Як технології заважають і допомагають працювати

Як врятувати себе від зайвого технологічного шуму

25 Квітня 2019

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи № 1 в Україні]

Сьогодні багато чути про те, як технології допомагають людям працювати. Усе більше компаній говорять «так» різноманітним рішенням, які дають змогу звільнити співробітників від виконання рутинних завдань. Але у цієї медалі є зворотний бік. Розвиток технологій водночас погано позначається на продуктивності праці.

Ми живемо в умовах технологічного шуму. Постійний доступ до інтернету, наявність декількох гаджетів, месенджерів, акаунтів у соцмережах та необхідність перемикатися між ними розсіюють увагу, знижують її концентрацію, підсилюють прокрастинацію і, як наслідок, зменшують продуктивність. Наприклад, користувачі смартфонів (за даними Pew Research Center, у Росії це 59% дорослого населення) перевіряють свої пристрої понад 150 разів на день. Результати одного з опитувань LinkedIn показали, що на безглузду цифрову комунікацію співробітники витрачають один день в тиждень.

Водночас дорогоцінні хвилини «з’їдають» не лише балаканина й перегляд фотографій в соцмережах, а й робоче спілкування. За даними Deloitte, компанії сьогодні мають до семи каналів комунікації і 70% роботодавців висловлюють намір збільшити це число.

Люди прагнуть бути в тренді, в курсі подій, хочуть встигати якомога більше, але в підсумку потрапляють в пастку: прокрастинація змушує постійно затримуватися на роботі, а продуктивність в цей час не зростає, а продовжує падати. Часто це призводить до професійного вигорання, яке ще сильніше знижує ефективність співробітника.

Технологічний шум заважає працювати людям у Росії, США, Великобританії, Японії та багатьох інших країнах. Низька продуктивність персоналу проблема світового масштабу. Щоб розв’язати цю проблему, HR-фахівцям необхідно переглянути стратегії розвитку співробітників, змістивши акцент на продуктивність.

Лише йога не допоможе

Продуктивність має велике значення не тільки для бізнесу, а і для співробітників. Фахівці, які задоволені виконаною роботою, демонструють вищий рівень щастя і залученості, тобто підвищення продуктивності позитивно позначається і на інших важливих HR-метриках.

У боротьбі за продуктивність багато компаній намагаються відбутися малою кров’ю. Один із трендів сьогодні впровадження в корпоративне життя занять йогою, медитацією та психологічна підтримка співробітників. Але без інших засобів одна лише йога не розв’яже основної проблеми. Це не означає, що подібні програми не потрібні. Рівень стресу у розслабленого співробітника, безумовно, стане меншим. Однак якщо після заняття йогою або психологічного тренінгу фахівець повертається на робоче місце, де його розривають на частини повідомлення з десяти месенджерів, спокій і зосередженість швидко зійдуть нанівець.

Аналіз поведінкових моделей співробітників

Щоб знизити негативний вплив технологічного шуму і підвищити продуктивність, потрібен системний підхід. Зрозуміти, яким шляхом рухатися, допоможе people analytics аналіз даних про поведінку співробітників на робочому місці. Сучасний рівень розвитку технологій дає змогу отримувати різні дані про співробітників. Наприклад, інформацію про те, хто з ким і як взаємодіє, чому співробітники вигорають, хто перепрацьовує, а хто, навпаки, недопрацьовує.

За бажання HR-служба навіть може відстежувати настрій і пульс співробітників. Всупереч поширеній думці, це роблять не для тотального контролю, а для того, щоб, проаналізувавши показники найпродуктивніших фахівців, вигадати, як допомогти іншим підвищити свою ефективність, ґрунтуючись на поведінкових моделях лідерів.

Рішення у сфері people analytics це не майбутнє, а вже справжній ринок HRTech. Наприклад, Workplace Analytics від Microsoft агрегує метадані з пошти і календаря Office 365, надаючи бізнесу інформацію про те, як будується процес взаємодії в компанії (скільки листів співробітники відправляють, скільки зустрічей проводять в тиждень і скільки часу на це витрачають). Аналітики можуть обрати, які дані і в яких командах аналізувати. Це дає можливість виявити моделі взаємодії найефективніших підрозділів і адаптувати їх для інших команд.

Ще одне рішення Kickidler дає змогу аналізувати час, який кожен співробітник проводить за комп’ютером протягом робочого дня, а також дізнатися, наскільки ефективно він це робить. З його допомогою, наприклад, можна виявити ресурси, на які співробітники відволікаються найчастіше, і зрозуміти, в який час найпродуктивніший кожен фахівець.

Російське рішення Sever.AI, своєю чергою, допомагає HR-фахівцям оцінювати психологічний стан співробітників. Голосовий чат-бот обдзвонює їх і цікавиться, чи комфортно їм на робочому місці, чи не відчувають вони нестачі в обладнанні, чи зрозумілі завдання стоять перед ними, чи зрозумілі шляхи їхнього розв’язання.

Оскільки проблема очевидна всім, прагнучи отримати свій шматок пирога, на ринок HR-рішень виходять ІТ-гіганти. Зокрема, Microsoft розвиває платформу Teams, Facebook корпоративну соцмережу Workplace. Поступово корпоративний месенджер Slack обростає новими HR-функціями. Наприклад, він уже вміє проводити семантичний аналіз повідомлень співробітників і виявляти емоційну тональність комунікації.

Коло замкнулося. Технології спрощують робочі процеси, але вони ж заважають нам працювати. Але разом з тим технології самі здатні зменшити свій негативний вплив. І це гарна новина, адже відмовитися від використання цифрових технологій в сучасному світі неможливо, а отже, зменшити рівень технологічного шуму допоможе тільки правильне його використання. ІТ-компанії повинні стати партнерами HR-фахівців, пропонуючи рішення, здатні підвищити ефективність персоналу без створення непотрібних «перешкод в ефірі». Це справжній виклик для галузі.

Оригінал — Андрій Мітюков
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

 

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки