5 способів знизити стрес та підвищити продуктивність

Робоче середовище, яке ви створюєте для себе та своїх працівників, може бути як джерелом натхнення, так і страху

31 Серпня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Часто нам буває важко знайти ідеальний баланс та досягти оптимальної продуктивності. Часто день іде не зовсім так, як ви планували за ранковою кавою.

Стрес — неминуче явище у житті працівників. Але існує багато способів, які допоможуть вам впоратися зі стресом, щоби він не вплинув на ваше повсякденне життя та самопочуття. Бізнес-лідери з різних сфер діяльності завжди шукають методи зниження рівня стресу та можливості встигнути зробити якомога більше. Ось кілька прийомів, які ви могли б впровадити у вашу роботу, щоб працювати активніше і не відчувати повного виснаження.

 

Сприяйте відкритості.

Незалежно від того, скільки осіб працює у вашій компанії, завжди намагайтеся дотримуватися чесності та прозорості як щодо найменших цілей компанії, так і щодо найбільших. Прозорість — один із ключових компонентів задоволеності роботою.

Дотримання принципу прозорості — не настільки просте завдання, як здається на перший погляд. І починати його впровадження слід із керівного персоналу. Переконайтеся у тому, що керівництво підтримує та заохочує підлеглих до відкритого й щирого спілкування. Основна мета автентичної прозорості — створити такі умови, де кожен працівник зможе вільно висловлюватися. Дуже скоро після впровадження принципу ви зрозумієте, що це не лише допоможе працівникам розкрити їхній потенціал, а й дасть змогу збудувати стосунки, що базовані на довірі.

Складайте списки справ та визначайте пріоритетні.

Відмінні організаційні вміння — саме те, що відрізняє успішних професіоналів від усіх інших. Надзвичайно легко перевтомитися та виснажитися, якщо ви не створите організаційну системи, яка працюватиме на вас.

Для забезпечення високої продуктивності та зосередження на важливих цілях запровадьте чітку й незмінну стратегію організації роботи усієї компанії. Вам не потрібно придумувати колесо. Програмне забезпечення щодо управління проектами та програми для командної взаємодії допоможуть вам бути на одній хвилі з колегами. Програми та додатки на зразок WorkZone дозволять вам створювати детальні списки справ, зменшать робоче навантаження та сприятимуть відкритому спілкуванню щодо робочих завдань.

Будьте прихильними до домашніх тварин.

Яка основна причина того, що люди заводять домашніх улюбленців? Унікальні стосунки людини та тварини допомагають зробити життя приємнішим.

У багатьох університетських кампусах почали виокремлювати приміщення для реалізації програм терапії за допомогою тварин. Це допомагає студентам впоратися зі стресом впродовж семестру та у час складання іспитів.

Наявність живої істоти у вашому офісі може так само вплинути на ваших працівників. Дослідники Університету Вірджинії з’ясували, що люди, які беруть із собою на роботу домашніх улюбленців, мають значно нижчий рівень стресу, ніж ті, хто залишив своїх в іншому місці або взагалі їх немає.

У більшості випадків собаки стають справжніми пухнастими компаньйонами. Робота стає для них другим домом та сім’єю. Окрім того, вам потрібно про всяк випадок зберегти вкладки із даними закладів із догляду за тваринами, що розташовані неподалік вашого офісу. Якщо ви вже завели собаку або плануєте це зробити, майте на увазі, що разом із появою чотириногого товариша у вашому житті з’явиться кілька нових обов’язків.

Розширте робоче середовище.

Лише думка про необхідність працювати десятки годин може видаватися багатьом людям  ледь не смертним вироком. Лячно навіть уявити — 40 робочих годин перед комп’ютером за листуванням та в інтернеті у тих самих чотирьох стінах.

Сучасні робітники можуть працювати продуктивно в будь-якому іншому місці, де є доступ до інтернету та хороший мобільний зв’язок. Через це багато компаній пропонують гнучкий вибір робочого місця і будують дистанційні команди. Понад 90% працівників, опитаних у нещодавньому дослідженні TinyPulse, стверджують, що працюють вдома продуктивніше. Окрім того, можливість працювати поза офісом дозволяє виділити більше часу для сім’ї.

Керівники часто називають відсутність комунікації головною причиною, через яку вони проти віддаленої роботи. Але програми на зразок Slack дають вам змогу легко підтримувати безперервний зв’язок із працівниками та водночас надати їм більше свободи в індивідуальній роботі над проектом.

Заблокуйте доступ до соціальних медіа.

Наскільки б чудовими не були соціальні мережі, ніхто не може заперечити факту, що вони мають здатність погіршувати, а то й зводити до нуля, продуктивність нашої праці. Звичайно, ви не зможете заборонити кожному працівнику переглядати новини. Блокування сайтів соціальних медіа — також не вихід із ситуації.

Не зважаючи на це, ви можете впровадити кілька прийомів, що допоможуть людям блокувати доступ, коли це потрібно. Для початку постарайтеся заохотити кожного до використання моделі «блокування доступу у визначений час». Ви та члени вашої команди повинні чітко визначити час, відведений на перегляд списку справ, відповіді на електронні листи, переписку, перегляд новин або інших узгоджених завдань. Потік продуктивності, який ви отримаєте, компенсує виділений на соціальні медіа час.

Ось ще інший підхід: використовуйте AntiSocial або іншу програму для визначення та обмеження кількості часу, витраченого на соціальні медіа. За бажанням користувача цей додаток може блокувати доступ до сайтів. Перерви у роботі можуть коштувати занадто багато. Чимало людей залежні від медіа — у більшій чи меншій мірі. Нездатність контролювати спричинить повну втрату продуктивності.

Робоче середовище, яке ви створюєте, впливає на ваш світогляд і на всіх, хто задіяний у справі. Культура компаній змінюється частково через те, що міленіали заповнюють ринок праці і переписують правила. Майте на увазі, що ніщо не повинно бути «записане на камені». З розвитком своєї компанії моніторте ситуацію, оцінюйте стратегії гри та адаптуйте їх таким чином, щоб ваша справа допомогла кожному управляти стресом та домогтися максимальної продуктивності.

Оригінал — 
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
новини

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки