img

Вісім сходинок для новачка на посаді CEO

25.04.2019 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи № 1 в Україні]

Шлях до посади СЕО великої корпорації займає роки, а може, й декілька десятків років. Це шлях самовіддачі, визначення мети й результатів. Проте на цьому шляху є одна поступка: ви весь цей час не приймаєте фінального рішення. Над вами завжди є бос, який відповідає за все. Ви ж на шляху до посади гендиректора маєте унікальну можливість приходити до боса, демонструвати свій інтелект, обдарованість, освіченість і залишати на нього фінальне рішення. Тепер, коли ви бос, ця поступка залишилася позаду.

Тепер саме ви відповідаєте за все. І ситуація тільки погіршується, якщо ви отримуєте свою першу роль СЕО в новій для вас компанії. Ваш успіх або невдача на новому місці залежать від того, наскільки ви розумієте низку перерахованих нижче принципів.

Контекст. Темп вашого залучення в справи компанії має критичне значення. Засвоїти контекст, у якому вона існує, життєво важливо. Потрібно зрозуміти, чи в кризі компанія, який у неї рівень боргу, який вона має менеджмент, куди рухається бізнес, що привело компанію до теперішнього стану. Ви повинні якомога швидше дізнатися про історію, структуру правління компанії, стилі управління, ролі в національній економіці і її соціальну вагу. Це буде визначати траєкторію для розвитку і набір необхідних дій. Ви відповідаєте за це.

Соратники. Необхідно зрозуміти мотивацію ключових співробітників в організації, дізнатися, що ними рухає, їхнє ставлення до ризику, їхній порядок. Це зовсім не просто. Можливо, вам варто переглянути початкові враження про людей, які виникли під час ваших перших зустрічей. Діяти потрібно без упереджень. Дуже часто у СЕО є спокуса й ризик оточити себе тими, хто потурає їхнім думкам. У перші два-три місяці варто визначити соратників на всіх рівнях управління, щоб вловлювати настрої і отримувати реальне уявлення про те, що відбувається в компанії. Команда це ваше все.

Акціонери і рада директорів. Довірливі стосунки з акціонерами та радою директорів компанії, а також розуміння їхніх пріоритетів та мотивів стане гарантією, що ви залишаєтеся на правильному шляху. Створення умов для регулярних зустрічей з акціонерами і членами ради директорів необхідне для того, щоб краще зрозуміти бажаний стиль управління, комунікації, спосіб отримання інформації. Ефективність ваших стосунків з цими людьми позначиться на рівні їхньої довіри, а ми всі працюємо з тими, кому довіряємо.

Пріоритизація найкраща навичка для CEO. Заступивши на посаду, ви з першого дня відчуєте, що на ваш час та увагу триває полювання. Свідчення цього вражатиме розмірами список зустрічей, прохань, вимог та пропозицій. Частина пунктів цього списку буде обов’язковою, інша показуватиме переваги попередників та традицій, що сформувалися. Запроваджуйте свої пріоритети з урахуванням узгоджених стратегічних цілей, що показують очікування акціонерів та ради директорів. За вашим стилем управління пильно спостерігатимуть: як ви проводите зустрічі, як слухаєте, скільки уваги приділяєте кожному процесу.

Швидкість. Хід реальних подій навряд чи сприятиме довгим роздумам. Нерішучість у прийнятті рішень швидко обернеться лавиною невирішених проблем. Головну увагу треба приділяти головним речам. Визначте, де ви можете досягти швидких перемог, які дадуть додаткову впевненість акціонерам в тому, що вони зробили правильний вибір, призначивши вас CEO. Разом з тим, визначайте, що потрібно робити зараз, щоб отримати прорив в майбутньому. Бізнес це гра на швидкість, і якщо вам здається, що у вас все під контролем, це означає, що ви повільно їдете.

Асистент. Ефективність особистого помічника і команди підтримки визначає ефективність і продуктивність СЕО. Асистент повинен зняти з вас якомога більше організаційного тягаря, бути для вас фільтром і довіреним каналом інформації. Збереження старої команди попередника помилка, ціна якої зростатиме, якщо на порядку денному стоять радикальні зміни в компанії. Водночас ставтеся шанобливо до спадщини попередників. Люди будуть помічати і пам’ятати, скільки поваги ви виявили до минулого і як ви висловлювалися про свого попередника.

Комунікація. Визначте заздалегідь свою стратегію комунікацій. Одна з величезних помилок новачків думка, що результати говоритимуть за себе. За себе говоритимуть ті люди, які стануть інтерпретувати ваші результати у своїх інтересах. Про ваші плани й досягнення ви повинні регулярно розповідати акціонерам, команді, колективу, банкам, партнерам, клієнтам та постачальникам. Робота СЕО складається з комунікацій.

Ви. Створіть комплекс звичок і правил, які даватимуть змогу знизити стрес і зменшити втому. У вашому житті повинні бути сім’я та друзі, ви маєте стежити за розпорядком дня та тривалістю сну, правильно харчуватися, бути у хорошій фізичній формі, знаходити час для неробочого читання, визначити, якою буде ваша доступність в електронній пошті та месенджерах.

У вас попереду завдання, що захоплюють дух. Максимального успіху досягають одиниці. Бажаю вам успіху. І пам’ятайте тепер ви відповідаєте за все.

Оригінал — Ярослав Глазунов
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

540 9

Як уникнути робочого пекла

Як спланувати роботу команди так, щоб вона не «згоріла»

27.10.2018 The Ukrainians
878 7

Як працювати краще: поради для екстравертів, інтровертів і амбівертів

Плануючи роботу, враховуйте не лише свій тип особистості, а й особливості колег

24.11.2018 The Ukrainians
679 2

П’ять найпоширеніших помилок в маркетингу

Маркетингові ходи, яких варто уникати

07.12.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

50106 11

Несистемна міністр

Один день із життя Уляни Супрун: заради чого вона взялася реанімувати українську медицину і чому продовжує, попри спротив пацієнтки
13.07.2017 Марічка Паплаускайте
44085 7

Марина В’язовська

Українська дослідниця, яка розв’язала математичну задачу століть
03.11.2016 Олег Фея
38118 17

Ярослав Грицак

Розмова з відомим українським істориком та публіцистом
04.04.2014 Володимир Бєглов

Введіть слово, щоб почати