img

Я відмовився від мультитаскінгу — і ось що сталось

04.07.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Раніше я пишався кількістю думок, які роїлися в моїй голові. Я міг одночасно спілкуватися по Skype, відповідати на електронні листи та робити нотатки для наступних зустрічей.

Увесь день я бігав туди-сюди, наче білка в колесі, а моїм незмінним партнером була чашка кави.

Одного дня я дещо усвідомив. Я приділяв занадто багато уваги непотрібним деталям, тоді як деякі речі залишались непомітними. Раніше я заспокоював себе тим, що я просто «звик дивитись на ситуацію ширше».

Я читав книжки про те, що мультитаскінг — це головна перевага успішних людей.

Це спонукало мене проаналізувати звички деяких успішних підприємців із мого кола друзів. Усі вони вірили в багатозадачність.

Тоді я усвідомив дещо. Усі ці люди упускали деякі важливі деталі у своєму бізнесі. Можливо, мультитаскінг не є якоюсь перевагою чи відзнакою. Можливо, це слабкість.

Саме тому я захотів змінитись. Я вирішив фокусуватися на одній справі за раз, щоб зрозуміти, чи принесе це результат. Ось що я зрозумів.

Зустрічі

Коли я навчився повністю зосереджуватись на темі зустрічі, то зміг завершувати їх раніше і у мене вже був сформований чіткий план дій для подальшої роботи. Ми не відволікались на інші теми і не починали другорядних дискусій. Якщо на зустріч виділяли 30 хвилин, то мені вдавалось її завершити вже за 25.

Почав краще готуватися до зустрічей, а це суттєво вплинуло на їхню тривалість. Завдяки цьому я міг змінити своє ставлення до певного питання. Я почав краще розуміти деякі деталі.

Електронна пошта

Я завжди охайно ставився до email-скриньки. Попри це, щодня отримую понад 300 листів. Будь-яке зменшення кількості листів — це справжня перемога для мене. 

Завдяки тому, що я навчився зосереджуватись лише на одній справі, мої відповіді на листи стали чіткішими та рідше потребували якихось подальших дій.

Цей підхід вплинув на вигляд моєї скриньки і щодня економить мені чимало часу.

Лідерство

Я став кращим лідером, коли навчився зосереджуватись на чомусь одному. Я навчився дослухатись до того, що важливі мені люди думають про наші проекти.

Коли я навчився аналізувати деталі справи, то зміг допомогти своїй команді та скерувати її у правильному напрямку з потрібними навичками. Наша команда стала продуктивнішою.

Атмосфера

Монозадачність дозволила мені позбутись зайвої напруженості. Я більше не відчував себе жонглером, який несамовито намагається втримати декілька кульок у повітрі. Я повернув собі спокій та рівновагу.

Відчуття спокою поширилось і на мою команду. У мене не було потреби постійно «висіти» на телефоні. Я відчував, що роблю значно більше протягом дня зараз, ніж тоді, коли намагався виконувати багато справ водночас. Я став щасливішим та задоволенішим життям. 

Розклад

Як і раніше, у мене було доволі багато справ. Мій бізнес зростав, і це вимагало від мене ще більшої віддачі. Сімейні обов’язки теж нікуди не зникли. Здавалось, що я ось-ось потону під черговою хвилею шкільних заходів моїх дітей.

Саме тому я почав приділяти особливу увагу моєму розкладу. Кожного дня я переглядав список справ і визначав пріоритети на наступний день. Завдяки цьому я зрозумів, що занадто часто погоджуюсь на зустрічі, які мають для мене низьку цінність. Але оскільки я вважав себе «майстром мультитаскінгу», то й не помічав цього. Тепер я по-іншому формую свій графік.

Під час цього експерименту я перестав вважати багатозадачність сильною рисою. Натомість я вважаю її слабкістю, яка стояла на шляху нових досягнень для розвитку мого бізнесу.

Я переконаний, що мультитаскінг — це виправдання для тих, хто не вміє приділяти увагу потрібним речам. Коли ви упускаєте якусь можливість, то завжди простіше сказати «Я такий зайнятий, не можу завершити всіх цих справ». Але це лише виправдання. Справжній лідер знаходить час для важливих справ.

Сподіваюсь, що моїм черговим досягненням стане відмова від кави. Можливо, я почну з того, що перейду на каву без кофеїну. Подивимось, що з цього вийде.

Оригінал — Phil Masiello
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

703 5

Бути босом самому собі не так легко, як здається на перший погляд

Насправді це зовсім не так гламурно, як виглядає

29.04.2018 The Ukrainians
1548 5

Чому ми витрачаємо своє життя на те, що нам не до вподоби та як це змінити

Увага визначає ваш досвід, а досвід — життя, яке ви проживаєте

29.04.2018 The Ukrainians
648 3

Перший крок до продуктивності

Кілька простих порад для тих, хто прагне продуктивності

13.08.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

47852 12

Богдан Гаврилишин

Розмова із відомим українським економістом та громадським діячем
27.07.2014 Володимир Бєглов
44955 8

Сам собі пастир

Що знайшов у лісах Житомирщини колишній в’язень «ЛНР» і чому краще фантазувати, ніж бути реалістом
19.07.2016 Євген Руденко
63327 10

Сектант своєї справи

Як 16-річному українцеві вдалося заснувати стартап на півмільйона доларів і розпочати роботу у «вищій лізі» маркетингу
12.10.2016 Ярослав Назар

Введіть слово, щоб почати