30 змін, які зроблять вас нестримними

Багатьом людям вдається добре виконувати свою роботу. Іншим — дуже добре. І лише деяким людям неможливо стати на заваді на шляху до цілі

26 Лютого 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Багато кому добре вдається виконувати свою роботу. Іншим — дуже добре. І лише деяким людям неможливо стати на заваді, коли вони на шляху до цілі.

Ці нестримні люди живуть у власному світі. Вони не змагаються ні з ким, окрім себе. Ви не знаєте, що вони зроблять, — вам лише доведеться реагувати на їхні дії. І хоча вони не змагаються з вами, ви змушені змагатись з ними.

А ви нестримні? До кінця цієї статті вас не можна буде зупинити.

Отож, до справи:

1. Не думайте, — знайте й дійте.

«Не думайте. Ви знаєте, що вам треба зробити і як це зробити. Що стоїть на заваді?» — Тім Ґровер.

Дійте замість того, щоб витрачати час на роздуми та аналіз. Прислухайтесь до своїх відчуттів і з непорушною вірою в себе робіть те, що підказує вам ваше серце. Як казала Опра Вінфрі: «Моя інтуїція стоїть за кожним моїм правильним рішенням. Кожне моє неправильне рішення – результат того, що я не прислухалась до свого внутрішнього голосу».

Тільки-но ви починаєте роздумувати, ви вже програли. Поспішний аналіз збиває вас з правильного шляху.

2. Будьте завжди напоготові, щоби мати свободу діяти інстинктивно.

«Так само, як інь і янь символізують поєднання світла з темрявою та темряви зі світлом, креативні пориви обмежуються технічною базою», — Джош Вайцкін.

Станьте майстром своєї справи. Практикуйте та вдосконалюйтесь, поки інші відпочивають. Нехай ліва півкуля мозку буде настільки розвинута, щоб права мала необмежену свободу порушувати правила і творити.

Якщо ви будете свідоміше ставитись до життя, час для вас сповільниться. Ви будете сприймати світ ширше за інших. Допоки інші будуть намагатися реагувати на проблему, ви зможете обернути її на свою користь. 

3. Не використовуйте гроші чи будь-що ззовні як мотивацію.

Приємно мати милі дрібниці. Але ви не зосереджуєте увагу лише на грошах, престижі чи на будь-чому іншому. Ваше життя не зміниться, якщо ці речі відібрати. Ви все ще будете працювати сповна, для вас нічого не зміниться.  Якщо вам дати ці матеріальні речі, вони не знищать вас, як це відбувається з іншими людьми.

4. Ніколи не будьте задоволеними.

«Прагнення подолати відстань між майже ідеалом та ідеалом — різниця між великими людьми і нестримними», — Тім Ґровер.

Ви не задоволені навіть після того, як досягаєте цілі. Для вас найважливішою є не ціль. Вас цікавить прогрес, ви прагнете побачити, наскільки багато ви можете досягти.  

Чи робить це вас невдячним? Звісно, ні. Ви вдячні за все у своєму житті. Саме тому ви ніколи не буваєте самовдоволеними чи лінивими.

5. Завжди керуйте своїми діями.

На відміну від більшості людей, які залежать від обставин чи інших зовнішніх чинників, ви відповідаєте за те, що споживаєте, як витрачаєте свій час і як довго залишаєтесь на місці.

Ви дієте інстинктивно, а не імпульсивно. Лише те, що ви можете щось робити, не означає, що ви зробите це. Ви дієте, тому що хочете, а не тому що змушені.

6. Будьте вірними самому собі.

Хоча 70% американських робітників ненавидять свою роботу і лише один з трьох американців вважає себе щасливим,  нестримні люди викидають зі свого життя усе, що вони ненавидять.

Будьте впевненими в собі та поважайте своє право жити за власними правилами. Якщо вас щось не влаштовує у вашому житті, то змініть це. Негайно.

7. Не послаблюйте натиску.

«Тиск може поламати труби, але також може створити діаманти», — Тім Ґровер.  

Більшість людей витримує лише невеликий рівень тиску. Коли вони залишаються наодинці з власними планами, вони зменшують напругу і розслабляються.

Але не ви. Ви ніколи не послаблюєте натиску. Натомість ви свідомо його збільшуєте. Це допомагає вам бути напоготові.

8. Не бійтесь наслідків провалу.

Більшість людей тримається близько до землі або там, де безпечно. Якщо вони зазнають невдачі, це не так боляче. Але якщо ви обираєте високий політ, падіння може вбити вас. І в цьому немає нічого поганого. Для вас немає стелі чи підлоги. Вони існують лише у вашій голові. Якщо щось іде не так — якщо ви «провалюєтесь», — ви пристосовуєтесь і рухаєтесь далі.

9. Не змагайтеся з іншими. Нехай вони змагаються з вами.

Більшість людей змагається з іншими людьми. Вони свідомо перевіряють, що інші роблять на їхньому місці (у їхньому «змаганні»). В результаті вони повторюють те, що «працює».

Саме тому ви більше не берете участі в змаганнях. Для вас вони не мають значення. Ви заглушуєте увесь зовнішній шум і натомість зосереджуєтесь на власній творчій енергії.

10. Продовжуйте навчатись.

Прості люди прагнуть розваг. Неймовірні люди — навчання і освіти. Якщо ви хочете стати найкращими у тому, що ви робите, ніколи не припиняйте вчитись. Ви повинні завжди вдосконалювати свої навички та знання.

Ваша підготовка надає вам сили. Ніхто інший не захоче платити ціну, яку ви вклали у власний розвиток.

11. Недостатньо досягти успіху — він лише збільшує натиск.

Для більшості людей достатньо бути «успішними». Однак коли ви негнучкі, успіх лише змушує вас робити більше. Одразу після досягнення однієї цілі ви повинні зосередитись на наступній.

12. Не дозволяйте успіху вас зламати.

«Успіх може стати каталізатором невдачі», — Ґреґ Мак-Кіон.

Більшість людей не можуть керувати успіхом, владою чи привілеями. Вони їх руйнують. Люди стають лінивими. Коли вони отримують те, що хотіли, вони перестають робити те, що дозволило їм це отримати. Зовнішній шум заглушує внутрішній голос.

Але для вас зовнішній шум не є стимулом, на відміну від внутрішнього стимулу. Ви зосереджуєтеся не на конкретному досягненні, а на тих, які будуть в майбутньому. Для вас не існує конкретного пункту призначення. Ви зупинитесь лише наприкінці свого життя. 

13. Беріть відповідальність за власну невдачу.

«Повна відповідальність вимагає перевірки власного его та скромності. Будь-яка успішна команда повинна визнавати помилки, нести відповідальність за дії та розробляти план подолання перешкод», — Джоко Віллінк.

Не виніть інших. Жодного обману чи ілюзій. Лише гірка правда. Коли ви помиляєтесь, ви це визнаєте. Як лідер, ви відповідаєте за помилки вашої команди. Лише повна відповідальність може дати повну свободу та контроль.

14. Дозвольте своїй роботі говорити за себе.

«Добре зроблено це й добре сказано», — Ентоні Ліччіоне.

У своїй новій книжці «Глибока робота» Кел Ньюпорт відрізняє «глибоку роботу» від «поверхневої роботи». Ось в чому різниця:

Глибока робота: рідкісна, має високу цінність і неповторність (тобто її нелегко скопіювати/делегувати). Поверхнева робота: звичайна, має низьку цінність, повторювана (будь-хто зможе її виконати).

Розмови поверхневі. Будь-хто зможе це робити. Це легко повторити, вони мають низьку цінність. Натомість глибока робота — це рідкість. Її творять люди, які зосереджені на своїй цілі, в той час як інші розмовляють. Глибока робота така хороша, що її неможливо ігнорувати. Про неї не треба говорити, вона говорить сама за себе.

15. Розвивайте силу свого розуму.

«Гнучкість розуму вважають однією з найголовніших рис виконавця світового класу, і її треба постійно розвивати. Залишившись наодинці з власними планами, я завжди шукаю нові способи стати психологічно стійкішим. Коли я почуваюся некомфортно, намагаюсь інстинктивно змиритись з цим, а не уникати незручностей. Я завжди намагаюсь шукати нові випробування, а не уникати їх», — Джош Вайцкін.

