img

Головні ідеї Global Enterpreneurship Network 2016

11.05.2016 Анна Петрова

Нещодавно я мала честь відвідати Global Entrepreneurship Congress (GEC), який відбувався у Колумбії. Той заряд від спікерів, учасників та атмосфери загалом, важко передати словами. Але головними думками, що прозвучали там, важливими принципами, на яких має будуватися підприємництво в усьому світі, я з радістю поділюся.

GEC — це не просто конгрес для підприємниців. Зазвичай, коли чуєш словосполучення «економічний форум» в голові відразу починає будуватися образ нудної аналітики, цифр та діловитості. Але тут все не так. GEC — це, перш за все, ідеї. На події збираються представники з більш ніж 160 країн і у кожного є величезна кількість ідей, як створити нові робочі місця, як стабілізувати економіку, як впровадити інновації тощо. Цей бум ідей нереально заряджає.

GEN (Global Entrepreneurship Network) побдувала глобальний рейтинг розвитку підприємництва — Global Enterpreneurship Index. Індекс розраховується на основі того, як країна сприяє розвитку підприємництва (тобто впровадженню інновацій, умовам функціонування для малого бізнесу тощо).

На першому місці, як можна здогадатися, США з індексом 86,2. Перша із європейських країн — Данія (76). Україна посідає 63 місце зі 132 країн, які є у рейтингу.

В рамках цього дослідження також відзначають «Прорив року» — країни, які фактично стрибнули вище голови і відкрили нові можливості для підприємництва. В цьому році це Індонезія, Данія, Швеція та Угорщина. (Я щиро сподіваюся, що незабаром у цьому списку буде і наша Україна).

Які основні ідеї Конгресу?

Ідея №1: формуємо підприємницьку свідомість

Якою класною не була б освітня програма з підприємництва, все починається з формування підприємницької свідомості. Які аспекти потрібно розпрацювати? Перш за все, креативність, швидку адаптацію, наполегливість, лідерські якості та стратегічне мислення. На цьому акцентували увагу багато спікерів, оскільки зараз дійсно важливо побороти стереотип, що прийде хтось і зробить все за вас або ж що ви чогось не можете. Кожен може все, якщо правильно навчити. Почати потрібно з підприємницької свідомості.

Ідея №2: навчаємо підприємництву

Серед усіх спікерів найбільше мене вразив представник MIT Білл Олет, автор бестселера Disciplined Enterpreneurship про навчання підприємництву. Спікер віддає належне університетській освіті, але запевняє, що майбутнє саме за самоосвітою: лекторіями, онлайн-курсами, воркшопами, конференціями і тд).

Як вчити сучасного підприємця? Rigorous, but practical: вчити потрібно ретельно, але на практичних прикладах. Величезна помилка університетської освіти в тому, що вона дає мінімум навичок, які можуть стати у нагоді в реальному житті. Підприємцю важливо отримати лайфхаки, які він, покинувши аудиторію, відразу ж зможе застосувати. Також дуже важливо постійно впроваджувати інтерактив у програму навчання. Він навіть пропонує спеціальну гру, яка допоможе найбільш детально ідентифікувати цільову аудиторію. У підсумку ваш бізнес запропонує те, що потрібно вашому клієнтові.

Я впевнена в тому, що моя місія — це бути ментором, наставником, вихователем нового покоління підприємців, тих, хто буде рухати вперед нашу економіку. Тому досвід інших успішних країн тут дуже доречний.

Ідея №3: будуємо бізнес на довірі

Головний меседж конференції: час економіки споживання закінчився, настав час економіки довіри. Угоди будуються на довірі. Покупець не буде вступати у комерційні відносини з продавцем, якому не довіряє. Саме тому в процесі продажу товару продавець зазвичай веде переговори в доброзичливій манері, намагаючись таким чином, хоча б здаватися щирим і чесним.

Чи може довіра бути фінансово вигідною?

Створення довіри — те, що потрібно зараз Україні і всьому світу. Ми будемо працювати над цим і навчати цьому.

Ми будемо створювати успішних підприємців і, як результат, успішну економіку. Мій персональний виклик — підвищити позиції України у рейтингу Global Enterpreneurship Index і зробити так, щоб ми потрапили у розділ «Прорив року». Вже у листопаді ми проведемо Global Entrepreneurship Week, проект GEN, в Україні. Кому цікаво стати частиною GEW пишіть apetrova@startupukraine.com.

 
Анна Петрова

Анна Петрова

Підприємиця. Засновниця та генеральна директорка Startup Ukraine, засновниця Selfmade Woman Community, авторка конференції Enterpreholic! та бізнес-табору Made in Ukraine

Схожі публікації

1686 5

Олександр Шестакович / lislis

Cпівзасновник бюро іграшок lislis

23.03.2017 The Ukrainians
3066 3

Чому Україні потрібні підприємці

З-поміж різноманітних варіантів виходу України із кризи я чітко бачу один — нам потрібні підприємці

26.01.2016 Анна Петрова
9463 10

Оживити бетон

Засновниця DWELL the SPACE Ірина Терех про секрети бетону, перші замовлення та менеджмент як серфінг

21.08.2017 Інна Березніцька

Популярні публікації

63079 18

Юрій Гнатюк, KindGeek: «Щоб отримати правильні відповіді, потрібно ставити правильні запитання»

Співзасновник та COO KindGeek, про історію компанії, важливість планування та вміння брати на себе відповідальність
13.06.2017 Тарас Прокопишин
44267 8

Сам собі пастир

Що знайшов у лісах Житомирщини колишній в’язень «ЛНР» і чому краще фантазувати, ніж бути реалістом
19.07.2016 Євген Руденко
31275 15

Відчути світ

Ігор Шаверський та Олена Петросюк залишили престижні роботи і за два роки відвідали майже 40 країн
22.08.2016 Софія Пилипюк

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати