«Усе — відстій!», або Як спілкуватися з негативними людьми

Дотримуйтесь чотирьох простих кроків

6 Грудня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Позитивне налаштування й оптимізм пом’якшують удари долі, допомагають помічати нові можливості й користуватися ними. Але залишатися позитивним важко, якщо вам постійно доводиться спілкуватися з негативно налаштованими людьми, а таких чимало. Ось що можна зробити, щоб вони не тягнули вас на дно за собою.

1. За можливості — уникайте їх

Найкращий спосіб впоратися з негативними людьми — не впускати їх у своє життя. Не базікайте з ними в коридорі, не ходіть з ними обідати. Запрошуйте їх на наради лише тоді, коли без них не обійтися.

Якщо це клієнти, спілкування з якими не уникнути, поводьтеся привітно, але не зближуйтеся з ними. Не читайте коментарів в політичних блогах і взагалі скрізь, де люди пишуть щось анонімно.

2. Не малюйте їм райдужних перспектив

Найгірше, що можна зробити, почати палко переконувати їх в чомусь. Це їх не підбадьорить, а навіть навпаки. Вони відчують виклик й у відповідь ще більше наповнять себе негативними емоціями. Ви станете ціллю, на яку песиміст направить всю свою ненависть і все своє невдоволення життям.

Не вірите? Уведіть в пошук словосполучення «ненавиджу оптимістів» і почитайте, що там пишуть. Негативні люди занурені у свою негативну налаштованість. Вам не вдасться витягнути їх з неї.

3. Погоджуйтеся, а потім переформулюйте їхні слова

Негативні люди користуються емоційними, негативно зарядженими словами («ненавиджу», «відстій», «паскудно»). Ці слова вселяють їм ще  негативніші емоції. Єдиний спосіб витягти їх з цієї петлі підвести їх до її краю, стаючи з ними поруч.

Для цього потрібно відразу ж погоджуватися з їхніми негативними твердженнями, але, погоджуючись, злегка перефразовувати їхні слова, користуючись менш емоційними варіантами. Наприклад:

Я просто ненавиджу, коли…

Так, це дратує, коли таке відбувається…

Це повний відстій!

Точно. Тут є проблеми.

Ви помітите, що ця розмова змінить негативно налаштовану людину навіть на фізіологічному рівні: людина вирівняється, вираз обличчя стане менш похмурим. Якщо приділити цьому достатньо багато часу, то можна підвести людину до моменту, коли вона зніме свої темні окуляри. Але це не станеться швидко.

4. Освіжіться після розмови

Спілкування з негативними людьми витискає з вас енергію. Тому після такої розмови знайдіть час на емоційне перезарядження. Найкраще зателефонувати або відвідати друга, який поділяє ваше позитивне налаштування. Якщо не вдасться, то прогуляйтеся, послухайте музику, почитайте щось приємне. Треба відволіктися, інакше негатив причепиться й до вас. Адже негативізм це щось, що прищеплюється з віком, протягом життя.

Оригінал — Geoffrey James
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!