Що краще ви дієте під тиском, то більше здобудете, адже інші зламаються під ним.

Найкраще тренування — психологічне. Ваше тіло йде слідом за розумом. Ваше життя  йде вслід за думками.

16. Впевненість — ваша найбільша перевага.

Ви вже чули це раніше: марафон — це психологія, а не фізіологія. Змога людини пробігти марафон — чи зробити будь-що складне — відображає рівень її впевненості, а не конкретного вміння.

Ваша впевненість визначає:

— Розмір випробувань/цілей, які ви ставите перед собою
— Імовірність досягнення цих цілей
— Наскільки швидко ви зможете повернутись до нормального стану після невдачі

Якщо ви не впевнені в собі, то ніколи не поставите себе на перше місце. Коли ви впевнені в собі, не важливо, скільки разів ви зазнавали невдач, ви все одно досягнете успіху. Немає значення, чи вдача на вашому боці, чи повернулася до вас спиною.

17. Оточуйте себе людьми, які нагадують про майбутнє, а не про минуле.

Коли ви оточуєте себе людьми, які нагадують вам про ваше минуле, вам буде складно рухатись вперед. Саме тому ми застрягаємо в певних ролях, які не дають нам рухатись далі (наприклад, товстий хлопчик чи сором’язлива дівчинка).

Ви відкриваєте нову сторінку, оточивши себе людьми, на яких ви б хотіли бути схожими. Минуле не визначає вашої особистості, важливе лише майбутнє, яке ви творите.

18. Пробачайте, але не забувайте.

Нестримні люди не мають жодного непотрібного психологічного чи емоційного багажу. Саме тому вам потрібно негайно повністю пробачити усім, хто колись вас образив. Однак прощення не означає, що ви маєте забути про це, як і про те, що ви повинні й далі мати справу з людьми, які погано з вами вчинили.

19. Ставте чіткі цілі.

«Хоча зосереджуватись на результатах неправильно, короткотермінові цілі можуть бути ефективними засобами розвитку, якщо їх поєднати з продуктивною довготерміновою філософією», — Джош Вайцкін.

Чимало психологічних досліджень підтверджують, що найбільше мотивують ті цілі, які чітко визначені і обмежені в часі.

Ваші цілі можуть зосереджуватись на вашій поведінці (наприклад, «я писатиму 500 слів кожного дня») або на очікуваних наслідках (наприклад, «мене надрукують у The New York Times до 1 червня 2017»).

Для більшості людей ефективнішими є цілі, що зосереджені на поведінці. Але коли вам настільки потрібні результати, що ви ігноруєте роботу, ваша ціль повинна бути направлена на отримання конкретних наслідків. Однак цілі-результати кращі, якщо вони короткотермінові і є частиною вашого довготермінового бачення та філософії. Коли ваше чому досить сильне, ваше як вирішиться саме собою.

20. Реагувати одразу, а не аналізувати чи вичікувати.

«Той, хто вагається, — втрачений», — Като.

Очікування події завжди більш хвилююче, ніж сама подія — як позитивна, так і негативна.

Просто зробіть це. Навчіть себе одразу реагувати, якщо відчуваєте, що повинні щось зробити. Перестаньте у собі сумніватися. Не аналізуйте усього. Не запитуйте себе про те, чи це воля Бога, чи ваша. Просто дійте.

Ви зрозумієте, що робити, після того, як почнете діяти. До цього усе буде лише гіпотетичним, і тільки після перетворення ідеї на реальність усе стає практичним.

21. Обирайте простоту замість ускладнень.

«Якщо не можете пояснити цього просто, то ви недостатньо це розумієте», — Альберт Ейнштейн.

Легко бути складним. Більшість досліджень в науці та бізнесі надто складні.

Спрощення та пошук істини досить складні, тому що це просто. Як казав Леонардо да Вінчі: «Простота — це найвища мудрість».

Дуже мало людей скажуть вам правду. Коли ви ставите запитання, все ускладнюється. Вони скажуть, що «є багато змінних» або «це залежить…».

Томас Стернз Еліот найкраще підсумував це: «Де мудрість, яку ми втратили в знаннях? Де знання, які ми втратили в інформації?»

Мудрість проста і вічна. Набирайтесь мудрості та обирайте її.

22. Ніколи не заздріть досягненням інших.

Бути нестримним означає щиро бажати найкращого для усіх — навіть для тих, кого ви вважаєте суперниками. Заздрість та ревнощі є частинами его і викликані страхом.

Ви радієте щастю інших, адже їхнє щастя не залежить від вас.

Ви контролюєте себе. І ви відрізняєтесь від інших. Ніхто не може зробити те саме, що робите ви. Ви маєте власні суперсили та унікальні можливості діяти. І саме це ви й збираєтесь робити.

23. Ризикуйте.

«Якщо я зазнаю більше невдач, ніж ти, я переможу», Сет Ґодін.

Ви втрачаєте кожну спробу, якої не використовуєте. Більшість людей не хочуть пробувати. Страх провалу їх паралізує.

Єдиний спосіб стати нестримним — перестати думати про це. Просто спробуйте. Не робіть цього тоді, коли це зручно чи коли ви готові. Пробуйте і робіть потрібні пристосування post factum.

24. Не зациклюйтесь на успіхах. Зосереджуйтесь на тому, що допомогло їх досягти, — на роботі.

Коли ви починаєте робити щось визначне, з’являються певні переваги, які можуть також відволікати. Легко плисти за течією попередньої роботи. Продовжуйте практикуватися. Вдосконалюйтесь у своїй роботі. Ніколи не забувайте, як ви дістались до вершини.

25. Дійте і думайте у десятикратному розмірі.

«Коли ви вимірюєте все у десятикратному розмірі, ви одразу помічаєте, що можете обігнати усіх інших», — Ден Салліван.

Більшість людей не працюють за принципом 10Х. Насправді ви можете обігнати будь-кого, якщо поступово розвинете своє мислення та віру.

Вимірювання у десятикратному розмірі змінює усе. За словами Дена Саллівана, десятикратне мислення автоматично виштовхує вас із зони комфорту власних обставин та обмежень. Воно вириває вас із кола проблем більшості людей і відкриває для вас цілком новий світ можливостей.

Якщо ви зміните свою ціль заробити $100,000 цього року на  $1,000,000 через рік, то будете змушені мислити на зовсім іншому рівні. Логічний та традиційний підхід не працюють із 10Х. За словами Шейна Шоу, автора «Smartcuts: How Hackers, Innovators, and Icons Accelerate Success», десятиразовий прогрес базується на відвазі та креативності. Працюйте розумніше.

Слід запитати себе: чи хочете ви туди дістатись? Не лише уявити собі щось на секунду-дві, а потім повернутись до звичного мислення. Ні. Чи готові ви мислити в 10-разовому масштабі? Чи готові ви ставити під сумнів власне мислення та дозволити собі вірити у цілком нові можливості?

Чи зможете ви повірити у свій десятикратний потенціал? Чи готові ви ставити перед собою цілі, які здаються цілковитим божевіллям для вас і для всіх інших? Чи готові ви повірити в те, що «всесвіт об’єднає зусилля, щоб це стало правдою?»

26. Ставте цілі, які перевищують ваші теперішні можливості.

«Ви повинні цілитись вище своїх можливостей. Ви повинні ігнорувати межі своїх можливостей. Якщо ви думаєте, що ви не можете працювати на найкращу компанію у цій сфері, зробіть це своєю ціллю. Якщо ви думаєте, що не можете потрапити на обкладинку журналу TIME, нехай це буде вашим завданням. Нехай бачення того, де ви хочете опинитись, стане вашою реальністю. Немає нічого неможливого», — Пол Арден.

Якщо ваші цілі логічні, вони не опиратимуться на вдачу. Бути нестримним означає, що ваші цілі змушують вас стати дещо більшим, ніж ви є зараз. Як казав Джим Рон: «Не бажайте, щоби було легше. Бажайте, щоб ви були кращими».

27. Виділіть час на відновлення сил.

«Де б ви не були, впевніться, що ви саме там», — Ден Салліван.

Коли ви зосереджуєтесь на результатах, а не на тому, щоб здаватись зайнятим, ви на 100% у дії, коли працюєте, і на 100% відпочиваєте, коли ні. Це дозволяє не лише бути активно присутнім, а й виділити час на відновлення сил.

Ваше вміння працювати у шаленому ритмі нагадує фітнес. Якщо ви ніколи не робитимете перерв між підходами, то ніколи не покращите сили та витримки. Однак не кожен «відпочинок» годиться для відновлення. Деякі речі ефективніші за інші. 

Мій відпочинок від роботи — це зазвичай ведення особистого щоденника, прослуховування музики, проведення часу з дружиною та дітьми, готування смачної їжі та допомога іншим людям. Ці речі відновлюють мої сили. Вони не просто уможливлюють подальшу роботу, а й надають їй змісту.

28. Починайте до того, як будете готові.

«Найкращий час посадити дерево був 20 років тому. Другий найкращий момент — зараз», — китайське прислівя.

Більшість людей чекає. Вони вірять, що зможуть почати, коли у них буде достатньо часу, грошей, зв’язків та повноважень. Вони чекають, поки почуватимуться «в безпеці». Але не нестримні.

Нестримні почали ще торік. Вони почали ще п’ять років до того, як зрозуміли, що роблять. Вони почали до того моменту, як у них з’явилися гроші. Вони почали до того моменту, як отримали усі відповіді. Вони почали тоді, коли ніхто в них не вірив. Вони чекали лише на один дозвіл рухатись вперед — дозвіл від власного внутрішнього голосу. І рухались.

29. Якщо вам потрібен дозвіл, то вам, скоріш за все, не варто цього робити.

Мій ментор — дуже успішний інвестор у галузі нерухомості. Протягом своєї кар’єри сотні людей запитували його, чи варто їм «іти в нерухомість».  

Він каже їм одне і те ж: не варто. Насправді він переконує їх не робити цього. І зазвичай йому вдається.

Для чого він це робить? «Люди, котрі досягнуть успіху, зроблять це не залежно від того, що я скажу», — сказав він мені.

Я знаю багатьох людей, які робили те, що вдавалось іншим. Вони ніколи не вирішували, що вони хочуть робити, тому бігали від одного до іншого — намагались отримати швидкі результати. Але вони щоразу переставали копати за декілька сантиметрів до скарбу.   

Ніхто, крім вас самих, не може дозволити вам жити відповідно до власних мрій.

30. Не робіть винятків.

Зіґ Зіґлар часто розповідав історію про те, як одного дня він подорожував і дістався до ліжка лише о 4 ранку. Через півтори години, о пів на шосту ранку, продзвенів будильник. Він сказав собі: «Кожна частинка мого тіла каже мені залишатись у ліжку». Але він пообіцяв собі, тому все одно прокинувся. У результаті в нього був жахливий день і він був зовсім не продуктивним.

Однак, стверджує він, це рішення змінило його життя. Він пояснює:

«Якби я дозволив взяти гору своєму людському фізичному, емоційному та психологічному бажанню поспати, я б зробив цей виняток. Тиждень потому я б зробив виняток, якби спав лише чотири години. А ще за тиждень — лише сім. З часом виняток стає правилом. Якби я проспав, то опинився б у небезпеці. Бережіться винятків!»

Саме тому Зіґ нестримний.

Висновок

«Відтепер ви повинні допомагати іншим досягти вашого рівня, а не опускатись до рівня інших. Ви більше ніколи не змагатиметесь з іншими. Вони будуть змушені змагатися з вами. Від сьогодні важливий лише кінцевий результат», — Тім Ґровер.

Коли ви нестримні, ви впевнені, що отримуєте бажане. Усе, що вам потрібно знати, уже вам відомо. Вам потрібно лише довіряти собі і діяти.

То ви нестримні?

Оригінал — Benjamin P. Hardy
Переклад — Юлія Петрів
Зображення — Jonatan Pie

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!