Оточуйте себе людьми, які змушують вас ставати кращими

Якщо ви хочете поліпшити життя і досягти успіху, то вам потрібно оточити себе людьми, чиї стандарти й вимоги до життя вищі за ваші

30 Вересня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

У соціальній психології є декілька цікавих досліджень, які пояснюють те, як більшість людей формують ключові групи спілкування. Особливо діти та підлітки, хоча й часто дорослі, обирають друзів базуючись, перш за все, на близькості.

Навіть перебуваючи у класі у коледжі, з ким швидше всього ви подружитеся? Це будуть не ті люди, які матимуть такі ж особистісні характеристики та інтереси, що й ви, а ті, котрі сидітимуть поряд.

Результати досліджень підтверджують той факт, що економічна мобільність людини великою мірою залежить від країни, в якій ця людина мешкає. У певних країнах ваші шанси покращити своє фінансове становище доволі високі. У інших, на зразок тих, звідки родом наші троє прийомних дітей, ваші шанси покращення фінансової ситуації наближаються до нуля.

Скажімо ще простіше: все, що знаходиться поряд з вами, здійснює величезний вплив на вас та ваше життя. Як мудро сказав Джим Рон: «Ви — щось посереднє між п’ятьма людьми, з якими проводите найбільше часу». Подібно висловився і засновник «Yahoo!» Тім Сандерс: «Ваше оточення — ваше надбання!».

Якщо ви відчуваєте, що зупинилися на місці і не можете досягти потрібного прогресу, огляньтеся довкола. Більшість людей пристосовуються до будь-якого середовища, в якому опиняються. У них є те, що психологи називають «зовнішнім контролем» — коли вони переконані, що зовнішні фактори визначають напрямок їхнього життя. Відтак, вони не беруть на себе відповідальності за формування власного оточуючого середовища, яке у результаті формує їх.

Хто ті люди, що знаходяться найближче до вас?

Як саме вони увійшли у найближче коло вашого спілкування?

Ваше зближення було цілеспрямованим чи просто так було зручно?

Ці люди сприймають вас як людину вищого рівня?

Чи вони ставлять вас ще на нижчий щабель, аніж ви самі себе ставите?

Найшвидший спосіб змінити своє життя

Якщо ви хочете поліпшити життя і досягти успіху, то вам потрібно оточити себе людьми, чиї стандарти й вимоги до життя вищі за ваші. Як сказав Тоні Роббінс: «Ваше життя — це відображення ваших стандартів або те, що ви готові терпіти. Більшість людей готові терпіти нездорові стосунки, погані фінансові умови та робочу, які ненавидять. Якщо ж не готові, то цього всього в їхньому житті не буде».

Загальноприйнятий підхід до особистісного зростання та життєвих змін — розвиток сили волі, розширення власного світогляду або прояв більшої сміливості. І кожна з цих якостей повинна проявитися у визначений момент.

Але якщо ваше оточення радикально суперечить цілям, яких ви намагаєтеся досягти, то ваше життя перетвориться на безперервну боротьбу. Значно краще та простіше — цілеспрямовано змінити своє оточення.

У мене є друг Нейт. Він успішний інвестор у галузі нерухомості. Не зважаючи на те, що йому вдається заробляти шестизначні суми, він надзвичайно економний чоловік. Впродовж кількох років він їздив на Toyota Camry, зробленій ще в 1990-х роках. Авто виглядало і працювало прекрасно, використовувало не надто багато пального, але не викликало довіри у перспективних та прискіпливих клієнтів.

Він вирішив змінити авто, у відповідності до потреб бізнесу та життєвого іміджу. Він витратив більше 110 тисяч доларів на нову Tesla.

Після цієї інвестиції з ним відбулося чотири дуже цікаві події:

1. Більшість «платформ» Нейта — у Фейсбук. Він часто говорить про те, які угоди укладає, що робить або дає уроки основних принципів фінансування та інвестування у нерухомість. Після того, як він придбав цю Tesla і опублікував неймовірне відео автомобіля, по-філософськи пояснивши, для чого він придбав це авто, лише впродовж одного місяця йому надійшло більше 2000 заявок у «друзі» від людей, які мають безпосередній стосунок до нерухомості.

2. Впродовж цього місяця обсяги проданих освітніх продуктів, які він створює зросли втричі. Це збільшення продажів покрило витрати на машину всього через два місяці після того, як він її придбав.

3. Із появою нового авто, декілька найбільших інвесторів у сфері нерухомості та продажу освітніх продуктів з питань нерухомого майна почали звертатися до нього. Тепер його розглядали як «того, хто заслуговує на довіру». Нейта почали запрошувати на приватні заходи, де наводили його у приклад.

4. Нейтова психологія змінилася. Їдучи дорогами міста та околиць на найкрутішому авто, він почав почуватися особливим. Його впевненість зросла до небаченого рівня.

Психологічні дослідження описують поняття, відоме як «pre-cognition», яке показує, що ви можете передбачити власний психологічний/емоційний стан, зосереджуючись на різних біологічних чи довколишніх подразниках. Якщо ви хочете  вивільнити адреналін, то пробіжіться або прийміть крижану ванну. Якщо хочете відчути спокій — ідіть на природу. Нейтова впевненість у собі зросла з кількох причин:

По-перше, як уже зазначалося, його оточення створило дивовижне відчуття.

По-друге, і швидше всього, набагато важливіше, він побачив плоди своєї праці. Він наполегливо працював, повністю віддаючи себе важливим справам і демонстрував собі те, як серйозно ставиться до роботи, яку виконує, та до того, чого прагне досягти.

По-третє, він свідомо генерував здійснення власних передбачень у реальному часі. Він створив середовище, яке тепер створювало його. А результати його роботи були очевидними.

Важливо зазначити, що Нейтова впевненість у собі зросла не через те, що він став власником Tesla. Істинне відчуття безпеки іде зсередини.

Зараз, дуже багато людей чітко розмежовують внутрішній світ та зовнішнє оточення. Але чітких меж між ними не існує, вони дуже розмиті й тісно переплітаються. Коли ви змінюєте своє зовнішнє середовище, воно впливає на вашу психологію, змінює ваш внутрішній світ, а ви, у свою чергу, можете продовжити свій вплив на нього.

Оточуйте себе людьми, які змінюють вас

Близько десяти місяців тому я найняв Раяна Холідея, автора кількох книг-бестселерів, для допомоги з книжкою, яку я пишу. Робота з Раяном продемонструвала, наскільки сильно я занижував стандарти власної роботи. Щоразу, коли я надсилав йому якийсь чорновик, він показував, де і як робота може бути у 10 разів кращою. Він тримав мене на такому рівні.

Справа не у тому, що мій стандарт надзвичайно низький. Це більше тому, що я не знав, що саме було потрібно. Робота із Раяном стрімко підвищила моє уявлення про те, що можливо і що потрібно для того, аби створити щось дійсно потужне.

Так само, як моєму другові з автівкою, я повинен був заплатити, щоб покращити своє оточення. Зрештою, якщо говорити про бізнес, то варто зауважити, що найкраща порада рідко буває безкоштовною. Більше того, лише інвестуючи у свою справу, ви можете відчути психологічний поштовх, необхідний для досягнення ваших цілей. Зробивши внесок одного разу, ви швидко помітите, що вам вдається щось змінити. Ви самі собі продемонструєте, що у цій грі головна роль — ваша. Ви будете у таких умовах, де потрібно буде постійно рухатися вперед. Роль лідерства стане природньою та інстинктивною. А виживання та процвітання стануть одним цілим.

Раян ставить мене на вищий щабель, ніж я сам, так як і мій діловий партнер Річард Еванс. Річард також має значну перевагу та абсолютно інший досвід, аніж я. Разом ми організовуємо навчальні семінари для авторів. Еванс написав 36 книжок, які стали бестселерами The New York Times.

Він тримає себе на безумовно високому рівні. Відтак, очікує, що і я піднімуся на відповідний рівень, оскільки це відображається і на ньому. Для мене це не проблема, оскільки змушує мене ставати ще кращим. Висловлюючись словами зірки NBA Роберта Хоррі: «Тиск може розірвати труби, але й може зробити діаманти».

Оточення себе людьми, які ставлять вищі стандарти, аніж ви — це найшвидший шлях до змін. Зрештою, вважаю, що це єдиний шлях до реальних змін. Якщо ви не зміните власного оточення, а будете змушувати себе перевершити його очікування, то лише втрачатимете час. Ваш прогрес буде дуже повільним.

Ви оточені людьми, які тримають вас на високому рівні?

Це стосується будь-яких відносин (особливо романтичних)

А як щодо вашого коханого чи коханої? Вони високо оцінюють вас? Вони допомагають вам стати ще кращими? А ви допомагаєте їм?

Правило 80/20 можна застосувати і до людей, і до найближчого оточення. 20% населення рухається вперед, 60% рефлективно імітують те, що роблять оточуючі у цей момент і 20% населення рухаються у зворотному напрямку.

Більшість людей — відображення тих, ким вони оточені. Якщо оточуючі ставлять собі нижчі вимоги, то люди понижуються до таких самих. Якщо ж оточуючі мають вищі стандарти, то люди підвищують свої власні до їхнього рівня.

Вам траплялося перебувати в оточенні людей, чия лише присутність поряд поліпшувала ваші думки та підвищувала енергійність? Саме такими людьми вам потрібно оточувати себе. Саме такими мусите бути ви, якщо хочете, щоб інші хотіли знаходитися біля вас.

Якість вашого життя і роботи визначаються стандартами, які ви собі ставите і які ставлять собі ті, хто оточує вас. Якщо ви добре справляєтеся зі звичайною роботою, то ті, хто оточують вас, настільки ж добре виконують її.

Якщо ви щиро прагнете стати кращим, ви повинні оточити себе людьми, які мотивуватимуть вас до вищого рівня, ніж той, на якому ви перебуваєте у той момент. Ви хочете знаходитися в оточенні людей з більшими досягненнями та досвідом, бо можете у них багато-чому навчитися.

Ваш рівень таланту та «потенціалу» не такі важливі, якщо вас оточують люди, які не допомагають вам усвідомити це. Ми всі знаємо багатьох людей, які не реалізували свій потенціал. Не дозвольте собі стати одним із них.

Ті, хто оточують вас, здійснюють на вас величезний вплив. Ви не можете цього ігнорувати. То що ви будете з цим робити?

Оригінал — Benjamin Hardy
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!