4.5.0 Захисниці

Понад 50 тисяч українок служать у ЗСУ. Історії тих, що боронять країну, попри всі упередження

7 Березня 2019

Ще до 2016 року українські жінки, які йшли на війну, не могли офіційно оформити своїх справжніх посад — у законі просто не було снайперок чи, скажімо, гранатометниць. Тих, що воювали, записували «швачками» та «кухарками».

Три роки тому в Міністерстві оборони України врешті підписали наказ, згідно з яким перелік штатних посад для солдатського, сержантського та старшинського складу розширили. Командирки мінометів, кулеметниці, радіотелефоністки — цей список удосконалюють дотепер, останні на сьогодні зміни внесли у серпні 2018 року.

Згідно з «Білою книгою» Міністерства оборони, у Збройних силах України служать і працюють понад п’ятдесят п’ять тисяч жінок. Це 22% від загального особового складу. Для порівняння: у Канаді цей показник сягає 15%, в Іспанії — 14%, Німеччині — понад 10%.

У Міжнародний жіночий день ми вирішили розповісти більше про українських захисниць, які ламають стереотипи про військових. Жінки-воїни прийняли нелегкі рішення, але віднайшли себе у справі та стали в оборону країни.

***

***
[Спецпроект створений в рамках спецпроекту «Справжня країна» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду США. — Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.]

 

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки