. Усі ці люди упускали деякі важливі деталі у своєму бізнесі. Можливо, мультитаскінг не є якоюсь перевагою чи відзнакою. Можливо, це слабкість.

Саме тому я захотів змінитись. Я вирішив фокусуватися на одній справі за раз, щоб зрозуміти, чи принесе це результат. Ось що я зрозумів.

Зустрічі

Коли я навчився повністю зосереджуватись на темі зустрічі, то зміг завершувати їх раніше і у мене вже був сформований чіткий план дій для подальшої роботи. Ми не відволікались на інші теми і не починали другорядних дискусій. Якщо на зустріч виділяли 30 хвилин, то мені вдавалось її завершити вже за 25.

Почав краще готуватися до зустрічей, а це суттєво вплинуло на їхню тривалість. Завдяки цьому я міг змінити своє ставлення до певного питання. Я почав краще розуміти деякі деталі.

Електронна пошта

Я завжди охайно ставився до email-скриньки. Попри це, щодня отримую понад 300 листів. Будь-яке зменшення кількості листів — це справжня перемога для мене. 

Завдяки тому, що я навчився зосереджуватись лише на одній справі, мої відповіді на листи стали чіткішими та рідше потребували якихось подальших дій.

Цей підхід вплинув на вигляд моєї скриньки і щодня економить мені чимало часу.

Лідерство

Я став кращим лідером, коли навчився зосереджуватись на чомусь одному. Я навчився дослухатись до того, що важливі мені люди думають про наші проекти.

Коли я навчився аналізувати деталі справи, то зміг допомогти своїй команді та скерувати її у правильному напрямку з потрібними навичками. Наша команда стала продуктивнішою.

Атмосфера

Монозадачність дозволила мені позбутись зайвої напруженості. Я більше не відчував себе жонглером, який несамовито намагається втримати декілька кульок у повітрі. Я повернув собі спокій та рівновагу.

Відчуття спокою поширилось і на мою команду. У мене не було потреби постійно «висіти» на телефоні. Я відчував, що роблю значно більше протягом дня зараз, ніж тоді, коли намагався виконувати багато справ водночас. Я став щасливішим та задоволенішим життям. 

Розклад

Як і раніше, у мене було доволі багато справ. Мій бізнес зростав, і це вимагало від мене ще більшої віддачі. Сімейні обов’язки теж нікуди не зникли. Здавалось, що я ось-ось потону під черговою хвилею шкільних заходів моїх дітей.

Саме тому я почав приділяти особливу увагу моєму розкладу. Кожного дня я переглядав список справ і визначав пріоритети на наступний день. Завдяки цьому я зрозумів, що занадто часто погоджуюсь на зустрічі, які мають для мене низьку цінність. Але оскільки я вважав себе «майстром мультитаскінгу», то й не помічав цього. Тепер я по-іншому формую свій графік.

Під час цього експерименту я перестав вважати багатозадачність сильною рисою. Натомість я вважаю її слабкістю, яка стояла на шляху нових досягнень для розвитку мого бізнесу.

Я переконаний, що мультитаскінг — це виправдання для тих, хто не вміє приділяти увагу потрібним речам. Коли ви упускаєте якусь можливість, то завжди простіше сказати «Я такий зайнятий, не можу завершити всіх цих справ». Але це лише виправдання. Справжній лідер знаходить час для важливих справ.

Сподіваюсь, що моїм черговим досягненням стане відмова від кави. Можливо, я почну з того, що перейду на каву без кофеїну. Подивимось, що з цього вийде.

Оригінал — Phil Masiello
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

974 5

10 речей про практику, яких люди не розуміють

Аналізуйте власні досягнення щоразу по завершенні практики

19.02.2018 The Ukrainians
647 4

Поради щодо кар’єрного росту, якими з вами ніхто не поділиться

Декілька порад, які допоможуть розвинути корисні для вашої кар’єри звички 

11.08.2018 The Ukrainians
660 5

Сім секретів суперпродуктивних людей

Ставити амбітні цілі, демонструвати сталість, володіти знаннями та інше

30.05.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

34915 12

Брія Блессінґ

Розмова з українською співачкою
24.09.2014 Володимир Бєглов
49331 8

Легенда Хрещатика

Чому інженер, який запускав у космос ракети, а тепер миє вікна на Хрещатику, так не любить вихідних
25.11.2016 Анна Давидова
50492 3

Чи має клієнт платити за розбитий посуд в ресторані?

8 карток про те, як поводитися, якщо ви випадково розбили посуд у кафе чи ресторані
22.04.2016 Ірина Сало

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати