img

5 причин мріяти масштабно

27.03.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

«Не думайте про те, де ви є сьогодні, якщо чітко знаєте, де хочете бути завтра».

Я звернув увагу на цю цитату більш як десять років тому під час ділової конференції. Не знаю, кому саме вона належить, але я часто думав про неї впродовж кількох останніх років. У кожного з нас настає певний момент, коли ми запитуємо себе: «Ким я хочу стати? Де я хочу бути завтра?».

Були миті, коли я досягав високих кар’єрних показників і це давало мені можливість оптимістично дивитись у майбутнє. Зрештою, легко уявляти прекрасну перспективу, перебуваючи на вершині. Зовсім інша річ — розглядати майбутнє, коли ти опиняєшся на роздоріжжі, коли перед тобою постає нелегкий вибір зміни своєї ролі, посади, компанії чи навіть індустрії.

Мені доводилося починати все спочатку багато разів. У такі моменти набагато легше скромніше, консервативніше або навіть песимістично розглядати варіанти розвитку власного майбутнього. Але хитрість полягає саме в тому, аби так не робити.

Ось п’ять причин, чому не слід дозволяти обставинам чи оточенню впливати на ваше майбутнє:

1. Обмежувати себе — чудовий спосіб не використовувати власного потенціалу.

Якщо ви ще не досягли бажаної цілі в особистісному чи професійному розвитку, то бажання понизити рівень власних амбіцій часто видається доволі привабливим. Зрештою, інші також можуть вам порадити понизити планку, аби вам не було так важко пережити поразку.

Ставлення високих цілей не може стовідсотково гарантувати їхнього досягнення, але не поставивши їх, ви точно не дійдете до мети. Люди, що досягли найбільшого, свого часу зважилися поставити перед собою найскладніші завдання. Всупереч логіці, без будь-яких (на перший погляд) шансів на успіх та за відсутності потрібних можливостей.

2. Кожному потрібне щось, що зворушить його душу.

Чи можете пригадати, коли ви востаннє, роблячи щось важливе, відчували сильне хвилювання — аж до «мурашок» по шкірі?

Стається щось магічне, коли ви знаходите підтвердження правильності власного бачення. Це додає вам сили досягти бажаного, подолати найбільші перешкоди на шляху до здійснення мрії.

Чи можете пригадати, коли ви востаннє, роблячи щось важливе, відчували сильне хвилювання — аж до «мурашок» по шкірі?

Проте це бачення має бути настільки дивовижним і захопливим, щоби жодна перепона не змогла вас зупинити. Раціональна і практична ціль не дасть вам такого натхнення. Як сказав колись Віктор Гюго: «Кожна людина повинна планувати своє життя так, аби в якусь мить реальність та її мрії перетнулися». 

3. Це нерелевантно.

Те, де ви перебуваєте зараз, мало пов’язане з тими змінами, які чекають на вас у майбутньому. Деякі люди дозволяють обставинам впливати на їхні майбутні досягнення. Але, на жаль, їм навряд чи вдасться реалізувати усе те, що зможете ви.

Ті, кому вдається досягти значних успіхів, чудово розуміють і приймають те, де вони перебувають у певний конкретний момент. Але, в той же час, вони не дозволяють цьому обмежувати їх.

Ці люди усвідомлюють, що вони самі, а не зовнішні обставини, контролюють свої дії та рішення. Вони перестають зосереджуватися на тому, чого їм досягти не вдалося, і спрямовують свою енергію на роботу над бажаним.

4. Зрозумійте силу імпульсу і те, як він може працювати на вашу користь.

Ключовим у подоланні найбільших перешкод є вміння поділити їх на дрібніші челенджі. Найшвидший спортивний автомобіль у світі не розганяється миттєво від 0 до 100 кілометрів на годину. Насправді він починає рух від повної зупинки до одного кілометра на годину. Тільки-но авто набирає швидкості, прискорення стає легшим — двигун прогрітий, педаль газу натиснута, все у ваших руках.

Тримайте велику ідею у полі зору, але зосередьте свою щоденну увагу на невеличкому (але впевненому) скороченні відстані

Деякі люди почуваються спантеличеними, ставлячи перед собою дуже високу мету, бо вона здається їм занадто далекою. Тримайте велику ідею у полі зору, але зосередьте свою щоденну увагу на невеличкому (але впевненому) скороченні відстані. Сила імпульсу зробить свою справу — невеликі кроки плавно перетворяться у підскоки, а згодом і у величезні стрибки до вашої мрії.

5. Роздуми та ставлення чітких цілей змушують вас бути креативнішими, працювати наполегливіше та діяти.

Часто найбільших успіхів досягають ті люди, від яких ми найменше цього очікуємо. Спочатку, на папері, їхнє резюме не видається ідеальним, але вони зростають кожного дня. І такі щоденні зусилля забезпечать необхідний ріст. Посередні завдання ніколи не створюють величі.

Жодна ціль не залишиться недосяжною, якщо ви візьметеся за роботу над її досягненням. Кожен ваш наступний крок або амбіція можуть видаватися божевільними для оточення, але це не має жодного значення. Ніколи не дозволяйте обставинам обмежувати вас. Вірте у себе — і ви зможете досягнути всього, чого забажаєте.

Оригінал — Marty Fukuda
Адаптований переклад — Юлія Петрів
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

27614 5

13 речей, від яких слід відмовитись, щоби стати успішним

Іноді для того, щоб стати успішним нам не потрібно нічого набувати, а навпаки — позбутися

01.05.2017 The Ukrainians
2315 5

Різниця між аматорами та професіоналами

Чому лише деякі люди досягають шаленого успіху, тоді як більшість ледве тримаються на плаву?

25.08.2017 Taras Prokopyshyn
1155 3

Три правила успіху працівників, які не люблять конкуренції

кілька способів, які допоможуть піднятися кар’єрними сходами, навіть якщо ви не дуже любите змагання

26.12.2017 The Ukrainians

Популярні публікації

65654 18

Юрій Гнатюк, KindGeek: «Щоб отримати правильні відповіді, потрібно ставити правильні запитання»

Співзасновник та COO KindGeek, про історію компанії, важливість планування та вміння брати на себе відповідальність
13.06.2017 Тарас Прокопишин
43141 6

Хочу здати кров. Як? Де? Коли?

16 карток про те, як cтати донором крові та чого не можна робити перед процедурою
22.02.2017 Ірина Сало
278611 6

8 речей, які кожен повинен зробити до 8 ранку

Декілька простих, але важливих порад
25.02.2017 The Ukrainians

Введіть слово, щоб почати