img

Я відмовився від мультитаскінгу — і ось що сталось

04.07.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Раніше я пишався кількістю думок, які роїлися в моїй голові. Я міг одночасно спілкуватися по Skype, відповідати на електронні листи та робити нотатки для наступних зустрічей.

Увесь день я бігав туди-сюди, наче білка в колесі, а моїм незмінним партнером була чашка кави.

Одного дня я дещо усвідомив. Я приділяв занадто багато уваги непотрібним деталям, тоді як деякі речі залишались непомітними. Раніше я заспокоював себе тим, що я просто «звик дивитись на ситуацію ширше».

Я читав книжки про те, що мультитаскінг — це головна перевага успішних людей.

Це спонукало мене проаналізувати звички деяких успішних підприємців із мого кола друзів. Усі вони вірили в багатозадачність.

Тоді я усвідомив дещо. Усі ці люди упускали деякі важливі деталі у своєму бізнесі. Можливо, мультитаскінг не є якоюсь перевагою чи відзнакою. Можливо, це слабкість.

Саме тому я захотів змінитись. Я вирішив фокусуватися на одній справі за раз, щоб зрозуміти, чи принесе це результат. Ось що я зрозумів.

Зустрічі

Коли я навчився повністю зосереджуватись на темі зустрічі, то зміг завершувати їх раніше і у мене вже був сформований чіткий план дій для подальшої роботи. Ми не відволікались на інші теми і не починали другорядних дискусій. Якщо на зустріч виділяли 30 хвилин, то мені вдавалось її завершити вже за 25.

Почав краще готуватися до зустрічей, а це суттєво вплинуло на їхню тривалість. Завдяки цьому я міг змінити своє ставлення до певного питання. Я почав краще розуміти деякі деталі.

Електронна пошта

Я завжди охайно ставився до email-скриньки. Попри це, щодня отримую понад 300 листів. Будь-яке зменшення кількості листів — це справжня перемога для мене. 

Завдяки тому, що я навчився зосереджуватись лише на одній справі, мої відповіді на листи стали чіткішими та рідше потребували якихось подальших дій.

Цей підхід вплинув на вигляд моєї скриньки і щодня економить мені чимало часу.

Лідерство

Я став кращим лідером, коли навчився зосереджуватись на чомусь одному. Я навчився дослухатись до того, що важливі мені люди думають про наші проекти.

Коли я навчився аналізувати деталі справи, то зміг допомогти своїй команді та скерувати її у правильному напрямку з потрібними навичками. Наша команда стала продуктивнішою.

Атмосфера

Монозадачність дозволила мені позбутись зайвої напруженості. Я більше не відчував себе жонглером, який несамовито намагається втримати декілька кульок у повітрі. Я повернув собі спокій та рівновагу.

Відчуття спокою поширилось і на мою команду. У мене не було потреби постійно «висіти» на телефоні. Я відчував, що роблю значно більше протягом дня зараз, ніж тоді, коли намагався виконувати багато справ водночас. Я став щасливішим та задоволенішим життям. 

Розклад

Як і раніше, у мене було доволі багато справ. Мій бізнес зростав, і це вимагало від мене ще більшої віддачі. Сімейні обов’язки теж нікуди не зникли. Здавалось, що я ось-ось потону під черговою хвилею шкільних заходів моїх дітей.

Саме тому я почав приділяти особливу увагу моєму розкладу. Кожного дня я переглядав список справ і визначав пріоритети на наступний день. Завдяки цьому я зрозумів, що занадто часто погоджуюсь на зустрічі, які мають для мене низьку цінність. Але оскільки я вважав себе «майстром мультитаскінгу», то й не помічав цього. Тепер я по-іншому формую свій графік.

Під час цього експерименту я перестав вважати багатозадачність сильною рисою. Натомість я вважаю її слабкістю, яка стояла на шляху нових досягнень для розвитку мого бізнесу.

Я переконаний, що мультитаскінг — це виправдання для тих, хто не вміє приділяти увагу потрібним речам. Коли ви упускаєте якусь можливість, то завжди простіше сказати «Я такий зайнятий, не можу завершити всіх цих справ». Але це лише виправдання. Справжній лідер знаходить час для важливих справ.

Сподіваюсь, що моїм черговим досягненням стане відмова від кави. Можливо, я почну з того, що перейду на каву без кофеїну. Подивимось, що з цього вийде.

Оригінал — Phil Masiello
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

bench-accounting-49907
597 3

Працюєте вдома? Ось шість речей, які варто робити щодня

6 практичних порад для тих, хто працює вдома

31.03.2017 The Ukrainians
jay-wennington-2250
1830 5

7 простих порад, які допоможуть суттєво підвищити вашу продуктивність

Позбудьтеся залежності від сучасних технологій — і ви будете вражені тим, як багато ви можете встигнути зробити

20.02.2017 The Ukrainians
michael-mroczek-195362
2395 5

Як музика впливає на наш мозок та продуктивність

Та 11 виконавців, яких варто слухати під час роботи

31.03.2017 The Ukrainians

Популярні публікації

[1] 5
28438 8

Анна Косарєва: «В ІТ-індустрії є безліч професій, де потрібні прикладні, гуманітарні чи фінансові знання»

Анна Косарєва про особливості ІТ-освіти в Україні, навчання школярів програмуванню та «Годину коду»
14.11.2016 Павло Кузнєцов
sDSC_09_2
45948 5

Піаніно для Ніколя

Як «нездатному до навчання» хлопчику вдається перемагати у міжнародних фортепіанних конкурсах
13.04.2017 Катерина Олексенко
ГОЛОВНА
29288 8

Сам собі пастир

Що знайшов у лісах Житомирщини колишній в’язень «ЛНР» і чому краще фантазувати, ніж бути реалістом
19.07.2016 Євген Руденко

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати