Як розказати світу про свій бізнес

Як змусити інших звернути увагу на вашу роботу

4 Грудня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Як змусити інших звернути увагу на вашу роботу? Це запитання, яке мені ставили багато разів.

Брати участь в ефірах, бачити свої статті в галузевих виданнях або просто підвищити обізнаність про те, хто ви й що робите, досить поширене бажання для людей, які мають власний бізнес.

Проблема в тому, що більшість людей намагається досягти цього неправильним шляхом. Я ненавиджу бачити світ в чорно-білих тонах, але у цьому випадку є саме так. І ось чому…

Холодні розсилання, якщо ви не сильні в них, це марні намагання. Це важка, але зовсім не розумна робота. Якщо ви розсилаєте публікації або подкасти, то ваш лист (на який ви, мабуть, витратили багато часу) просто потрапить в теку «Вхідні», де вже є тисячі подібних непрочитаних листів.

Я не намагаюся переконати вас в тому, що не варто просувати себе, і не хочу перебільшувати. Я просто намагаюся закласти основу для продуманішої роботи на шляху досягнення своєї мети.

Натомість я хочу запропонувати вам інший спосіб, який вимагатиме такої ж кількості часу й зусиль. Цей процес має чотири етапи.

Крок перший: глибоко зануритися

Ви, мабуть, помічали, що в інтернеті кожен вважає себе знавцем з будь-якого питання. Вони вчаться чогось пару місяців, а потім перетворюють це в інформаційний продукт.

Не робіть цього.

Не потрібно доводити до досконалості своє ремесло (та це й неможливо), не потрібно десятиліттями на самоті сидіти над чимось, але потрібно мати хоч трохи досвіду роботи в реальному світі, щоб працювати, намагатися, провалюватися й виправляти помилки.

Ви не зможете вдосконалитися в обраній професії, лише читаючи про це статті на Medium. Також вам не стати профі, якщо ви купите курс з цього предмету, а потім скопіюєте його, щоб продавати як власний.

Не можна просто перейти від навчання до коучингу. Крім того, навчальна частина найприємніша. Саме тут ви дізнаєтеся й зрозумієте, як багато рухомих частин залучено в процес. Тут ви можете зрозуміти вплив і наслідки вибору того, що ви хочете дати світові.

Саме тому легше й приємніше вчитися танцювати, коли ніхто не дивиться. Вам не потрібно, щоб вас запам’ятали як людину, чиї спроби танцювати латину були смішними. Вам потрібно вбивати наповал бездоганним танцем.

Крок другий: зробіть ставку на нетворкінг

Чи знаєте ви, скільки разів я сідав у калюжу, відправляючи холодні розсилання публікацій і подкастів? Кожного разу.

Чи знаєте ви, скільки  разів мені щастило написати щось або дати інтерв’ю після попередньої обробки? Тисячу разів. Навіть якщо я не пов’язаний безпосередньо з конкретною людиною, хтось, кого я знаю, може приємно висловитися про мене. І в такому випадку мій лист омине теку непрочитаних вхідних і надійде безпосередньо до того, хто приймає рішення.

Якщо ви придивитеся до оточення, то помітите, що люди, які досягають найбільшого успіху або які постійно всюди бовваніють, це люди, які, схоже, знають усіх. Це не збіг, і це не пов’язано з тим, що вони суперекстраверти. Це цілком конкретна й розумна стратегія. По-перше, знайомство з іншими людьми, які мають стосунок до вашої роботи, є цікавим, адже ви небайдужі до того, що робите, і вам цікаво більше дізнаватися про це від інших. По-друге, немає жодних побічних ефектів від спілкування з іншими людьми.

Я вже чую, як дехто з вас зітхає: «Але я інтроверт, я не можу цього зробити!» Або: «Але я соціально непристосований, я з цим не впораюся!»

Ось різниця між тим, щоб бути хорошим фахівцем і добре вести бізнес. Ви можете бути відмінним дизайнером, або письменником, або будь-ким іншим, але назавжди застрягнути на першому кроці. Та якщо ви не зробите другого кроку, керувати бізнесом стане складно. Тому що відкриття власної справи передбачає нетворкінг, і так на всіх рівнях. Я інтроверт, ще й болісно незграбний. Та я все ще працюю над тим, щоб знайомитися з новими людьми, звертатися до них і підтримувати зв’язок.

Незалежно від того, фрілансер ви, власник крихітного бізнесу або працівник великої корпорації, потрібно приділяти трохи уваги нетворкінгу. Лайкати твіти це не нетворкінг. Роздавати візитні картки на конференціях це не нетворкінг. Нетворкінг це  бути людиною й знайомитися з іншими людьми, які займаються справами, схожими на ваші. Повірте мені, вони дуже цікаві, і вони подумають, що ви теж суперцікаві.

Крок третій: загляньте всередину

Я абсолютно нічого не знаю про публічність і те, як її досягти. Є професіонали, які це роблять, але більшість фрілансерів або крихітних підприємств не захочуть або й не зможуть дозволити собі хороших фахівців.

Це цілком нормально. Вам не обов’язково наймати PR-гуру, щоб заявити про свій бізнес. Звичайно, вони можуть допомогти, але більшості з нас не потрібен такий рівень для досягнення успіху. Припускають, що саме тому більшість веб-дизайнерів або копірайтерів не виступають в передачі «Доброго ранку, Америко» й не публікуються на першій сторінці Washington Post.

Я ніколи особливо не дбав про те, щоб засвітити своє ім’я або бути згаданим в публікаціях. Звичайно, чудово, коли це відбувається, але я ніколи не вкладав в це власних сил. Натомість я вкладав свою енергію у створення й розвиток власної аудиторії, тобто тих людей, які вже слухають і звертають на мене увагу.

У створенні власної аудиторії є своя принадність (я це зрозумів уже постфактум, але вдав, ніби це було заплановано, тому що так я видаватимуся розумнішим). Подумайте, на що звертають увагу люди? Вони звертають увагу на те, на що вже звернули увагу інші люди. Популярний блогер не запросить вас  як гостя, якщо у вас немає аудиторії або іншого підтвердження, що ви небайдужі іншим. Але така увага недовговічна. Якщо ви працюєте над створенням і налагодженням зв’язку з власною аудиторією на власній платформі, то ці стосунки триватимуть до того часу, поки ви вкладаєте в них енергію й зусилля.

Люди звертають увагу на когось після того, як переконуються, що інші теж звертають увагу на цю людину. Люди домовляються про публікацію книг, якщо можуть довести, що їхні твори цікаві аудиторії. У людей беруть інтерв’ю, якщо вони можуть довести, що аудиторії цікава їхня думка.

Тому почніть зі своєї аудиторії й  власної платформи. Ви можете захопитися цим від початку, а не через якийсь час, як це сталося зі мною.

Крок четвертий: майте свою точку зору

Я відштовхнув від себе багатьох людей. Є безліч тих, хто ненавидить мене і те, що я казатиму.

Чому? Тому що я не пом’якшую своїх слів або ідей. Я навмисно пояснюю свою точку зору, адже хочу, щоб люди мене розуміли.

Майте свою думку.

По-перше, це робить ваші ідеї менш нудними. Як людина, я дуже нудний, але мої ідеї не такі, бо вони дуже свавільні. Коли ви востаннє бачили новину про когось, у кого немає власної думки з певного питання? Це було б занадто нудно показувати або друкувати.

По-друге, це допомагає швидко відсіяти людей, що не годяться для аудиторії, яку ви хочете зібрати. Серйозно, я помітив, що коли людина дуже образилася на те, що я використовував слово «fuck» у статті, їй не знадобиться й те, що я хочу продати.

По-третє і це найголовніше чесно показуйте хто ви і чесно діліться своїми думками про якісь речі. Так ви залучаєте до себе потрібних людей. Людей, які розуміють те, що ви хочете сказати й чому ви це говорите. Це не дозволить забути про вас і дає людям точку опори, адже вони думають й відчувають так само.

Якщо з думкою проблеми, зверніться до першого кроку. Що більше ви дізнаєтеся про свою справу, то більше розумієте, що працює, що ні і чому. Це формує точку зору й дозволяє чесно поділитися своїми відкриттями.

Отже, це, як і все інше, тільки моя  точка зору, сформована на власному досвіді й під впливом мого величезного, але крихкого его. Ви можете довести мені, що я абсолютно не маю рації. Але якщо ви збираєтеся вчитися латини на публіці, надішліть мені посилання на відео в YouTube.

Оригінал — Пол Джарвіс
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

 

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки