img

Як не просиджувати в інтернеті увесь свій час?

03.10.2016 Ірина Сало

1) А хіба я довго сиджу в інтернеті?

 

Якщо ви зацікавилися цією публікацію, то, скоріш за все, — так. Згідно з цією статистикою, третину свого життя українці витрачають на сон, на другому місці — робота, а замикає трійку час, проведений перед телевізором та в інтернеті. У середньому — вісім років перед монітором!

 

Зрештою, ви самі можете порахувати, скільки часу просиджуєте за гаджетами. Для цього достатньо одного дня. Можете скористатися старомодним способом: покладіть біля свого комп’ютера ручку і блокнот та записуйте час, коли ви «зависаєте» в інтернеті. По завершенні доби підрахуйте загальний час. Або ж завантажте одну з програм, яка порахує час за вас, — наприклад, отаку. Вона ще й покаже, на які сайти ви заходили і скільки часу там були. Найімовірніше, ви будете шоковані своїм результатом. 

2) Робота — окремо, соцмережі — окремо. Допоможе?

 

Так. По-перше, радимо ввести у ваш звичний графік «час роботи» і «час соцмереж». Наприклад, кожні перші 50 хвилин години витрачати на поточну роботу, зовсім не відволікаючись на новини або соціальні мережі. Спочатку буде важко (це як на початку дієти). Але досить скоро ви відчуєте, що ваша продуктивність значно зросла. Повірте, за решту 10 хвилин ви все встигнете.

 

Згодом час на новини і соцмережі можна переглянути у бік скорочення. Наприклад, раз на дві години.

3) «Робота не йде, тому лізу в інтернет — шукаю там натхнення». Це лише відмовка?

 

Так. Часто оте «я тільки гляну, що там» затягується на години, а натхнення так і не приходить. І знову ж таки, якщо вам дійсно не працюється, можна просто відпочити. Фізична руханка або хоча б вихід з офісу на вулицю чи балкон — замість уже котрого оновлення стрічки новин із надією натрапити на щось цікаве — набагато корисніші.

4) То що, треба попрощатися з соцмережами назавжди?

 

Можете, звісно. Але ми радимо всього лиш зазирати туди рідше. Якщо ваша робота не пов’язана з інтернетом чи, наприклад, ви не є працівником Facebook, то кількох разів на день буде цілком достатньо.

 

Пам’ятайте: якщо ви будете бачити нові повідомлення чи свіжі лайки раз на день, менше їх від цього не стане. Навпаки, отримати відразу кілька повідомлень приємніше, аніж «вичікувати» їх після кожного оновлення сторінки.

5) Знаю, що пуш-сповіщення на телефоні та у браузері можна вимкнути. Чи це допоможе?

 

Так. Перевірено на собі. Кожне відволікання уваги від поточного завдання значно уповільнює хід його виконання. До того ж потрібен час, аби знову влитися в роботу. Реагуючи на кожне сповіщення, ви гаєте багато дорогоцінного часу. Так само з електронкою. Якщо для роботи електронна пошта вам не потрібна, закрийте її, аби не дивитися кожні п’ять хвилин, чи не надійшов новий лист. Ніхто не образиться, якщо отримає вашу відповідь на дві-три години пізніше.

6) Телефон у цій справі не помічник?

 

Залежить від ситуації. Іноді для того, аби пояснити щось у режимі телефонної розмови, нам потрібна лише хвилина. Натомість за допомогою повідомлень у соцмережах на це ж пояснення може піти в десятки разів більше часу. Тож коли розмова в соцмережах затягується, краще подзвоніть. Крім того, не забувайте про користь живого спілкування.

7) Кількість відкритих вкладень впливає на час сидіння в інтернеті?

 

Ви ще питаєте? Звісно! Ніхто не сперечається: якщо ви відкрили нове вкладення, отже, інформація вас дійсно могла зацікавити. Але якщо впродовж дня ви його так і не прочитали, то шансів, що доберетесь до нього впродовж тижня, вкрай мало. Бо ж наступного дня будуть нові вкладення, а потім ще, і ще…

 

Тож пропонуємо правило: відкрив вкладення, відразу прочитав — і закрив.

 

Не такий радикальний спосіб — відкривати не більш як п’ять вкладень одночасно. А перед тим, як відкрити наступне, спершу закрити одне з п’яти. Таким чином робоча площа буде чистішою, а ви матимете шанс не загрузнути у тоннах інформації.

8) А хоча б уночі посидіти в інтернеті можна?

 

Коли ви закінчили свою денну інтернет-діяльність, радимо повиходити з усіх профілів і відімкнути мережу взагалі. Принаймні вранці у вас буде менше спокуси бігти до комп’ютера і ви зможете спокійніше зайнятися нагальнішими справами.

9) Гаразд, із соцмережами зрозуміло. На що ще звернути увагу?

 

На розсилання. Відпишіться від усіх інформаційних і рекламних повідомлень, яких ви не читаєте. Повірте, краще один раз, але витратити кілька секунд і таки знайти кнопку «відписатися» вкінці кожного інформаційного листа, аніж щоденно видаляти зі своєї пошти повідомлення про «нові цікаві матеріали». Що менше часу ви будете витрачати на перегляд непотрібних листів, то більше його у вас буде.

10) А є якась глобальніша порада?  

 

Можна змінити підхід — заходити в інтернет, як по продукти в супермаркет — зі списком. На перший погляд, ця порада видається дивною, але можете спробувати скласти план свого перебування в мережі. Тобто не заходити в інтернет тільки для того, аби безцільно блукати сайтами в пошуках чого-небудь цікавого. Створіть перелік справ (усний або письмовий), які вам необхідно зробити в інтернеті, і намагайтеся суворо його дотримуватися.

11) Списки — не для мене. Я хочу терміново щось почитати. Що порадите?

 

Читайте. Тільки замість постів — книги. Завжди, коли читаєте чиюсь творчість в інтернеті — пости у Facebook чи Twitter, пам’ятайте про те, що в цей самий час ви могли б читати книги. Зокрема, за той час, поки ви намагаєтеся збагнути безкінечні роздуми свого однокласника, ви могли б прочитати, скажімо, новели Стефаника чи оповідання О. Генрі. Навряд чи колишній сусід по парті пише цікавіше.

12) Усі пункти виконую, але відчуття «залипання» в інтернеті не відпускає. У мене нема шансів?

 

Організуйте собі «інтернет-відпустку» на кілька днів. Або ж запровадьте щотижневий «офлайн-день». Не обов’язково у вихідний, однак зазвичай це кращий варіант, бо ви не зайняті роботою, а ваша сім’я — поруч. А там незчуєтеся, як до «офлайн-тижня» дійдете.

 

За допомогу у створенні публікації дякуємо керівнику відділу інтернет-маркетингу медіахолдингу ZIK, головному редактору UaReview.com, Роману Голубовському, котрий люб’язно поділився кількома порадами.

Фото — Джерело

Ірина Сало

Текст Ірина Сало

Журналістка у The Ukrainians

Схожі публікації

4045 6

Винні, що хворі?

Що приховують за собою двері українських психіатричних лікарень та чому в них так мало місця для гідності

10.03.2017 Маргарита Тарасова
4448 5

Просто Вася

Як шкільний наставник із інтелектуальних ігор став більше ніж батьком для цілого покоління

20.12.2017 Настя Іванців
7538 7

Східний блок

Один день із життя містечка для переселенців у Харкові, що вже встигло стати проблемою для муніципальної влади

22.06.2016 Євген Руденко

Популярні публікації

49361 5

Піаніно для Ніколя

Як «нездатному до навчання» хлопчику вдається перемагати у міжнародних фортепіанних конкурсах
13.04.2017 Катерина Олексенко
34375 17

Ярослав Грицак

Розмова з відомим українським істориком та публіцистом
04.04.2014 Володимир Бєглов
59651 10

Сектант своєї справи

Як 16-річному українцеві вдалося заснувати стартап на півмільйона доларів і розпочати роботу у «вищій лізі» маркетингу
12.10.2016 Ярослав Назар

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати