Вісім сходинок для новачка на посаді CEO

Від чого залежить ваш успіх або невдача на керівній посаді

25 Квітня 2019

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи № 1 в Україні]

Шлях до посади СЕО великої корпорації займає роки, а може, й декілька десятків років. Це шлях самовіддачі, визначення мети й результатів. Проте на цьому шляху є одна поступка: ви весь цей час не приймаєте фінального рішення. Над вами завжди є бос, який відповідає за все. Ви ж на шляху до посади гендиректора маєте унікальну можливість приходити до боса, демонструвати свій інтелект, обдарованість, освіченість і залишати на нього фінальне рішення. Тепер, коли ви бос, ця поступка залишилася позаду.

Тепер саме ви відповідаєте за все. І ситуація тільки погіршується, якщо ви отримуєте свою першу роль СЕО в новій для вас компанії. Ваш успіх або невдача на новому місці залежать від того, наскільки ви розумієте низку перерахованих нижче принципів.

Контекст. Темп вашого залучення в справи компанії має критичне значення. Засвоїти контекст, у якому вона існує, життєво важливо. Потрібно зрозуміти, чи в кризі компанія, який у неї рівень боргу, який вона має менеджмент, куди рухається бізнес, що привело компанію до теперішнього стану. Ви повинні якомога швидше дізнатися про історію, структуру правління компанії, стилі управління, ролі в національній економіці і її соціальну вагу. Це буде визначати траєкторію для розвитку і набір необхідних дій. Ви відповідаєте за це.

Соратники. Необхідно зрозуміти мотивацію ключових співробітників в організації, дізнатися, що ними рухає, їхнє ставлення до ризику, їхній порядок. Це зовсім не просто. Можливо, вам варто переглянути початкові враження про людей, які виникли під час ваших перших зустрічей. Діяти потрібно без упереджень. Дуже часто у СЕО є спокуса й ризик оточити себе тими, хто потурає їхнім думкам. У перші два-три місяці варто визначити соратників на всіх рівнях управління, щоб вловлювати настрої і отримувати реальне уявлення про те, що відбувається в компанії. Команда це ваше все.

Акціонери і рада директорів. Довірливі стосунки з акціонерами та радою директорів компанії, а також розуміння їхніх пріоритетів та мотивів стане гарантією, що ви залишаєтеся на правильному шляху. Створення умов для регулярних зустрічей з акціонерами і членами ради директорів необхідне для того, щоб краще зрозуміти бажаний стиль управління, комунікації, спосіб отримання інформації. Ефективність ваших стосунків з цими людьми позначиться на рівні їхньої довіри, а ми всі працюємо з тими, кому довіряємо.

Пріоритизація найкраща навичка для CEO. Заступивши на посаду, ви з першого дня відчуєте, що на ваш час та увагу триває полювання. Свідчення цього вражатиме розмірами список зустрічей, прохань, вимог та пропозицій. Частина пунктів цього списку буде обов’язковою, інша показуватиме переваги попередників та традицій, що сформувалися. Запроваджуйте свої пріоритети з урахуванням узгоджених стратегічних цілей, що показують очікування акціонерів та ради директорів. За вашим стилем управління пильно спостерігатимуть: як ви проводите зустрічі, як слухаєте, скільки уваги приділяєте кожному процесу.

Швидкість. Хід реальних подій навряд чи сприятиме довгим роздумам. Нерішучість у прийнятті рішень швидко обернеться лавиною невирішених проблем. Головну увагу треба приділяти головним речам. Визначте, де ви можете досягти швидких перемог, які дадуть додаткову впевненість акціонерам в тому, що вони зробили правильний вибір, призначивши вас CEO. Разом з тим, визначайте, що потрібно робити зараз, щоб отримати прорив в майбутньому. Бізнес це гра на швидкість, і якщо вам здається, що у вас все під контролем, це означає, що ви повільно їдете.

Асистент. Ефективність особистого помічника і команди підтримки визначає ефективність і продуктивність СЕО. Асистент повинен зняти з вас якомога більше організаційного тягаря, бути для вас фільтром і довіреним каналом інформації. Збереження старої команди попередника помилка, ціна якої зростатиме, якщо на порядку денному стоять радикальні зміни в компанії. Водночас ставтеся шанобливо до спадщини попередників. Люди будуть помічати і пам’ятати, скільки поваги ви виявили до минулого і як ви висловлювалися про свого попередника.

Комунікація. Визначте заздалегідь свою стратегію комунікацій. Одна з величезних помилок новачків думка, що результати говоритимуть за себе. За себе говоритимуть ті люди, які стануть інтерпретувати ваші результати у своїх інтересах. Про ваші плани й досягнення ви повинні регулярно розповідати акціонерам, команді, колективу, банкам, партнерам, клієнтам та постачальникам. Робота СЕО складається з комунікацій.

Ви. Створіть комплекс звичок і правил, які даватимуть змогу знизити стрес і зменшити втому. У вашому житті повинні бути сім’я та друзі, ви маєте стежити за розпорядком дня та тривалістю сну, правильно харчуватися, бути у хорошій фізичній формі, знаходити час для неробочого читання, визначити, якою буде ваша доступність в електронній пошті та месенджерах.

У вас попереду завдання, що захоплюють дух. Максимального успіху досягають одиниці. Бажаю вам успіху. І пам’ятайте тепер ви відповідаєте за все.

Оригінал — Ярослав Глазунов
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

 

 

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Дякуємо і до зв’язку незабаром! Ваш тарифний план буде активовано на протязі 10 хвилин.

Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки