img

Діяти важливіше, ніж розмірковувати

08.05.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Балансування між роздумами та активними діями завжди буде проблемою багатьох людей. Скільки часу вам слід витратити на роздуми — і наскільки багато на дії?

Усвідомивши важливість цілей, проектів та інших дій, пов’язаних із реалізацією своєї мети, дуже легко застрягнути на етапі розмірковувань та планування. Багато людей захоплюється великою кількістю ідей. Але, на жаль, часто вони відсувають їх на задній план, а пізніше й зовсім вважають нездійсненними або нереалістичними.

Якщо ви надаєте більшого значення розмірковуванню над своїми ідеями, ніж їхньому втіленню, то в результаті матимете додаток у телефоні або ноутбук, які заповнені десятками, а може, навіть сотнями ідей та планів, більшість із яких ніколи не будуть реалізовані. Про деякі з них ви можете більше ніколи не згадати. Деякі, можливо, реалізуєте на 5-10%, ще кілька — втілите у життя на 50%. Усе це легко може перетворитися на звичку не доводити справ до логічного завершення.

Дехто витрачає час на пошуки оптимальних способів досягнення успіху, дехто — діє і досягає реальних результатів.

Те, що ви робите, визначає вас

«Хочете дізнатися, хто ви? Не запитуйте. Дійте! Ваші дії опишуть вас та визначать як особистість», — Томас Джефферсон.

Робіть те, що потрібно. Не говоріть про те, що вам слід робити.

Бути Doer замість того, щоб бути Thinker, вимагає надзвичайної дисциплінованості та  відданості справі. Діючи, ви мусите ризикувати, але це єдиний шлях, що сприятиме прогресу.

Якщо ви не зможете достатньо зосередитись та набратися сміливості, то вам ніколи не вдасться перейти від етапу обмірковування до реалізації задуманого. Перестаньте вважати, що ви у невигідній ситуації через ваші найбільші слабкості.

Якщо ви дійсно захочете щось зробити, то знайдете хороші причини, які підштовхнуть вас до дій. У іншому разі ваші побоювання та сумніви постійно вказуватимуть на все нові й нові причини, через які ваших планів не можна реалізувати.

Напрацюйте звичку діяти!

«Невеликі здійснені справи кращі, аніж величні, що заплановані», — Пітер Маршал.

Don’t over-plan and under-act! Не вважайте планування важливішим за дії!

Роздуми та планування заздалегідь є важливим етапом для реалізації вашої мети, але дії ще важливіші для досягнення довготривалого успіху. Ваші вчинки змінюють ваші життєві наміри.

Лише розмірковування про те, що потрібно робити, не принесе вам жодної користі, якщо ви не почнете діяти. Щоразу відкладаючи щось на завтра, ви створюєте такий порядок дій, який може бути ніколи не реалізованим.

Ви не досягнете жодного прогресу, не вдавшись до дій. Усі статті світу про самодопомогу не врятують вас, якщо ви нічого не зробите. Кожного разу, прочитавши книжку чи статтю на зразок цієї, негайно застосуйте щось із неї (і байдуже, наскільки великою чи маленькою буде ваша дія).

Розмірковування про те, що варто робити, виснажує більше, ніж сама робота.

Якщо у вас накопичилася велика кількість справ, яких ви поки що не можете реалізувати, це змушує вас почуватися ніяково та викликає стрес. Постійні нагадування про те, що вам слід щось розпочати, не допомагають покращити самопочуття.  

Більшість справ із вашого списку не буде виконана. Викресліть їх із нього або виробіть здорову звичку кожного дня хоча б щось одне із цього списку реалізовувати.

Перевантаження горою справ без встановлення пріоритетів та термінів виконання зазвичай спричиняє ситуацію, коли ви взагалі нічого не виконуєте.

Те, що ви РОБИТЕ, має значення!

«Бездіяльність породжує страх та сумніви. Діяльність надає впевненості та сміливості. Якщо ви хочете побороти страх, то не сидіть удома, розмірковуючи про нього. Ідіть і займіться справами», — Дейл Карнегі.

Що зі списку своїх справ я можу зробити вже зараз, аби хоч на один малесенький крок наблизитися до реалізації своєї найважливішої мети?

Намагайтеся виконувати прості завдання настільки швидко, наскільки це можливо. Іноді одне таке завдання переходитиме в інше — і ви відчуєте перші результати власних дій, що дозволять вам зберегти продуктивність. Можливо, вам треба буде трохи попрактикуватися, аби виробити стратегію безперервної діяльності. Але вигода буда приголомшливою. 

Тільки-но ви розпочнете виконувати необхідні завдання, імпульс допоможе вам успішно продовжити роботу над запланованим. Отримання результатів завжди провокує появу позитивного імпульсу. За допомогою цього імпульсу ви значно швидше досягнете прогресу.

Діяти не лише простіше, ніж розмірковувати. Активність також дає вам можливість реалізувати щось із вашого списку справ, створює відчуття прогресу та реалізованості.

Оригінал — Thomas Oppong
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

2396 4

5 способів знизити стрес та підвищити продуктивність

Робоче середовище, яке ви створюєте для себе та своїх працівників, може бути як джерелом натхнення, так і страху

31.08.2017 The Ukrainians
505 5

Як найняти найкращих фахівців і не розоритися

Як дати співробітникам ресурси, необхідні для успіху, маючи обмежене фінансування

25.08.2018 The Ukrainians
210 5

Пірнай і роби

Як змусити себе почати роботи справу, яку ви все відкладаєте

27.06.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

61163 18

Юрій Гнатюк, KindGeek: «Щоб отримати правильні відповіді, потрібно ставити правильні запитання»

Співзасновник та COO KindGeek, про історію компанії, важливість планування та вміння брати на себе відповідальність
13.06.2017 Тарас Прокопишин
43181 8

Сам собі пастир

Що знайшов у лісах Житомирщини колишній в’язень «ЛНР» і чому краще фантазувати, ніж бути реалістом
19.07.2016 Євген Руденко
49919 5

Піаніно для Ніколя

Як «нездатному до навчання» хлопчику вдається перемагати у міжнародних фортепіанних конкурсах
13.04.2017 Катерина Олексенко

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати